Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Pojištění majetku >> Sezóna vykradených bytů a domů se blíží

Aktuality

Sezóna vykradených bytů a domů se blíží

17. 6. 2015 Pojištění majetku S příchodem letních dovolených a prázdných bytů souvisí výrazný nárůst vykradených domácností. Zatímco se jejich obyvatelé těší na dlouho očekávanou dovolenou a balí si kufry, nenechaví zloději si pilují nové techniky. Nedejte zlodějům svůj majetek zadarmo a buďte připraveni.

Policejní statistiky uvádí, že počet vykradených bytů a domů tvoří dokonce jednu čtvrtinu všech ohlášených krádeží ročně. I přes četná varování nejsou lidé na riziko vykradení připravení. Více než polovina domácností nemá uzavřené ani odpovídající pojištění domácnosti. A aby toho nebylo málo, lidé se rádi “chlubí” tím, že nejsou doma.

Nelákejte zloděje k sobě domů

Nadšené statusy a fotografie na sociálních sítích o právě probíhající dovolené u moře, zabedněná okna či přetékající schránka jsou pro zloděje jasnými signály, že nejméně na pár dní mají dostatek času a klidu se do dané domácnosti lépe podívat. Tyto návštěvy bez pozvání však nejsou příliš oblíbené.

Není nutné nikomu o dovolené neříkat. Pouze tak nečiňte veřejně a neinformujte o tom úplně celý národ. Profil na Facebooku si jednoduše upravte tak, aby Váš profil viděli pouze dobří známí a nejbližší přátelé či rodina.

„Zejména děti se tam svěřují se spoustou informací, tedy i s tím, kdy a kam jedou na dovolenou. To je pak dobrý zdroj pro pachatele, kteří se na tuto trestnou činnost zaměřují,“ varuje policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Stejně tak si dávejte pozor na poštovní schránku plné nevyzvednuté pošty či důkladně zabedněná okna. Je-li to možné, domluvte se s důvěryhodnou sousedkou, aby vám schránku vyzvedla a občas otevřela okna. Nejenže budete mít i po návratu příjemně vyvětraný byt, ale zloději nebudou mít důvod Vás “navštívit”.

Kvalitní bezpečnostní dveře odradí zloděje

Zloději mají přehled a není pro ně problém rozeznat bezpečnostní třídu vchodových dveří. Čím vyšší je, tím spíše se bytu obloukem vyhnou. “Dveře a cylindrická vložka je vlastně to první, co zloděj vidí, rozhodně tedy doporučuji vybrat to nejlepší, co je k dispozici,“ radí Jan Hrnčíř ze společnosti ASSA ABLOY, výrobce cylindrických vložek pod značkou FAB.

Odborníci doporučují cylindrickou vložku od 3. bezpečnostní třídy výše. To platí také pro dveře a kování. Jak se říká “celá soustava je tak bezpečná, jak bezpečný je její nejslabší článek”. Dobré zabezpečení platí i pro další dveře, kterým je možné do domu vstoupit (např. sklep, balkonové dveře, okna, garáž, apod.). Vždy také pečlivě zkontrolujte, zda jste zamkli všechny dveře a okna.

Nedejte zlodějům šanci a sjednejte si nejlepší pojištění domácnosti na Úspory.cz!

Nezapomínejte na pojištění domácnosti

Ani sebelepší opatření či zabezpečení nemusí Vaši domácnosti ochránit na 100 procent. Pokud se k Vám zloději budou chtít dostat, podaří se jim to. Jedinou ochranou pro tyto případy tak zůstává odpovídající pojištění.

Právě pro tyto případy je určené pojištění majetku a domácnosti, které chrání Váš majetek před živelnými událostmi a také krádeží či vloupáním. V případě vloupání tak díky pojištění získáte uhranou způsobenou škodu i ukradený majetek.

Pojišťovny navíc vychází zákazníků vstříc a zejména v období letních měsíců jim nabízí výhodnější ceny. „Právě teď nabízíme slevu 20 procent na pojištění domácnosti v případě, že smlouvu uzavřou minimálně tři sousedé z jednoho bytového domu," říká například Michal Znamenáček z Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP).

Pojišťovny obvykle nabízí více variant pojištění, a tak si můžete vybrat takovou, která bude vyhovovat právě Vaší domácnosti. Zvolit si můžete pojistné částky i výši spoluúčasti. Při nenaplnění pojistné události některé pojišťovny udělují jakési bonusy za bezeškodní průběh podobně jako u povinného ručení. Za pojištění tak v následujících letech zaplatíte méně.

“Pokud z pojistky nic nečerpáte, už v příštím roce ušetříte. Pojišťovna Vám totiž sníží výši pojistného. Klient, který má bezeškodní průběh v průběhu roku, má při obnově pojištění v následujícím roce nárok na pětiprocentní bonus," potvrzuje Michal Znamenáček. Bonusy narůstají po dobu dalších let a ve výsledku mohou činit až čtvrtinu z ceny pojistného.

Štítky: bezpečnostní dveře | levné pojištění majetku | pojištění majetku | pojištění majetku a domácnosti | sociální sítě | srovnání pojištění majetku a domácnosti |

Hodnocení článku:

Podobné články

5 tipů, jak si nejlépe pojistit domácnost

9. 1. 2018

Prožili jste oslavy vánočních a novoročních svátků v pořádku? Pokud je v lednu vaším největším problémem pár kil navíc, můžete být rádi. Některé domácnosti takové štěstí nemají. Stačí zapomenutá svíčka nebo rozdivočelé prskavky na vánočním stromku a na neštěstí je zaděláno. Jste pro takové případy chránění?

Celá aktualita

Chaty a chalupy - pojistěte si prázdninové bydlení v době nepřítomnosti

29. 9. 2017

Český národ je znám nejen svou láskou k tradičnímu českému nápoji pivu, ale také k rekreačnímu bydlení. Spousta Čechů vlastní v různých koutech naší malé a krásné země své druhé bydlení - chatu či chalupu, kde od jara až do podzimu tráví víkendy či letní dovolenou a mnohdy i celé léto. Jak jsme na tom s pojištěním rekreačních objektů?

Celá aktualita

Pojištění majetku: Znáte rozdíl mezi záplavami a povodněmi?

26. 1. 2017

Máte sjednané pojištění majetku, nemovitosti i domácnosti. A jste si zatraceně jistí, že jedním z pojištěných rizik je také velká voda. Není však velká voda jako velká voda a povodeň není totéž co záplava. Jste si nyní opravdu jistí, že máte majetek pojištěný na záplavu? A nebo je to na povodeň?

Celá aktualita

Chraňte svůj domov před zimou i zloději

14. 12. 2016

Vánoce rozhodně nejsou obdobím, kdy Češi nevystrčí nos z domu. Právě naopak. Spousta Čechů tráví Vánoce a Silvestra mimo svůj domov, ať už s příbuznými, na horské chalupě nebo dokonce v teplých krajinách u moře. Prázdné domovy ohrožuje nejen zima a mráz, ale také zloději, kteří vánoční atmosféru příliš neřeší.

Celá aktualita

Zabezpečení v létě nepodceňujte

25. 7. 2016

Že je léto časem odpočinku pracujících, to je všeobecně známá věc. Chceme na těch pár dnů říct práci „nashle“ a užít si slunce, moře, lesy, kulturu... prostě to všechno, co k dovolené patří. Bohužel, léto je také časem jako stvořeným pro zloděje, kteří holt nemají na práci nic jiného, než si přivlastnit to, na co se tak dřeme.

Celá aktualita

Přívalové deště a kroupy způsobily škody za desítky milionů korun

4. 6. 2016

Předposlední květnový víkend překvapil přívalovými dešti doprovázenými krupobitím. Výsledkem jsou škody ve výši několika desítek milionů korun. Ti co, měli sjednané odpovídající pojištění, si mohou oddychnout. Zbytek bude muset způsobené škody opravit a uhradit ze své kapsy.

Celá aktualita

Kvalitní zabezpečení bytu či domů se vyplatí

1. 2. 2016

Říká se, že zloději jsou vždy o krok napřed. I když máte kvalitní bezpečnostní dveře a zámky, riziko možného vyloupení stále existuje. Někteří zloději si vystačí s hrubou silou, moderní zloději se do bytu dostanou pomocí šikovných udělátek. Je pouze na vás, zda jim “práci” ulehčíte nebo naopak zkomplikujete.

Celá aktualita

Chraňte svůj majetek před zloději

12. 8. 2015

Po dlouhé zimě se lidé těší na očekávanou dovolenou u moře a neváhají své nadšení sdělit všem svým přátelům a známým na oblíbených sociálních sítích, jako je například Facebook. Neuvědomují si, že tímto způsobem si mohou způsobit nemilé překvapení v podobě vykradeného bytu či domu.

Celá aktualita

1 2 »

;