Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Poptávka >> Vlastníte bazén? Nezapomeňte jej zazimovat

Aktuality

Vlastníte bazén? Nezapomeňte jej zazimovat

12. 11. 2014 Poptávka U rodinných domů je celkem běžné vidět bazén. Pokud také patříte mezi ty, které vlastní bazén, pak byste neměli zapomenout na jeho správné zazimování. Poradili jsme se s odborníkem na bazény a připravili jsme pro Vás několik základních rad, jak bazén nejlépe připravit na zimu.

„Pokud ovšem nemáte moc času, můžete se obrátit na specializovanou firmu, která odborné zazimování bazénu zvládne rychle a na profesionální úrovni za vás,” říká Radek Hanzlík, odborník na bazény, a dodává, že zazimovat venkovní bazén není nic složitého a zvládne ho naprosto každý.

K zazimování bazénu byste měli přistoupit ve chvíli, kdy průměrná venkovní teplota nepřekročí 15 stupňů a noční teploty začínají klesat k bodu mrazu. Následující postup je již jednoduchý a obsahuje pár kroků, které jsou vhodné pro nadzemní i zapuštěné venkovní bazény.

Vodu není nutné z bazénu vypouštět

Bazén je nutné nejprve vyčistit. K tomu potřebujete hladinovou síťku na odstranění plovoucích nečistot a bazénový vysavač na odstranění špíny usazené na dně bazénu. Poté je nutné vodu ošetřit srovnáním úrovně pH i chlóru. Není však nutné vypouštět vodu.

„Z moderních bazénů nemusíte vodu vypouštět, ale je potřeba ji pouze upustit asi tak deset centimetrů pod skimmer a vratné trysky. Pokud zůstaly na stěnách bazénu nějaké usazené nečistoty, odstraňte je houbou na mytí bazénů a za pomoci speciálního čisticího přípravku. Do vody, která po částečném odpuštění zůstala v bazénu, vmíchejte speciální zazimovací přípravek. Ten bude během zimy zabraňovat bujení vodních řas a bakterií,“ vysvětluje Radek Hanzlík.

Poté je nutné zkontrolovat a vyčistit pískovou filtraci. V případě, že jde již o její druhou sezónu, je vhodné ji vyměnit za novou. Následuje odmontování filtračního čerpadla a hadic, z nichž vylejte veškerou vodu a uskladněte na suchém místě. Stejně naložte se solárním ohřevem či tepelným čerpadlem.

„Pokud máte bazén vybavený solárním systémem nebo tepelným čerpadlem na ohřev vody, vypusťte z nich všechnu kapalinu a její zbytky ještě odsajte. Například vysavačem na mokré vysávání. Zařízení odpojte a uložte na suchém a před mrazem chráněném místě. Z bazénu je potřeba rovněž vyjmout bazénové schůdky,“ dodává Radek Hanzlík. Na závěr nezapomeňte bazén přikrýt speciální krycí plachtou, pokud jej nemáte zastřešený.

Hodnocení článku:

Podobné články

Kouzlo půdních bytů stálé přetrvává

2. 8. 2016

Půdy bývaly ponurými místy, kde se hromadilo nepoužívané, rozbité a staré harampádí, i ráj pro děti, které zde prožívaly svá první dobrodružství. V 90. letech se pro půdní prostory našlo nové zajímavější a praktičtější využití. Půdy se začaly skupovat a proměňovat v atypické originální bydlení.

Celá aktualita

Žijte minimalisticky

21. 6. 2016

Minimalismus je fascinující styl, který klade důraz na čistotu, jednoduchost a především funkčnost. Kdekomu se může zdát příliš strohý a neosobní, pravdou však je, že naopak pozvedává osobnost vlastníka na nejvyšší úroveň. Jeho ani návštěvníky bytu totiž nebude rušit přehršel věcí. Vstoupí do zcela harmonického prostoru.

Celá aktualita

Terasa i pergola: Stinné útočiště v horkých letních dnech

13. 6. 2016

Na horké letní dny se těšíme celou zimu, ale když přijdou, snažíme se před žhavými slunečními paprsky ochránit. Máte-li dům, je jedinečnou ochranou nabízející příjemný stín terasa nebo pergola. Poradíme vám, jak si vybrat správný typ právě pro váš dům a zahradu.

Celá aktualita

Sháníte šikovného řemeslníka? Zkuste poptávkový web

4. 4. 2016

Stavíte dům a potřebujete šikovného a poctivého truhláře? Hledáte kvalitního automechanika, kterému byste bez obav kdykoliv svěřili své auto? Poradíme vám, kde můžete sehnat nejen kvalitní řemeslníky, ale i další různé služby. Jsou jimi poptávkové weby, které využívají nejen jednotlivci ale také firmy.

Celá aktualita

Jak na rekonstrukci panelového bytu

21. 5. 2015

Tisíce Čechů bydlí v panelových bytech. Většina “paneláků” byla postavena v 60. letech a později, a již dávno nesplňují standard pěkného bydlení. Proto se stále větší část jejich vlastníků rozhoduje pro rekonstrukci. Panelový dům a byt však má svá specifika, na která si dejte při rekonstrukci pozor.

Celá aktualita

Svépomocí postavený dům ušetří až milion korun

7. 3. 2015

Mnoho lidí celý život sní o vlastním domě. Koupit si starší dům či postavit nový však stojí opravdu velké peníze a bohužel ne každý na to má dostatek peněz. Stále více Čechů se proto rozhoduje pro stavbu domu svépomocí. Takto postavený dům totiž vyjde až o polovinu levněji než dům na klíč.

Celá aktualita

Chraňte okna před zimou

3. 2. 2015

Důkladná péče o okna zejména v zimním období prodlouží o jejich životnost až o několik let. Okna by měla být ideálně po celý rok správně seřízená a promazaná. Jejich životnosti a správnému fungování pomůže také zamezení kondenzace vody na sklech a kolem nich.

Celá aktualita

Neopomíjejte výběr schodů

30. 1. 2015

Často opomíjenou součástí interiérů a exteriérů bývají schody. A to až do doby, dokud není nutné vyrobit a postavit nové. Tehdy zjistíte, že výběr správných schodů není nic jednoduchého. Schody by měly být v každém případě pohodlné, funkční a nikdy by neměly překážet v daném prostoru.

Celá aktualita

1 2 »