Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Dopravní pokuty je možné platit kartou již tři roky

Aktuality

Dopravní pokuty je možné platit kartou již tři roky

11. 9. 2014 Povinné ručení Již od roku 2011 mohou řidiči zaplatit dopravní pokutu na místě platební kartou. Tento systém si pochvaluje policie, která za tři roky vybrala více než šedesát milionů korun. Nejvíce tento systém využívají řidiči ze zahraničí, ale i mezi Čechy má své zastánce.

„Od října 2011, kdy došlo k uvedení platebních terminálů do provozu, do května 2014 byly pomocí platební karty policistům uhrazeny blokové pokuty v celkové výši 60 653 900 korun. To je 7,81 procent z celkového počtu uložených blokových pokut policisty dopravní policie,“ uvádí přesná čísla Jozef Bocán, mluvčí policejního prezidia ČR.

Nejen inspektoráty dopravní policie, ale také služebny na dálnicích mají k dispozici platební terminály. Policie se zprvu obávala, že používání platebních terminálů bude spíše zátěží než výhodou. Uplynulé roky však ukázaly, že se nový systém naopak osvědčil. „Mohu říci, že se platební terminály osvědčily. Zejména u projíždějících cizinců, kteří neměli české koruny. Ti většinou dostali složenku, ale s vymáháním zaplacení pokut to bylo problematické,“ řekl Miroslav Čihák, velitel dálničního oddělení policie v Mirošovicích.

Využití platebních terminálů je mnohem širší

Platební terminály však policisté využívají nejen k placení dopravních pokut, ale také u vybírání kaucí u řidičů kamionů, kteří nedodržují zákonem předepsané přestávky. „V minulosti tu řidič kamionu musel zůstávat dva, tři dny, než mu peníze někdo poslal. Nyní mu peníze pošlou na kartu a pomocí terminálu je rychle převede na patřičný účet krajského úřadu,“ popsal další výhodu platebních terminálů Miroslav Čihák. Ten také uvádí, že policie takto již vybrala 29 všech uložených aukcí. Konkrétně se jednalo o 32 milionů korun.

K vyhodnocení tohoto systému dojde oficiálně v roce 2015 a podle výsledků se bude rozhodovat o dalším vývoji. „V roce 2015 dojde pravděpodobně k vyhodnocení fungování platebních terminálů u Policie České republiky a dle výsledků se budeme rozhodovat, jak bude projekt pokračovat,“ řekl dále Jozef Bocán.

Náš tip: Ať už cestujete autem po českých nebo zahraničních silnicích, nikdy nezapomínejte na povinné ručení. Nejlevnější nabídku najdete nyní na Úspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »