Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Čeká nás zdražování povinného ručení?

Aktuality

Čeká nás zdražování povinného ručení?

6. 9. 2013 Povinné ručení V příštím roce by ceny povinného ručení měly stoupnout až o deset procent. Hlavním důvodem je zavedení odvodu peněz na financování hasičů a také nový občanský zákoník, podle kterého budou pojišťovnám zvýšeny náklady na odškodnění následku na zdraví po dopravních nehodách.

Podle generálního ředitele České podnikatelské pojišťovny Jaroslava Besperáta můžeme v letošním roce očekávat stagnaci pojistného trhu. U povinného ručení i havarijního pojištění byl zaznamená lehký pokles. Ceny povinného ručení klesají poslední dva roky, letos byl pokles minimální. U havarijního pojištění je hlavní příčinou to, že lidé šetří, a pojištění si jednoduše neuzavírají.

Pojišťovny se snaží o individuální přístup

Pojišťovny se snaží ke klientům přistupovat více individuálně a jednotlivé produkty přizpůsobit na míru. Pojištění je neustále rozšiřováno a klientům jsou nabízeny další a další služby. I přes stále více propagované možnost online uzavírání pojištění, lidé stále dávají přednost osobnímu kontaktu. "Internet stále zůstává okrajovým prodejním kanálem. Lidé preferují osobní kontakt. A nic na tom nemění ani skutečnost, že při využití internetu mohou získat zajímavou slevu na pojistném," podotkl Besperát.

Náš tip: “Nečekejte na zdražení povinného ručení a najděte si nejlevnší povinné ručení na Úspory.cz.”

Povinné ručení zdraží až o deset procent

Po letech neustálého zlevňování sazeb pojišťovny začaly zdražovat. Již v letošním roce některé pojišťovny zvedly sazby přibližně o tři procenta. Větší zdražování je ale plánováno v příštím roce, když začne platit nový občanský zákoník. Ten se zvýšením nákladů pojišťovnám na odškodnění zdravotní následků společně se zavedením odvodů pro financování hasičů je příčinou zdražení povinného ručení.

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »