Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Jaký vysoký bonus lze získat za jízdu bez nehod?

Aktuality

Jaký vysoký bonus lze získat za jízdu bez nehod?

16. 3. 2014 Povinné ručení Patříte na českých silnicích ke vzorným řidičům, kteří se mohou pochlubit jízdou bez nehod již po několik let? Podívejme se na české pojišťovny a na to, jak vysoký bonus takovým řidičům nabízí. Která pojišťovna je nejvýhodnější, a která naopak?

Pojišťovny se snaží motivovat české řidiče k beznehodové jízdě. Prostředkem, který používají je udělování bonusů a malusů. Bonus je tedy finanční zvýhodnění řidičů s beznehodovým škodným průběhem, kdežto malus je naopak znevýhodnění řidičů, kteří bourají často. Bonusy a malusy tedy mohou výši pojistného značně ovlivnit.

Za jízdu bez nehod bonus od 5 procent

Bonusy jsou u českých pojišťoven velmi podobné. Nejnižším možným bonusem je obvykle sleva ve výši 5 procent za beznehodovou jízdu. Maximální strop, který je možný získat, se pohybuje mezi 50 až 60 procent. Nejvyšší možný bonus, tedy 60 procent, nabízí pouze tři pojišťovny - Slavia pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna a Wüstenrot pojišťovna. Kooperativa pojišťovna dokonce nabízí maximální bonus ve výši 65 procent, ale ten je možný získat pouze v případě uzavření povinného ručení na dobu tří let.

Nejrychleji může pojištěný dosáhnout nejvyššího bonusu ve výši 60 procent u pojišťovny Slavia a to již po 86 měsících bez pojistné události, kterou by způsobil pojištěný. Pokud by však pojištěný způsobil čtyři a více pojistných události, může stejně vysoký bonus čerpat u Wüstenrot pojišťovny.

Malus pro bourající řidiče až 150 procent!

Co se týče malusu a jeho výše, zde se pojišťovny výrazně liší. Maximální výše malusu se v současné době pohybuje od 30 do 150 procent. Nejvýhodnější podmínky nabízí Hasičská vzájemná pojišťovna, která řidičům uděluje maximálně 30 procentní malus.

A jak se malus počítá? Za každou pojistnou událost pojišťovny připočítávají od 24 do 36 měsíců. K mírnějším pojišťovnám patří Kooperativa pojišťovna, Generali pojišťovna, Allianz pojišťovna, AXA pojišťovna, ČPP a Wüstenrot pojišťovna. S vyšším malusy je naopak třeba počítat u ČSOB, Česká pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna, Slavia pojišťovna a Uniqa pojišťovna.

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »