Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> V blízké budoucnosti pravděpodobně podraží povinné ručení.

Aktuality

V blízké budoucnosti pravděpodobně podraží povinné ručení.

24. 8. 2011 Povinné ručení

Podle analytiků je vysoce pravděpodobné, že porostou ceny povinného ručení. Kvůli konkurenčnímu boji jsou nyní ceny na tak nízké úrovni, že se některé pojišťovny dostávají do ztráty. To však již má brzy skončit. .

Rekordně nízké ceny povinného ručení jsou způsobeny především cenovými válkami, které začali v období ekonomické krize. V tomto období recese výrazně poklesly prodeje nových i ojetých automobilu, což vedlo k nižší a nižší poptávce po povinném ručení. Právě díky tomuto propadu poptávky a vstupu zahraničních subjektů na české finanční trhy, začaly pojišťovny postupně snižovat cenu povinného ručení.

Extrémně nízké, někdy až dumpingové ceny, však nemohou pokrýt náklady spojené s úhradou vzniklých škod a pojišťovny jsou nuceny zdražovat. První náznaky stoupajících cen už mohli zaregistrovat největší odběratelé povinného ručení – velké firmy a leasingové společnosti. Pomalu se také začíná uvažovat i o zvýšení cen pro malé zákazníky. Nicméně k takovému radikálnímu kroku se zatím žádná pojišťovna neodhodlala.

Jak vyplývá z předchozích zkušeností pojišťoven, dnešní zákazník reaguje na zvyšování cen tak, že prostě přejde k levnější konkurenci. Proto se pojišťovny snaží udržet zákazníky tím, že jím nabízejí další produkty. Pojišťovny tak doufají v příliv klientů a zisku, bez toho aniž by musely zdražovat ceny za povinné ručení.

Chcete-li i vy využít současného přetahování pojišťoven o zákazníky a získat tak velmi levné povinné ručení, využijte naší nabídky na (http://www.uspory.cz/pojisteni/povinne-ruceni-porovnani). S námi najdete nejlevnější povinné ručení za pár okamžiků.

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »