Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Plyn >> Už i Vodafone má svého virtuálního operátora

Aktuality

Už i Vodafone má svého virtuálního operátora

18. 7. 2013 Plyn

Jako poslední český operátor bude mít společnost Vodafone svého virtuálního operátora. Bude jím společnost Centropol, která se primárně pohybuje na trhu s energetikou. Nový český virtuální operátor bude cílit především na spotřebitele, přičemž sází na nízké ceny. Na našem trhu se objeví na podzim letošního roku.

ilu

Společnost Centropol Telecom je dceřinou společností koncernu Centropol, který je u nás známý především jako jeden z nejúspěšnějších alternativních dodavatelů elektřiny a zemního plynu. V současnosti odebírá energie zhruba 350 000 domácností a právě těm jako první budou nové telekomunikační služby nabídnuty.

„Centropol Telecom bude svou nabídku směřovat především na rodiny, které chceme zaujmout atraktivnějšími cenami. Máme v plánu oslovit nejdříve stávající portfolio zhruba 350 000 zákazníků, kterým dodáváme elektřinu a zemní plyn. Následně plánujeme spustit masivní marketingovou kampaň na oslovení dalších zákazníků z řad domácností i firemních zákazníků. Konkrétní ceny tarifů zveřejníme krátce před spuštěním služeb, které plánujeme na podzim letošního roku,“ řekl Lukáš Pokrupa, obchodní ředitel skupiny Centropol, jíž je Centropol Telecom součástí.

Nejzajímavější ovšem je portfolio nového virtuálního operátora. Zatímco stávající virtuální operátoři nabízí jejich zákazníkům pouze předplacené telefonní karty, Centropol Telecom bude nabízet celé paušální tarify včetně datového připojení a roamingu. Jeho klienti budou mít k dispozici také zákaznický portál či call centrum.

Nový virtuální operátor bude nabízet více než jeho konkurenti

Nový virtuální operátor tak již nebude pouze zprostředkovávat služby mobilních operátorů, ale bude prodávat vlastní produkty. Vodafone bude Centropolu pouze pronajímat část své síťové infrastruktury a vše ostatní si již zařídí Centropol. Ve své podstatě se jedná o stejný systém pronájmu distribuční sítě, kterého využívá jako alternativní dodavatel energie. Jedná se tak již o čtvrtého virtuálního operátora na našem území. Jako první přišla loni s touto novinkou společnosti Telefónika se svým virtuálním operátorem Bleskmobil. Rok poté na trh přichází Mobil.cz ve spolupráci s T-mobile a společnost GTS s velkoobchodními službami. Letos také vstupuje na trh Tesco Mobile opět ve spolupráci s Telefónikou.

Hodnocení článku:

Podobné články

Vyplatí se změnit dodavatele plynu?

2. 11. 2016

Začátkem topné sezóny si mnoho domácností začne klást otázku, zda nezměnit dodavatele plynu. Pokud máte nastavenou smlouvu na dobu neurčitou, přechod k novému dodavateli vám nejspíš zkomplikuje delší výpovědní lhůta. Přesto ale může být změna dodavatele výhodná - obzvlášť pokud plynem i topíte.

Celá aktualita

Konec topné sezóny se blíží: Objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

13. 4. 2016

Topná sezóna oficiálně končí 31. května, což je zhruba za šest týdnů. Právě nyní začíná vhodná doba, abyste si objednali kominíka na pročištění a kontrolu komína a spalinových cest, než se jim zaplní diáře. Společně s tím se můžete zamyslet i nad tím, zda se vám nevyplatí změnit dodavatele energie.

Celá aktualita

Topná sezóna v březnu nekončí

7. 3. 2016

S příchodem března se začíná měnit počasí. Teploty pomalu stoupají a stále více hřející sluneční paprsky lehko vzbuzují dojem, že jaro už je tu. Tyto první jarní dny však nejsou důvodem, abychom vypnuli kohoutky u radiátorů. Noci a rána jsou stále chladné a zima nás může ještě nepříjemně překvapit.

Celá aktualita

Tipy, jak ušetřit na vytápění i během mrazivých dnů

8. 1. 2016

Radost z příjemného tepla během mrazivých zimních dnů obvykle kazí vysoké účty za topení. Je vůbec možné náklady na topení snížit? Vypnout topení a teple se obléknout je jedním z možných řešení. Mnohem lepší jsou však účinná úsporná opatření, která neomezí tepelnou pohodu, ani nezatíží peněženku.

Celá aktualita

Topná sezóna 2015: Je levnější plyn, elektřina nebo tuhá paliva?

27. 11. 2015

Vedle nájmu či hypotéky patří náklady za energie k nejvyšším položkám v rodinném rozpočtu. Během topné sezóny se ukáže, zda používáte výhodný zdroj tepla, a zda máte správně nastavené zálohy u dodavatele. Poradíme vám, který zdroj tepla je nejvýhodnější, a jaký vývoj lze očekávat v budoucnosti.

Celá aktualita

Nová zelená úsporám je opět tu

28. 10. 2015

Minulý týden vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR nové podmínky v rámci programu Nová zelená úsporám. Tento program je určený pro majitele rodinných domů, kteří získají šanci vybudovat si ekologický domov za méně peněz.

Celá aktualita

Ceny plynu v roce 2016: Ušetříme, tvrdí analytici

15. 10. 2015

Pokles teplot na sebe nenechal letos dlouho čekat, a tak není divu, že topná sezóna se rozjela v plném proudu. Jaké nás čekají ceny za plyn v příštím roce? Budeme platit více nebo naopak méně? Podle analytiků by ceny plynu v roce 2016 měly klesnout a české domácnosti by měly ušetřit několik tisíc korun.

Celá aktualita

Ceny plynu: Je čas ušetřit

21. 8. 2015

Čas je neúprosný. Další léto se pomalu chystá ke konci a před námi je opět zima a s ní hory peněz vydané za vytápění. Právě nyní je nejpříhodnější doba podívat se všem dodavatelům plynu na zoubek a zjistit, zda ten Váš je stále nejlevnější. A pokud ne, změna je život.

Celá aktualita

1 2 3 »