Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Plyn >> Blíží se nová topná sezóna. Připravte se

Aktuality

Blíží se nová topná sezóna. Připravte se

6. 9. 2013 Plyn Ať už se nám to líbí či ne, nastává konec léta, a nová topná sezóna už je za dveřmi. A právě proto je nyní nejvhodnější doba na provedení údržby topného systému. Správně fungující topení má navíc nezanedbatelný vliv i na výši celkové úspory.

Před začátkem topné sezóny by měla být samozřejmostí pečlivá kontrola plynového zařízení včetně samotného plynového kotle. Kontrolu by měla provést autorizovaná firma, která Vám písemně potvrdí funkčnost kotle.

Pozor na stav komínu

Stav komínu je velmi důležitý. Pokud dojde k zanesení, může dojít ke vznícení nánosu tuhých zbytků spalin a následně i k požáru. Při požáru zde teplota dosahuje až 1200 °C, která způsobuje ničení krovů a střechy.

Zkontrolujte radiátory

U radiátorů zkontrolujte místa drobné koroze. Pokud nějaké najdete, odpovídajícím způsobem je ošetřete. Prověřte také činnost ventilů u jednotlivých radiátorů a pokud najdete vadný kus, vyměňte jej. Všechny radiátory je nutné před každou topnou sezónou řádně odvzdušnit.

Úsporným řešením je umístění reflexní folie za topení, která mnohem lépe odráží teplo přímo do místnosti. Ideálním řešením je výměna starých radiátorů za moderní a nové, které umí pracovat s nižší teplotou vody, což se projeví na výsledné úspoře.

Náš tip: “Na Úspory.cz si porovnejte ceny plynu a ušetřete!”

Přemýšlejte nad modernizací regulačního systému

Chcete-li opravdu ušetřit, pak uvažujte nad pořízením kvalitního regulačního systému. S moderní řídící jednotkou je možné nastavit stálou denní i noční teplotu. Systém lze navíc ovládat na dálku přes mobilní telefon nebo internet, čím si včas zajistíte optimální teplotu.

Hodnocení článku:

Podobné články

Vyplatí se změnit dodavatele plynu?

2. 11. 2016

Začátkem topné sezóny si mnoho domácností začne klást otázku, zda nezměnit dodavatele plynu. Pokud máte nastavenou smlouvu na dobu neurčitou, přechod k novému dodavateli vám nejspíš zkomplikuje delší výpovědní lhůta. Přesto ale může být změna dodavatele výhodná - obzvlášť pokud plynem i topíte.

Celá aktualita

Konec topné sezóny se blíží: Objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

13. 4. 2016

Topná sezóna oficiálně končí 31. května, což je zhruba za šest týdnů. Právě nyní začíná vhodná doba, abyste si objednali kominíka na pročištění a kontrolu komína a spalinových cest, než se jim zaplní diáře. Společně s tím se můžete zamyslet i nad tím, zda se vám nevyplatí změnit dodavatele energie.

Celá aktualita

Topná sezóna v březnu nekončí

7. 3. 2016

S příchodem března se začíná měnit počasí. Teploty pomalu stoupají a stále více hřející sluneční paprsky lehko vzbuzují dojem, že jaro už je tu. Tyto první jarní dny však nejsou důvodem, abychom vypnuli kohoutky u radiátorů. Noci a rána jsou stále chladné a zima nás může ještě nepříjemně překvapit.

Celá aktualita

Tipy, jak ušetřit na vytápění i během mrazivých dnů

8. 1. 2016

Radost z příjemného tepla během mrazivých zimních dnů obvykle kazí vysoké účty za topení. Je vůbec možné náklady na topení snížit? Vypnout topení a teple se obléknout je jedním z možných řešení. Mnohem lepší jsou však účinná úsporná opatření, která neomezí tepelnou pohodu, ani nezatíží peněženku.

Celá aktualita

Topná sezóna 2015: Je levnější plyn, elektřina nebo tuhá paliva?

27. 11. 2015

Vedle nájmu či hypotéky patří náklady za energie k nejvyšším položkám v rodinném rozpočtu. Během topné sezóny se ukáže, zda používáte výhodný zdroj tepla, a zda máte správně nastavené zálohy u dodavatele. Poradíme vám, který zdroj tepla je nejvýhodnější, a jaký vývoj lze očekávat v budoucnosti.

Celá aktualita

Nová zelená úsporám je opět tu

28. 10. 2015

Minulý týden vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR nové podmínky v rámci programu Nová zelená úsporám. Tento program je určený pro majitele rodinných domů, kteří získají šanci vybudovat si ekologický domov za méně peněz.

Celá aktualita

Ceny plynu v roce 2016: Ušetříme, tvrdí analytici

15. 10. 2015

Pokles teplot na sebe nenechal letos dlouho čekat, a tak není divu, že topná sezóna se rozjela v plném proudu. Jaké nás čekají ceny za plyn v příštím roce? Budeme platit více nebo naopak méně? Podle analytiků by ceny plynu v roce 2016 měly klesnout a české domácnosti by měly ušetřit několik tisíc korun.

Celá aktualita

Ceny plynu: Je čas ušetřit

21. 8. 2015

Čas je neúprosný. Další léto se pomalu chystá ke konci a před námi je opět zima a s ní hory peněz vydané za vytápění. Právě nyní je nejpříhodnější doba podívat se všem dodavatelům plynu na zoubek a zjistit, zda ten Váš je stále nejlevnější. A pokud ne, změna je život.

Celá aktualita

1 2 3 »