Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Kritická aktuální dopravní situace pokračuje. Pozor na ledovky a spadlé stromy

Aktuality

Kritická aktuální dopravní situace pokračuje. Pozor na ledovky a spadlé stromy

3. 12. 2014 Povinné ručení Již od počátku týdne se dopravní situace v České republice potýká se silnou námrazou. Problémy mají nejen řidiči na silnicích, ale také vlaková doprava a MHD ve větších českých městech, ve kterých jezdí tramvaje a trolejbusy. Nejkritičtější situace byla v pondělí a v úterý.

Kritická dopravní situace pokračuje i ve středu a řidiči musí počítat s řadou omezení po celé České republice. Důvodem je ledovka a také čerstvě napadlý sníh. Nejvážnější situace je hlášená na Vysočině, Prostějovsku, v Královéhradeckém kraji a také v jižních Čechách. Dopravní situaci komplikují také desítky spadlých stromů a spadlé elektrické vedení. Z tohoto důvodu je stále uzavřeno několik úseků vedlejších silnic. Popadané stromy rovněž zastavily provoz vlakové dopravy na některých železničních úsecích.

Hlavním problémem jsou spadlé stromy blokující silnice i koleje

Hasiči již třetím dnem mají vyhlášenou pohotovost a každou noc musí vyjíždět ke stovkám událostí, k nimž došlo v důsledku nepříznivého zimního počasí. Hasiči uvádí, že hlavním problémem není ledovka. Ta se totiž vyskytuje lokálně pouze na některých úsecích. “Hasiči vyjeli během noci k více než stovce událostí spojených s počasím. Hlavním problémem jsou podle silničářů stále spadlé stromy a také spadlé dráty elektrického vedení blokující silnice, náledí se v kraji vyskytuje jen lokálně,” říká Jakub Pavlas z dispečinku krajských silničářů.

Aktuální situace na Vysočině: V současné době blokují spadlé stromy provoz na silničních úsecích mezi Ostrovem nad Oslavou a Bohdalcem, mezi Velkou Bíteší a Jinošovem, mezi Smrčnou a Větrným Jeníkovem, mezi Opatovem a Heralticemi, mezi Mohelnem a Krmolínem a mezi Bítovánkami a Cidlinou. Spadlé elektrické vedení zapříčinilo komplikace na úseku mezi Bítovánkami a Římovem.

Aktuální situace v Královéhradeckém a Pardubickém kraji: Zdejší silničáři a hasiči varují před lokálními námrazami na Rychnovsku. Na silnicích v Orlických horách je rovněž ujetá vrstva tajícího sněhu. Ostatní regiony v kraji hlásí stabilní situaci. Povrch silnice je sice mokrý, ale sjízdný. Nutná je zvýšená opatrnost. Samozřejmostí by měly být zimní pneumatiky. V Pardubickém kraji je situace příznivější. Sníh se vyskytuje pouze ve vyšších místech. Náledí a námraza postupně ustupuje a také městská hromadná doprava jezdí již naplno. Provoz vlaků na hlavním železničním koridoru je z důvodu namrzlého trakčního vedení stále omezený.

Aktuální situace na Prostějovsku a na jižní Moravě: Zde je situace na některých úsecích stále kritická. Zavřeny jsou kvůli námraze a spadlým stromům celkem tři úseky. Situace se však pomalu zlepšuje a silnice dále nezamrzají. Místy se vyskytuje rozbředlý sníh. Silnice ve výše položených místech jižní Moravy jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Brno je průjezdné bez větších komplikací. Uzavřené jsou pouze dva úseky kvůli spadlým stromů a to Střelice-Tetčice na Brněnsku a v okolí Kravska na Znojemsku.

Aktuální situace v jižních Čechách: Kritický stav je stále na Prachaticku, Českokrumlovsku a Jindřichohradecku, ke jsou silnice špatně sjízdné a stromy stále padají. Hasiči průběžné odstraňují vzniklé překážky. Ve vyšších polohách leží rozbředlý sníh.

Varování před kritickou situací trvá až do dnešních 18 hodin. Musíte-li vyrazit na silnice, nezapomeňte si zkontrolovat stav svého vozidla. Rozhodně se nedoporučuje jízda na letních pneumatikách. Rovněž si nezapomeňte zkontrolovat platnost povinného ručení. V této situaci se určitě vyplatí mít uzavřeného také havarijní pojištění.

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »