Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Ceny benzínu v létě? Přes 38 Kč za litr neporostou.

Aktuality

Ceny benzínu v létě? Přes 38 Kč za litr neporostou.

24. 8. 2011 Povinné ručení

Na otázku jak to vypadá v příštích měsících s cenami benzínu, se analytikové překvapivě shodli. Ceny benzínu stále trochu porostou, ale nepřekročí hranici 38 korun za litr. Aspoň takhle vypadá předpověď pro letní měsíce. .

Přestože se blíží turistická sezóna, při které každoročně stoupá poptávka po pohonných hmotách, žádné dramatické navýšení cen benzínu se všeobecně neočekává. Podle expertů na trh s ropou je překročení hranice 38 Kč na litr možné pouze v případě tzv. nabídkového šoku. Ten by mohl vzniknout v přídě dalšího vyhrocení už tak napjaté situace v arabském světě.

Právě tato situace je podle analytiků aktuálním hnacím motorem cen benzínu. Především jsou to pak nepokoje v Libyi a celková nejistota v arabském světě, díky které pozorujeme tak rapidní růst cen pohonných hmot. Nicméně na výsledné ceně pohonných hmot se podílí více faktorů, než jen politická situace vývozní země.

Faktory ovlivňující cenu tuzemského benzínu:

  • Výše daně (spotřební daň a DPH)
  • Výše poptávky po pohonných hmotách
  • Kurz koruny k dolaru
  • Situace v arabském světě

Přestože v posledních pár měsících ceny benzínu trhají rekordy, poptávka po nových nebo ojetých automobilech v České republice stále stoupá. Dokonce je možné je sledovat trend, kdy zákazníci mají čím dál tím více zájem o větší a silnější vozy, která mají také větší spotřebu. Z toho vyplývá, že cena pohonných hmot nemá praktický žádný vliv na poptávku po automobilech. Jenom v letošním roce se dá očekávat až 5% nárůst prodeje osobních aut.

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »