Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Dbejte na bezpečí svého dítěte a nekupujte levné autosedačky

Aktuality

Dbejte na bezpečí svého dítěte a nekupujte levné autosedačky

2. 11. 2014 Povinné ručení Evropské autokluby pod vedením německého klubu ADAC uskutečnily rozsáhlý test dětských autosedaček. Nejhůře dopadly levné autosedačky do ceny 1 500 korun. Při jejich používání hrozí dítěti i při menší nehodě vážné nebezpečí.

Evropské autokluby se tentokrát podívaly detailně na dětské autosedačky. Testu se účastnilo jedenáct modelů v cenové kategorii do 1 500 korun. Šest z nich testem neprošlo a obdrželo nedostatečné hodnocení.

"Sedačky, které v testu obdržely špatné hodnocení, rozhodně nedoporučujeme kupovat," důrazně varuje před nákupem levných autosedaček Petr Vomáčka, mluvčí tuzemského autoklubu ÚAMK a dodává, že rizikový je také nákup sedaček z autobazaru, u kterých není jisté, zda již havárii neprodělaly.

Pouze jediný model uspěl

ADAC u autosedaček testoval zejména jejich odolnost při čelním a bočním nárazu. Kromě toho se také zajímal o manipulaci a o to, zda je návod k obsluze dostatečně srozumitelný. Mezi další body hodnocení patřilo pohodlí pro dítě a také náchylnost k zašpinění.

Nejhůře dopadla autosedačka Nania Safety Paris SSP, která při simulovaném čelním nárazu v rychlosti 64 kilometrů v hodině praskla. Následkem prasknutí došlo k uvolnění pásu a skutečné dítě by nekontrolovaně letělo vpřed. Za problematické byly označeny také autosedačky Nania Starter SP, Tiggo Bebehut, United-Kids Alpha Deluxe, United-Kids Comfort a United-Kids Kidstar.

Z testovaných autosedaček uspěl pouze model Obaby Tiny Tatty Teddy, který získal druhé nejlepší možné hodnocení. Autosedačka je určená pro děti do jednoho roku a stojí přibližně 900 korun. Zbývající testované autosedačky obdržely průměrné hodnocení.

Výsledky testu dětských autosedaček:
Sedačka Cena (Kč) Bezpečí Obsluha Škodlivé látky Celkem
Podíl na výsledku 50 % 50 % 0
Do 13 kg (kategorie 0+), asi do jednoho a půl roku dítěte
Nania Beone SP 900 + + 0 + (2,1)
Do 18 kg (0/I), asi do čtyř let dítěte
Nania Safety Paris SP nenalez. -- - 0 - (5,5)
Od 9 do 36 kg (I/II/III), asi od jednoho roku do 12 let dítěte
Nania Racer SP 1500 0 0 0 0 (2,8)
Fisher Price FP3000 1300 0 0 - 0 (3,2)
Tiggo Bebehut nenalez. -- -- - -- (5,5)
United-Kids Alpha Deluxe nenalez. -- - -- -- (5,5)
United-Kids Kid Comfort nenalez. -- - - -- (5,5)
United-Kids Kidstar nenalez. -- - - -- (5,5)
Od 15 do 36 kg (II/III), od 4 do 12 let dítěte
Fisher Price FP4000 nenalez. 0 + - 0 (3,0)
Nania Starter SP 500 0 + -- + (4,6)
Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »