Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Jak na zdražení povinného ručení?

Aktuality

Jak na zdražení povinného ručení?

29. 11. 2013 Povinné ručení Už delší dobu pojišťovny upozorňují na plánované zdražení povinného ručení od ledna příštího roku. Některé pojišťovny už dokonce zdražily. Důvodem jsou změny v novém občanském zákoníku.

V lednu příštího roku vstoupí v platnost nový občanský zákoník se změnami, které ovlivní také cenu povinného ručení. To se týká zejména zavedení příspěvku na činnost hasičů. Pojišťovny tak odůvodňují plánované zdražení pojištění vozidel. Na ceně se však tak podílí fakt, že ceny povinného ručení byly doposud velmi nízké a pojišťovnám se absolutně nevyplácely.

Pojišťovna je povinna klienta o zdražení informovat písemně

Je pravda, že pojišťovny jsou povinné o všech změnách své klienty písemně informovat. Často tak činí těsně před koncem platnosti smlouvy a klient nestíhá na změnu patřičně reagovat. „Smlouvu sice může dotyčný vypovědět do měsíce od oznámení nové ceny povinného ručení, často ale rozhodnutí nechá na poslední chvíli. A pak už nemusí být na případnou změnu pojišťovny dostatek času. A tak člověk platí dál a vyšší částky,“ vysvětluje Martin Špaček z portálu Sfinance.cz.

Aby se Vás zdražení dotklo co nejméně

Nejvíce se bude zdražování týkat problematických a nezkušených řidičů. To znamená, že čím vzornější řidič jste, tím méně si připlatíte. Pokud tedy chcete ušetřit, vyplatí se jezdit bez nehod. Pojišťovny jsou pak ve vyjednávání o ceně vstřícnější. Na ceně se také projeví bonusy, případně další obchodní slevy. Určitě se vyplatí sledovat akční nabídky a vůbec pohyb ceny povinného ručení. A to zejména v době, kdy se Vám blíží možnost výpovědi a přechodu na nové levnější povinné ručení u jiné pojišťovny.

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »