Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Plyn >> Nová topná sezóna je opět tu. Jak změnit dodavatele energií?

Aktuality

Nová topná sezóna je opět tu. Jak změnit dodavatele energií?

26. 11. 2013 Plyn Provozní náklady domácnosti během zimy vždy rapidně narostou. Čím to je? Je to kvůli vysokým výdajům za vytápění. Ceny plynu i elektřiny spíše rostou a proto lidé hledají možnosti, jak ušetřit. Jedním ze způsobů je najít si takového dodavatele, který Vám nabídne nejlepší cenu i podmínky.

V současné době evidujeme přes pět desítek menších či větších společností, které nabízí dodávku plynu či elektrické energie. Díky vysoké konkurenci mají tak odběratelé možnost vybrat si takového dodavatele, který jim nabídne nejlepší cenové podmínky. Změna dodavatele je navíc velmi jednoduchá, zdarma a probíhá pouze na papíru.

Téměř nulová administrativa

Jakmile si odběratel vyhlídne nového dodavatele, vše proběhne rychle a především zdarma. S novým dodavatelem si dohodne podmínky a povinnosti, které souvisí s odběrem energie, a podepíše smlouvu včetně plné moci. Nový dodavatel poté vyřídí vše potřebné. Odběratel svého původního dodavatele nemusí o svém úmyslu vůbec informovat. Nový dodavatel zařídí i podání výpovědi.

Pozor na podmínky výpovědi

Předtím, než se odběratel rozhodne pro změnu dodavatele, si důkladně zjistěte podmínky výpovědi u Vaší stávající smlouvy. Podmínky se mohou u různých dodavatelů lišit, a pokud je nedodržíte, může Vás to stát nemalé peníze na sankčních poplatcích. Ideální je, pokud je smlouva uzavřená na dobu neurčitou. Výpověď je v takovém případě možné podat kdykoliv. Zpravidla je však nutné počítat s výpovědní lhůtou, která bývá dva až tři měsíce dlouhá.

Hodnocení článku:

Podobné články

Vyplatí se změnit dodavatele plynu?

2. 11. 2016

Začátkem topné sezóny si mnoho domácností začne klást otázku, zda nezměnit dodavatele plynu. Pokud máte nastavenou smlouvu na dobu neurčitou, přechod k novému dodavateli vám nejspíš zkomplikuje delší výpovědní lhůta. Přesto ale může být změna dodavatele výhodná - obzvlášť pokud plynem i topíte.

Celá aktualita

Konec topné sezóny se blíží: Objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

13. 4. 2016

Topná sezóna oficiálně končí 31. května, což je zhruba za šest týdnů. Právě nyní začíná vhodná doba, abyste si objednali kominíka na pročištění a kontrolu komína a spalinových cest, než se jim zaplní diáře. Společně s tím se můžete zamyslet i nad tím, zda se vám nevyplatí změnit dodavatele energie.

Celá aktualita

Topná sezóna v březnu nekončí

7. 3. 2016

S příchodem března se začíná měnit počasí. Teploty pomalu stoupají a stále více hřející sluneční paprsky lehko vzbuzují dojem, že jaro už je tu. Tyto první jarní dny však nejsou důvodem, abychom vypnuli kohoutky u radiátorů. Noci a rána jsou stále chladné a zima nás může ještě nepříjemně překvapit.

Celá aktualita

Tipy, jak ušetřit na vytápění i během mrazivých dnů

8. 1. 2016

Radost z příjemného tepla během mrazivých zimních dnů obvykle kazí vysoké účty za topení. Je vůbec možné náklady na topení snížit? Vypnout topení a teple se obléknout je jedním z možných řešení. Mnohem lepší jsou však účinná úsporná opatření, která neomezí tepelnou pohodu, ani nezatíží peněženku.

Celá aktualita

Topná sezóna 2015: Je levnější plyn, elektřina nebo tuhá paliva?

27. 11. 2015

Vedle nájmu či hypotéky patří náklady za energie k nejvyšším položkám v rodinném rozpočtu. Během topné sezóny se ukáže, zda používáte výhodný zdroj tepla, a zda máte správně nastavené zálohy u dodavatele. Poradíme vám, který zdroj tepla je nejvýhodnější, a jaký vývoj lze očekávat v budoucnosti.

Celá aktualita

Nová zelená úsporám je opět tu

28. 10. 2015

Minulý týden vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR nové podmínky v rámci programu Nová zelená úsporám. Tento program je určený pro majitele rodinných domů, kteří získají šanci vybudovat si ekologický domov za méně peněz.

Celá aktualita

Ceny plynu v roce 2016: Ušetříme, tvrdí analytici

15. 10. 2015

Pokles teplot na sebe nenechal letos dlouho čekat, a tak není divu, že topná sezóna se rozjela v plném proudu. Jaké nás čekají ceny za plyn v příštím roce? Budeme platit více nebo naopak méně? Podle analytiků by ceny plynu v roce 2016 měly klesnout a české domácnosti by měly ušetřit několik tisíc korun.

Celá aktualita

Ceny plynu: Je čas ušetřit

21. 8. 2015

Čas je neúprosný. Další léto se pomalu chystá ke konci a před námi je opět zima a s ní hory peněz vydané za vytápění. Právě nyní je nejpříhodnější doba podívat se všem dodavatelům plynu na zoubek a zjistit, zda ten Váš je stále nejlevnější. A pokud ne, změna je život.

Celá aktualita

1 2 3 »