Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Autem po Evropě. Kde zaplatíte za benzín nejvíce?

Aktuality

Autem po Evropě. Kde zaplatíte za benzín nejvíce?

18. 7. 2013 Povinné ručení

Školákům začaly letní prázdniny a většina domácností se chystá na dlouhou očekávanou dovolenou. I v dnešní době levných letenek existuje stále velký počet lidí, kteří s oblibou jezdí na dovolenou vlastním vozem. Výhodou je volba termínu, trasy i neomezeného počtu zavazadel.

ilu

Nejvíce se vyplatí Čechům jezdit na dovolenou do Chorvatska. Tam totiž za benzín zaplatí o několik korun méně než u nás. Nejlevnější benzín však mají v Polsku. Tam za litr zaplatí řidiči v přepočtu asi 33 korun. Nejdražší benzín naopak tankují v Nizozemí, v zemi tulipánů a větrných mlýnu, kde za litr benzínu zaplatíte v přepočtu až 46 korun! Tyto údaje vyplývají ze studie Německé společnosti ADAC, která provedla srovnání cen benzínu ve 14 Evropských zemích.

Na západ od nás jsou pohonné hmoty dražší téměř všude. V Německu stojí litr benzínu v přepočtu 40,3 korun, ve Francii 39,78 korun a v Belgii dokonce 42,64 korun. Stejně draho je také na severu Evropy. V Dánsku necháte na benzínce 41 korun za litr. Levnější benzín najdeme ve východních zemích. V Polsku zaplatíte pouhých 33 korun, ve Slovinsku 36,90 korun a dokonce i v Rakousku zaplatíte pod hranicí 37 korun. Levný benzín mají také ve Španělsku, a to pouhých 34 korun za litr.

Přehled cen benzínu v Evropě

Přehled cen benzínu

Zdroj: Server Auto

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »