Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Plyn >> Právě teď nastal správný okamžik změnit dodavatele energií!

Aktuality

Právě teď nastal správný okamžik změnit dodavatele energií!

11. 2. 2014 Plyn Svého dodavatele elektřiny a plynu může dle zákona libovolně měnit každý z nás. Proč ale PRÁVĚ TEĎ nastal čas najít si nového? Prozradíme vám, z jakých důvodů nemá cenu s hledáním nového dodavatele dále otálet.

Změna dodavatele energií přinesla v minulých letech spoustě zákazníků významnou finanční úsporu, některým bohužel také negativní zkušenosti s nespolehlivým partnerem zajišťujícím dodávku. Vývoj na trhu ale vybízí ke změně dodavatele právě teď: spokojený může být každý zákazník, který se pro změnu rozhodne.

Jak postupovat, abyste si vybrali správného dodavatele energií?

1. Spolehlivý dodavatel především

Na trhu existuje přes 40 dodavatelů, ale pouze hrstku z nich lze označit za stabilní firmy s dlouholetou historií. Vybírejte z velkých, prověřených firem. Např. společnost E.ON zajišťuje dodávku elektřiny a plynu více než 1,3 milionu spokojených zákazníků a je dlouhodobě pozitivně vnímaným dodavatelem energií.

2. Ušetříte tisíce korun ročně

Roční úspora při změně dodavatele elektřiny a plynu může přesáhnout i 5 000 Kč u jedné domácnosti. Máte pochybnosti? Jeden příklad za všechny – pokud je vaším současným dodavatelem plynu RWE a bydlíte v rodinném domě, kde plynem topíte a využíváte jej k vaření, můžete přechodem na produkt Standard plyn od společnosti E.ON ušetřit 6 174* Kč ročně!

3. Přechod k novému dodavateli je zdarma

Přechod k novému dodavateli je jednoduchý – nestojí vás čas nebo peníze, je zdarma. Při uzavření nové smlouvy pouze dodáte plnou moc, na základě níž dodavatel, k němuž přecházíte, vyřeší všechny následující administrativní kroky za vás. Nečekají vás přitom žádné zásadní změny – ponecháte si svůj elektroměr nebo plynoměr, nezmění se ani termín odečtu spotřeby.

4. Nejrychleji na internetu

Zjistit svou úsporu můžete nejrychleji na internetu – stačí k tomu využít kalkulačku, do níž zadáte přesnou spotřebu, nebo charakter vašeho odběru (vytápění, vaření apod.). Pro objednání změny dodavatele můžete zanechat své telefonní číslo, na kterém budete kontaktováni, nebo vyplnit základní údaje online. Pokud tak učiníte, společnost E.ON vám přidá bonus 1 000 Kč!

5. Legislativa vás chrání lépe než v minulosti

Na spokojenost zákazníků myslí také legislativa. Podle nového občanského zákoníku můžete v případě uzavření smlouvy použitím komunikace na dálku odstoupit od smlouvy ještě 14 dní po zahájení dodávky. Odstoupení je také možné později v případě, že dodavatel významně změní své obchodní podmínky nebo zdraží dodávku elektřiny či plynu.

Společnost E.ON nabízí svým zákazníkům dlouhodobě výhodné ceny a produkty s garancí, u nichž nemůže dojít po určité období ke zvýšení ceny za dodávku komodity.

 width=

* Úspora je vypočtena pro zákazníka kategorie domácnost a maloodběratel s roční spotřebou 30 MWh. Porovnávané ceníky: Ceník Standard plyn SEVER, platný k 1. 1. 2014 a Ceník RWE plyn Standard v kategorii domácnost a maloodběratel RWE Energie, s.r.o., jejichž plynové zařízení je připojeno k distribuční soustavě RWE GasNet, s.r.o., platný k 3. 5. 2013. Úspora je uvedena včetně 21% DPH. Tento modelový příklad nepředstavuje návrh na uzavření smlouvy, ani veřejnou nabídku ve smyslu příslušných ustanovení občanského zákoníku.

Hodnocení článku:

Podobné články

Vyplatí se změnit dodavatele plynu?

2. 11. 2016

Začátkem topné sezóny si mnoho domácností začne klást otázku, zda nezměnit dodavatele plynu. Pokud máte nastavenou smlouvu na dobu neurčitou, přechod k novému dodavateli vám nejspíš zkomplikuje delší výpovědní lhůta. Přesto ale může být změna dodavatele výhodná - obzvlášť pokud plynem i topíte.

Celá aktualita

Konec topné sezóny se blíží: Objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

13. 4. 2016

Topná sezóna oficiálně končí 31. května, což je zhruba za šest týdnů. Právě nyní začíná vhodná doba, abyste si objednali kominíka na pročištění a kontrolu komína a spalinových cest, než se jim zaplní diáře. Společně s tím se můžete zamyslet i nad tím, zda se vám nevyplatí změnit dodavatele energie.

Celá aktualita

Topná sezóna v březnu nekončí

7. 3. 2016

S příchodem března se začíná měnit počasí. Teploty pomalu stoupají a stále více hřející sluneční paprsky lehko vzbuzují dojem, že jaro už je tu. Tyto první jarní dny však nejsou důvodem, abychom vypnuli kohoutky u radiátorů. Noci a rána jsou stále chladné a zima nás může ještě nepříjemně překvapit.

Celá aktualita

Tipy, jak ušetřit na vytápění i během mrazivých dnů

8. 1. 2016

Radost z příjemného tepla během mrazivých zimních dnů obvykle kazí vysoké účty za topení. Je vůbec možné náklady na topení snížit? Vypnout topení a teple se obléknout je jedním z možných řešení. Mnohem lepší jsou však účinná úsporná opatření, která neomezí tepelnou pohodu, ani nezatíží peněženku.

Celá aktualita

Topná sezóna 2015: Je levnější plyn, elektřina nebo tuhá paliva?

27. 11. 2015

Vedle nájmu či hypotéky patří náklady za energie k nejvyšším položkám v rodinném rozpočtu. Během topné sezóny se ukáže, zda používáte výhodný zdroj tepla, a zda máte správně nastavené zálohy u dodavatele. Poradíme vám, který zdroj tepla je nejvýhodnější, a jaký vývoj lze očekávat v budoucnosti.

Celá aktualita

Nová zelená úsporám je opět tu

28. 10. 2015

Minulý týden vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR nové podmínky v rámci programu Nová zelená úsporám. Tento program je určený pro majitele rodinných domů, kteří získají šanci vybudovat si ekologický domov za méně peněz.

Celá aktualita

Ceny plynu v roce 2016: Ušetříme, tvrdí analytici

15. 10. 2015

Pokles teplot na sebe nenechal letos dlouho čekat, a tak není divu, že topná sezóna se rozjela v plném proudu. Jaké nás čekají ceny za plyn v příštím roce? Budeme platit více nebo naopak méně? Podle analytiků by ceny plynu v roce 2016 měly klesnout a české domácnosti by měly ušetřit několik tisíc korun.

Celá aktualita

Ceny plynu: Je čas ušetřit

21. 8. 2015

Čas je neúprosný. Další léto se pomalu chystá ke konci a před námi je opět zima a s ní hory peněz vydané za vytápění. Právě nyní je nejpříhodnější doba podívat se všem dodavatelům plynu na zoubek a zjistit, zda ten Váš je stále nejlevnější. A pokud ne, změna je život.

Celá aktualita

1 2 3 »