Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Na českých silnicích se objevuje stále více aut poskládaných z trosek

Aktuality

Na českých silnicích se objevuje stále více aut poskládaných z trosek

24. 8. 2011 Povinné ručení

Stále častěji je možné se na silnicích setkat s auty, která jsou více či méně poskládaná a svařovaná z trosek aut po těžkých bouračkách nebo z ukradených dílů. Takové auto se dá nejčastěji koupit už jako ojeté za velmi výhodnou cenu.

Podle odhadů odborníků to může být až 30 % ojetých automobilů, které mají pochybnou historii nebo nezjistitelný původ. Takto poskládaná auta jsou pro laika téměř nemožné rozeznat od aut originálních. Všechny spáry vzniklé tímto způsobem jsou totiž pečlivě zakryty venkovními panely auta, jako jsou blatníky, plastové díly nebo ochranné nátěry. Největší nebezpeční tak vzniká pro osazenstvo posádky takto vyrobených vozidel při srážce. Auto se totiž doslova rozpadne na několik kusů a všechny bezpečností prvky tak přijdou vniveč.

Nejčastěji takto svařovaná auta odhalí až technici při uzavírání smluv o havarijním pojištění. Havarijní pojištění je pojištění pro případ kdy dojde k poškození auta živelnou pohromou, vandalismem, havárií nebo v případě, že je vozidlo ukradeno. Součástí havarijního pojištění jsou obvykle také asistenční služby při poruchách nebo nehodách. Asistenční služby je možné využít, jak v na území České republiky, tak i v zahraničí.

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »