Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Co byste měli vědět před nákupem auta?

Aktuality

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016 Povinné ručení Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Jak budete nový vůz financovat?

Před nákupem auta si pečlivě rozmyslete, jak chcete nový vůz financovat. Pokud kupujete ojetinu, autobazar vám často možnost financování vozu pomocí úvěru nabídne. Nabídky finančních služeb přímo od autobazaru však nemusí být výhodné. Nákup auta lze financovat z běžného spotřebitelského úvěru. Výhodou tohoto způsobu financování je hlavně rychlost vyřízení úvěru. Některé banky nabízí úvěrové produkty specializované přímo na nákup nového či ojetého auta s výhodnými úrokovými sazbami. Auto však musíte kupovat u autorizovaného prodejce.

Auto můžete zakoupit také na leasing. V takovém případě, zakoupený vůz zůstává majetkem leasingové společnosti a po skončení leasingu může nebo nemusí (zaleží na variantě) přejít do vašeho vlastnictví. Podmínkou leasingu je uzavření havarijního pojištění. Na rozdíl od splátek spotřebitelského úvěru si podnikatelé mohou splátky leasingu odečíst z daní. Finančně vyjde leasing i úvěr u levnějších vozů téměř nastejno, záleží vždy na konkrétních podmínkách leasingových a úvěrových společností.

Zjistěte si náklady na provoz ještě před pořízením nového vozu.
Můžete tak předejít nechtěnému překvapení v podobě vysoké ceny povinného ručení a havarijního pojištění. Porovnejte si nezávazně ceny pojištění v našem porovnávači.

Kupujete ojetinu? Ponechejte si finanční rezervu

Pokud kupujete ojeté auto, měli byste ve svých finančních úvahách počítat s cenou vyšší asi o 20 %. Kupujete-li tedy starší auto například za 100 000 Kč, měli byste mít k dispozici zhruba 120 000 Kč. Každá ojetina totiž téměř s jistotou bude vyžadovat nějaké opravy, s jejichž cenou je potřeba počítat.

Porovnejte si nabídky prodejců

Na internetu můžete porovnávat nejen nabídky prodejců nových i ojetých aut, ale také různé finanční produkty. Snadno si tak můžete najít nejvhodnější spotřebitelský úvěr nebo leasing. Obecně se nevyplatí kývnout na první nabídku, ale je vhodné jich projít několik a zvolit tu nejvhodnější. Hlavně u leasingu dejte přitom pozor na různé poplatky, které jej mohou prodražit. Věděli jste také, že o ceně nového vozu se dá zpravidla jednat? Vhodnou diskusí s prodejcem se můžete dostat na nižší cenu, ano třeba k levnější příplatkové výbavě.

Zvažte všechna pojištění

Pozor také na pojištění. Povinné ručení je samozřejmý základ, při koupi nového vozu se vyplatí také sjednání havarijní pojistky. Pojištění pro případ havárie se ale vyplatí také u dražších ojetých vozů – například pokud kupujete zánovní automobil. V případě leasingu je havarijní pojištění vyžadováno a bývá přímo součástí leasingové smlouvy.

Štítky: autobazary a nevýhodné úvěry | havarijní pojištění | koupě vozidla na leasing | leasing na auto | půjčka na auto |

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

Může z povinného ručení získat peníze i viník?

23. 12. 2015

Nemusí jít hned o velkou nehodu. Někdy stačí ťuknout do sousedního auta při parkování a škoda může vzniknout na obou autech. Poškozený náhradu za způsobenou škodu získá z viníkova povinného ručení. Viník však bez havarijního pojištění nedostane ani korunu. Nebo ano?

Celá aktualita

1 2 3 »