Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Plyn >> Češi se mohou těšit na levnější energie

Aktuality

Češi se mohou těšit na levnější energie

11. 11. 2013 Plyn Už nyní je jisté, že energie od ledna zlevní. Shodují se na tom všichni dodavatelé, kteří se za pomocí nižších cen a dalších služeb snaží získat nové klienty. Ti se tak mohou těšit nejen na levnější elektřinu a plyn, ale také na různé akční nabídky a bonusy od dodavatelů.

Ceny energií mají od ledna klesnout o 10 i více procent. Dodavatelé plynu zatím nechtějí prozradit konkrétní čísla. Již dnes dodavatele nabízí možnost fixace ceny až na dva roky. Odborníci však doporučují počkat. "Osobně bych s případným zafixováním počkal až na cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu, které přijde pravděpodobně v listopadu a bude se týkat regulované složky ceny energie. Navíc i u silové elektřiny čekáme v následujících letech mírný pokles," uvedl Josef Němý, analytik Komerční banky.

Tomu však oponuje Pavel Sobíšek z UniCredit Bank, který se domnívá, že: "Pokud je cena silové elektřiny závislá na tom, jak se střední Evropě ekonomicky daří, lze pro následující období čekat spíš obrat k růstu. Dvouletý fix se za těchto podmínek jeví jako férová nabídka."

Fixovat či nikoliv?

Rozhodnutí, zda ceny energií zafixovat či ne, závisí na samotném odběrateli. Kromě toho, že dodavatelé slibují snížení ceny, se také objevují nabídky různých benefitů. Co konkrétního současní dodavatelé nabízí?

Tak například společnost Bohemia Energy slibuje snížení cen o 15 až 20 procent, možnost fixace na jeden až dva roky a garanci cen až na dalších 10 let. ČEZ cenu slibuje snížení cen v podobné výši a fixaci na dobu jednoho roku. Kromě toho nabízí svým klientům kvalitní zákaznický servis a do budoucna plánují služby virtuálního mobilního operátora. Další velký dodavatel E.ON nabízí možnost fixace cena do konce roku 2015, asistenční servis a kromě toho připisují body na Clubcard (obchodní řetězec Tesco) za každou zaplacenou zálohu. RWE slibuje snížení cen o 10 procent než u jiných velkých dodavatelů a garantují další snížení cen u produktu Optimal garance. PRE nabízí klientům 500 korun na účet, pokud si nechá zafixovat cenu energie na dva roky. Zákazníkům s vysokým tarifem pak slibují každou desátou kilowatthodinu zdarma nebo možnost fixace ceny bez poplatků. Další dodavatelé nabízí různé asistenční služby (např. Europe Easy Energy a Global Energy), případně další slevy a bonusy.

Hodnocení článku:

Podobné články

Vyplatí se změnit dodavatele plynu?

2. 11. 2016

Začátkem topné sezóny si mnoho domácností začne klást otázku, zda nezměnit dodavatele plynu. Pokud máte nastavenou smlouvu na dobu neurčitou, přechod k novému dodavateli vám nejspíš zkomplikuje delší výpovědní lhůta. Přesto ale může být změna dodavatele výhodná - obzvlášť pokud plynem i topíte.

Celá aktualita

Konec topné sezóny se blíží: Objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

13. 4. 2016

Topná sezóna oficiálně končí 31. května, což je zhruba za šest týdnů. Právě nyní začíná vhodná doba, abyste si objednali kominíka na pročištění a kontrolu komína a spalinových cest, než se jim zaplní diáře. Společně s tím se můžete zamyslet i nad tím, zda se vám nevyplatí změnit dodavatele energie.

Celá aktualita

Topná sezóna v březnu nekončí

7. 3. 2016

S příchodem března se začíná měnit počasí. Teploty pomalu stoupají a stále více hřející sluneční paprsky lehko vzbuzují dojem, že jaro už je tu. Tyto první jarní dny však nejsou důvodem, abychom vypnuli kohoutky u radiátorů. Noci a rána jsou stále chladné a zima nás může ještě nepříjemně překvapit.

Celá aktualita

Tipy, jak ušetřit na vytápění i během mrazivých dnů

8. 1. 2016

Radost z příjemného tepla během mrazivých zimních dnů obvykle kazí vysoké účty za topení. Je vůbec možné náklady na topení snížit? Vypnout topení a teple se obléknout je jedním z možných řešení. Mnohem lepší jsou však účinná úsporná opatření, která neomezí tepelnou pohodu, ani nezatíží peněženku.

Celá aktualita

Topná sezóna 2015: Je levnější plyn, elektřina nebo tuhá paliva?

27. 11. 2015

Vedle nájmu či hypotéky patří náklady za energie k nejvyšším položkám v rodinném rozpočtu. Během topné sezóny se ukáže, zda používáte výhodný zdroj tepla, a zda máte správně nastavené zálohy u dodavatele. Poradíme vám, který zdroj tepla je nejvýhodnější, a jaký vývoj lze očekávat v budoucnosti.

Celá aktualita

Nová zelená úsporám je opět tu

28. 10. 2015

Minulý týden vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR nové podmínky v rámci programu Nová zelená úsporám. Tento program je určený pro majitele rodinných domů, kteří získají šanci vybudovat si ekologický domov za méně peněz.

Celá aktualita

Ceny plynu v roce 2016: Ušetříme, tvrdí analytici

15. 10. 2015

Pokles teplot na sebe nenechal letos dlouho čekat, a tak není divu, že topná sezóna se rozjela v plném proudu. Jaké nás čekají ceny za plyn v příštím roce? Budeme platit více nebo naopak méně? Podle analytiků by ceny plynu v roce 2016 měly klesnout a české domácnosti by měly ušetřit několik tisíc korun.

Celá aktualita

Ceny plynu: Je čas ušetřit

21. 8. 2015

Čas je neúprosný. Další léto se pomalu chystá ke konci a před námi je opět zima a s ní hory peněz vydané za vytápění. Právě nyní je nejpříhodnější doba podívat se všem dodavatelům plynu na zoubek a zjistit, zda ten Váš je stále nejlevnější. A pokud ne, změna je život.

Celá aktualita

1 2 3 »