Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Plyn >> Vyměňte staré vafky a ušetřete za plyn

Aktuality

Vyměňte staré vafky a ušetřete za plyn

28. 11. 2013 Plyn Fíglů, jak ušetřit za plyn, je více. Jedním z nich je investice do moderních plynových kotlů a topidel, které jsou výrazně úspornější při spotřebě energií. Počáteční investice se tak vrátí v podobě nižších nákladů za plyn.

Výměna starých vafek za nové

Činžovní domy v Česku jsou téměř vždy vybavené podokenními topidly WAV známými jako vafky. Ty mají u nás více jak čtyřicetiletou tradici a k vytápění je stále používají tisíce rodin. Pokud se tedy nechcete vafek zbavovat, vyplatí se Vám jejich výměna za nové moderní vafky. Ty jsou již více úsporné, snadněji ovladatelné a mají řadu dalších výhod. Vhodným řešením jsou zejména tam, kde nelze napojit plynový kotel nebo nainstalovat plynový kotel. Pořízení nových moderních vafek vyjde na 12 až 15 tisíc korun.

Vafky nebo plynový kotel

Radikálnějším řešením je výměna vafek za plynový kotel. Tato investice je výrazně dražší, protože zahrnuje také výměnu teplovodního potrubí. K plynovému kotli se proto přechází v rámci rekonstrukce celého bytu.

Hlavní výhodou plynových kotlů je možnost současného ohřevu teplé vody. To znamená, že domácnosti pomalu opouští od používání karem nebo průtokových ohřívačů. Výběru plynového kotle by měla vždy předcházet porada s odborníkem, který Vám pomůže s jeho koupí a případně i instalací.

Plynový kotel = levnější plyn

Největší úspory přináší tzv. kondenzační kotel, který pracuje v nízkoteplotním režimu a je vhodný zejména pro podlahové vytápění. Plynové kotle kromě nižších nákladů na plyn představují také vyšší komfort bydlení. Mezi hlavní výhody patří možnost regulace pro různé části bytu a dálkového ovládání.

Hodnocení článku:

Podobné články

Vyplatí se změnit dodavatele plynu?

2. 11. 2016

Začátkem topné sezóny si mnoho domácností začne klást otázku, zda nezměnit dodavatele plynu. Pokud máte nastavenou smlouvu na dobu neurčitou, přechod k novému dodavateli vám nejspíš zkomplikuje delší výpovědní lhůta. Přesto ale může být změna dodavatele výhodná - obzvlášť pokud plynem i topíte.

Celá aktualita

Konec topné sezóny se blíží: Objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

13. 4. 2016

Topná sezóna oficiálně končí 31. května, což je zhruba za šest týdnů. Právě nyní začíná vhodná doba, abyste si objednali kominíka na pročištění a kontrolu komína a spalinových cest, než se jim zaplní diáře. Společně s tím se můžete zamyslet i nad tím, zda se vám nevyplatí změnit dodavatele energie.

Celá aktualita

Topná sezóna v březnu nekončí

7. 3. 2016

S příchodem března se začíná měnit počasí. Teploty pomalu stoupají a stále více hřející sluneční paprsky lehko vzbuzují dojem, že jaro už je tu. Tyto první jarní dny však nejsou důvodem, abychom vypnuli kohoutky u radiátorů. Noci a rána jsou stále chladné a zima nás může ještě nepříjemně překvapit.

Celá aktualita

Tipy, jak ušetřit na vytápění i během mrazivých dnů

8. 1. 2016

Radost z příjemného tepla během mrazivých zimních dnů obvykle kazí vysoké účty za topení. Je vůbec možné náklady na topení snížit? Vypnout topení a teple se obléknout je jedním z možných řešení. Mnohem lepší jsou však účinná úsporná opatření, která neomezí tepelnou pohodu, ani nezatíží peněženku.

Celá aktualita

Topná sezóna 2015: Je levnější plyn, elektřina nebo tuhá paliva?

27. 11. 2015

Vedle nájmu či hypotéky patří náklady za energie k nejvyšším položkám v rodinném rozpočtu. Během topné sezóny se ukáže, zda používáte výhodný zdroj tepla, a zda máte správně nastavené zálohy u dodavatele. Poradíme vám, který zdroj tepla je nejvýhodnější, a jaký vývoj lze očekávat v budoucnosti.

Celá aktualita

Nová zelená úsporám je opět tu

28. 10. 2015

Minulý týden vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR nové podmínky v rámci programu Nová zelená úsporám. Tento program je určený pro majitele rodinných domů, kteří získají šanci vybudovat si ekologický domov za méně peněz.

Celá aktualita

Ceny plynu v roce 2016: Ušetříme, tvrdí analytici

15. 10. 2015

Pokles teplot na sebe nenechal letos dlouho čekat, a tak není divu, že topná sezóna se rozjela v plném proudu. Jaké nás čekají ceny za plyn v příštím roce? Budeme platit více nebo naopak méně? Podle analytiků by ceny plynu v roce 2016 měly klesnout a české domácnosti by měly ušetřit několik tisíc korun.

Celá aktualita

Ceny plynu: Je čas ušetřit

21. 8. 2015

Čas je neúprosný. Další léto se pomalu chystá ke konci a před námi je opět zima a s ní hory peněz vydané za vytápění. Právě nyní je nejpříhodnější doba podívat se všem dodavatelům plynu na zoubek a zjistit, zda ten Váš je stále nejlevnější. A pokud ne, změna je život.

Celá aktualita

1 2 3 »