Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Mobilní tarify >> Za stejné služby různá cena. Tak to u mobilních operátorů funguje

Aktuality

Za stejné služby různá cena. Tak to u mobilních operátorů funguje

5. 4. 2013 Mobilní tarify

Pokud chcete uspořit na telekomunikačních službách, musíte Vy sami vyvinout nějakou iniciativu. Respektive musíte hledat i jinde než na oficiálních stránkách jednotlivých operátorů. Zde jsou vyvěšeny pouze veřejné nabídky, které snadno přebijete. Stačí k tomu jen málo.

Zkuste si zajít na oficiální stránky Vašeho mobilního operátora a poté se vydat do kamenného obchodu. Nabídka nebude stejná. V kamenném obchodě pravděpodobně získáte lepší cenu nebo více služeb. Jak to? Je tomu tak, protože jednotlivé kiosky operátorů rychleji reagují na výkyvy poptávky, ale především díky osobnímu přístupu. Můžete vyjednávat.

Stačí trochu zatlačit

Přestože jakožto jednotlivec nemáte příliš silnou vyjednávací pozici, žádný z mobilních operátorů si nepřeje ztratit byť jednoho klienta. Ve většině případů se dá s operátory domluvit. Jestliže za nimi přijdete s lepší nabídkou, často ustoupí a zlevní nebo nabídnou více služeb.

Operátor si může dovolit ustoupit z prostého důvodu. Služby, které jsou jím nabízeny na oficiálních stránkách nebo v kamenných prodejnách patří do tzv. veřejné nabídky. Tedy k takové, ke které může běžný spotřebitel zcela bez problémů dostat. Existuje ještě ovšem nabídka neveřejná.

K ní se jako spotřebitel dostanete pouze zprostředkovaně. Nejjednodušším způsobem jak si prohlédnout veřejné i neveřejné nabídky všech tří mobilních operátorů, je přes náš online porovnávač.

K čemu je porovnání dobré?

V prvé řadě získáte okamžitý přehled o současné nabídce všech subjektů na trhu. Respektive takové tarify, se kterými získáte finanční či naturální úsporu. Dále máte možnost vybraný tarif ihned objednat přes internet, jak už je u nás zvykem. Získané informace můžete použít také jako páku na Vašeho operátora. Nicméně, je pravděpodobné, že Vám již nebude moci nabídnout lepší tarif, než který si můžete objednat na našem webu.

Hodnocení článku:

Podobné články

Boj o zákazníky začal: Jako první neomezená data nabídl Vodafone

23. 10. 2017

Mobilní operátoři zahájili novou konkurenční bitvu, tentokrát na poli mobilních dat. Jako první se předvedl Vodafone. Ten nabídl hned několik variant nových datových balíčků, na což T-Mobile reagoval informací o brzkém spuštění neomezeného streamování a O2 zrychlil internet.

Celá aktualita

Čeští operátoři zlevní volání ze zahraničí

6. 4. 2016

Čeští mobilní operátoři tak nečiní dobrovolně, ale na základě nařízení Evropské komise. 30. dubna představí O2, T-mobile a Vodafone nové roamingové tarify, které slibují levnější mobilní a datové služby. Ostatní služby však stále vychází dráže než v ostatních zemích EU.

Celá aktualita

Senát plánuje vrátit práva zákazníkům

15. 2. 2016

Telekomunikační zákon projde dalšími úpravami. Senátu se nelíbí, že operátoři mění zákaznické smlouvy dle vlastního uvážení. Nová podoba zákona by měla navrátit práva opět zákazníkům. S plánovanými změnami souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Celá aktualita

Mobilní operátoři nadělují dárky

16. 12. 2015

Vánočního “klidu a míru” využívají obchodníci k nadělování dárků věrným i novým klientům. Někteří chtějí svým klientům vyjádřit své díky, jiní chtějí utržit ještě nějaké ty korunky navíc. Vánočně naladěné klienty lákají na zajímavé akce, slevy a dokonce i kapra také největší čeští mobilní operátoři.

Celá aktualita

Neomezené tarify využije pouze 18 procent zákazníků

27. 10. 2015

Před pár lety mobilní operátoři nabídli svým zákazníkům neomezené tarify, které tou dobou v zahraničí patřili již ke standardním tarifům. Mnozí Češi tuto novinku uvítali s nadšením a houfně měnili stávající tarify. Ve skutečnosti se však podobné tarify vyplatí pouze malému okruhu zákazníků.

Celá aktualita

Méně peněz za volání a sms, více za datové služby

16. 9. 2015

Před dvěma léty se v rámci mobilního trhu odehrála menší cenová revoluce. Konkurence a tlak veřejnosti přiměl mobilní operátory snížit ceny za volání a sms zprávy. Ti se vytasili z nabídkami na nové a neomezené tarify, které volání učinily levnějšími o stovky korun. Peníze ze zákazníků získávají jinak.

Celá aktualita

Operátoři brání šíření levného internetu

12. 2. 2015

Hlavními konkurenty klasických operátorů O2, T-mobile a Vodafone jsou virtuální operátoři, kteří využívají jejich sítě na základě smluvní dohody. Virtuální operátoři však nemohou nabízet levný internet, protože jim v tom brání vysoké ceny.

Celá aktualita

Kupte svému pejskovi mobil a popovídejte si

21. 1. 2015

Moderní technologie a její vynálezy neznají hranice a tak se domácí mazlíčci brzy dočkají prvních mobilních telefonů. Společnost Motorola na technologickém veletrhu CES představila speciální obojek s kamerou a reproduktory, který dokáže přenést lidský hlas.

Celá aktualita

1 2 3 »