Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Pojištění majetku >> Zabezpečení v létě nepodceňujte

Aktuality

Zabezpečení v létě nepodceňujte

25. 7. 2016 Pojištění majetku Že je léto časem odpočinku pracujících, to je všeobecně známá věc. Chceme na těch pár dnů říct práci „nashle“ a užít si slunce, moře, lesy, kulturu... prostě to všechno, co k dovolené patří. Bohužel, léto je také časem jako stvořeným pro zloděje, kteří holt nemají na práci nic jiného, než si přivlastnit to, na co se tak dřeme.

 

Pozor na chaty a chalupy

Pokud vlastníte chalupu nebo především chatku, jistě vás neminuly zprávy o vloupáních. Na chatě netrávíme většinu času a tak je nutné počítat se zvýšeným rizikem odcizení majetku v těchto objektech.

Pokud zhodnotíte veškerá kritéria pro rekreační objekty, zjistíte, že pokud nevlastníte vyloženě odpočinkovou rezidenci, jde taková chatka či chalupa zabezpečit poměrně těžko. Můžete samozřejmě nainstalovat do objektu kamery a bezpečnostní dveře, okna osadit mřížemi a zapojit alarm. Je však nutné zhodnotit, zda-li se taková investice v řádech desítek tisíc korun vůbec vyplatí, protože zloděj může při pokusu o vloupání tento majetek poničit.

V případě, že se jedná o chaty u jezera, je nejlepším způsobem ochrany nenechávat v ní nic kromě základního vybavení (postel, židle, stůl, nějaké nádobí a základní hygienické potřeby), zbytek si můžete kdykoliv přivést s sebou. Nějaké technologické zabezpečení je v tomto případě opravdu zbytečné.

Chalupy jsou pro zabezpečení lepší, protože se primárně nacházejí ve vesnicích a nejsou tak odděleny od civilizace tolik jako chaty. Zde už se vyplatí alespoň bezpečnostní dveře, nicméně pokud se zloděj bude chtít do chalupy dostat, může rozbít okno. A instalovat na chalupě mříže na okna je esteticky poněkud svérázné – přece jen si tam jezdíte odpočinout, ne si připadat jako ve vězení. Můžete koupit alespoň základní alarm, alternativně požádat hodné sousedy, aby občas zkontrolovali stav a pokud mají psa, aby ho nechávali přes noc na zahradě vaší chalupy.

Byt a dům

Když odjíždíte z bytu či domu na dovolenou, je normální, že máte strach – ať už klasické „vypnuli jsme sporák?“ nebo obavy o to, aby se v době vaší nepřítomnosti dovnitř nevloupali zloději.

Jelikož váš dům je váš hrad, tak zabezpečení nepodceňujte. Vhodné jsou kvalitní dveře (pokud bydlíte v podnájmu, vyžádejte si je u majitele) a alarm. V případě bytu jsou nejlepší bezpečnostní dveře – pokud bydlíte ve vyšších patrech, o okna starost mít nemusíte.

Byty ve městech by měli majitelé vybavit kamerovým systémem, nejlépe u hlavního vchodu a v halách. Rozhodně je vhodné toto prodiskutovat s majitelem (pokud jím nejste vy). I když je roční nárůst vykradených bytů poměrně malý (cca 7%), hodnota bytu se s lepším zabezpečením zvyšuje stejně jako např. při rekonstrukci oken.

Jedete-li na dovolenou na více dnů, můžete se domluvit s dobrými přáteli, aby byt kontrolovali či v něm po dobu vaší nepřítomnosti bydleli. Tento druh zabezpečení je v současnosti velmi populární a rozšířený – vy odjedete, přitom se však o dům stará váš známý, například někdo z daleka, kdo si tak může svým způsobem užít vlastní dovolenou ve vašem městě.

Pokud to se zabezpečením myslíte opravdu vážně, je nejlepší kontaktovat kvalitního a profesionálního poskytovatele, který zhodnotí prostory, které chcete ochránit, a navrhne vám řešení na míru. V tomto případě se rozhodně vyplatí nějaké peníze investovat. 

Štítky: pojištění | pojištění majetku |

Hodnocení článku:

Podobné články

5 tipů, jak si nejlépe pojistit domácnost

9. 1. 2018

Prožili jste oslavy vánočních a novoročních svátků v pořádku? Pokud je v lednu vaším největším problémem pár kil navíc, můžete být rádi. Některé domácnosti takové štěstí nemají. Stačí zapomenutá svíčka nebo rozdivočelé prskavky na vánočním stromku a na neštěstí je zaděláno. Jste pro takové případy chránění?

Celá aktualita

Chaty a chalupy - pojistěte si prázdninové bydlení v době nepřítomnosti

29. 9. 2017

Český národ je znám nejen svou láskou k tradičnímu českému nápoji pivu, ale také k rekreačnímu bydlení. Spousta Čechů vlastní v různých koutech naší malé a krásné země své druhé bydlení - chatu či chalupu, kde od jara až do podzimu tráví víkendy či letní dovolenou a mnohdy i celé léto. Jak jsme na tom s pojištěním rekreačních objektů?

Celá aktualita

Pojištění majetku: Znáte rozdíl mezi záplavami a povodněmi?

26. 1. 2017

Máte sjednané pojištění majetku, nemovitosti i domácnosti. A jste si zatraceně jistí, že jedním z pojištěných rizik je také velká voda. Není však velká voda jako velká voda a povodeň není totéž co záplava. Jste si nyní opravdu jistí, že máte majetek pojištěný na záplavu? A nebo je to na povodeň?

Celá aktualita

Chraňte svůj domov před zimou i zloději

14. 12. 2016

Vánoce rozhodně nejsou obdobím, kdy Češi nevystrčí nos z domu. Právě naopak. Spousta Čechů tráví Vánoce a Silvestra mimo svůj domov, ať už s příbuznými, na horské chalupě nebo dokonce v teplých krajinách u moře. Prázdné domovy ohrožuje nejen zima a mráz, ale také zloději, kteří vánoční atmosféru příliš neřeší.

Celá aktualita

Přívalové deště a kroupy způsobily škody za desítky milionů korun

4. 6. 2016

Předposlední květnový víkend překvapil přívalovými dešti doprovázenými krupobitím. Výsledkem jsou škody ve výši několika desítek milionů korun. Ti co, měli sjednané odpovídající pojištění, si mohou oddychnout. Zbytek bude muset způsobené škody opravit a uhradit ze své kapsy.

Celá aktualita

Kvalitní zabezpečení bytu či domů se vyplatí

1. 2. 2016

Říká se, že zloději jsou vždy o krok napřed. I když máte kvalitní bezpečnostní dveře a zámky, riziko možného vyloupení stále existuje. Někteří zloději si vystačí s hrubou silou, moderní zloději se do bytu dostanou pomocí šikovných udělátek. Je pouze na vás, zda jim “práci” ulehčíte nebo naopak zkomplikujete.

Celá aktualita

Chraňte svůj majetek před zloději

12. 8. 2015

Po dlouhé zimě se lidé těší na očekávanou dovolenou u moře a neváhají své nadšení sdělit všem svým přátelům a známým na oblíbených sociálních sítích, jako je například Facebook. Neuvědomují si, že tímto způsobem si mohou způsobit nemilé překvapení v podobě vykradeného bytu či domu.

Celá aktualita

Průměrné stáří pojistných smluv domácnosti je 9 let

14. 7. 2015

České domácnosti jsou vybavené drahým nábytkem, moderní elektronikou a dalšími cennými věcmi. I přesto mnohé nemají sjednané pojištění domácnosti, a ty které ano, pojistné smlouvy neaktualizovaly v průměru devět let. Přitom stačí velmi málo a rodina může během pár minut přijít o všechno.

Celá aktualita

1 2 »

;