Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Problémoví řidiči si připlatí

Aktuality

Problémoví řidiči si připlatí

24. 8. 2011 Povinné ručení

Novinka, která se již zanedlouho pravděpodobně rozšíří pojišťovnami. Ti řidiči, kteří každoročně svou špatnou jízdou způsobí na českých silnicích až miliardové škody, si v budoucnu připlatí na povinném ručení. A to, že pořádně.

Do letošního roku byli řidiči zvyklí, že nejvyšší cena jakou za povinné ručení zaplatí, je tabulková cena a jediná změna této ceny byla sleva za bezeškodní průběh. To se ovšem začíná měnit. K ceně pojistného jako takového jim bude dále připočítáván tzv. malus – navýšení ceny pojistného v závislosti na způsobení dopravní nehody. To znamená, že čím více budou řidiči bourat, tím více posléze zaplatí na pojistném.

Tento trend zatím mezi pojišťovnami není nijak zvlášť upřednostňován. Jediná pojišťovna, která začala v současnosti uplatňovat systém přirážek cen k pojistnému za způsobení dopravních nehod, je pojišťovna Allianz. Podle předsedy představenstva Allianz pojišťovny Jakuba Strnada je to jediné možné řešení. „Uplatňovat pouze systém slev je chyba.“ Tvrdí Jakub Strnad. To, že pojišťovna Allianz je zatím jediná, která tento poměrně radikální krok provedla, ho zatím nijak netrápí. Podle rozhovoru, který poskytl serveru idnes.cz věří, že ostatní pojišťovny se letos nebo nejpozději příští rok přidají také.

Z rozhovoru mimo jiné také vyplývá, že tento krok povede jednak k přiblížení se situaci na pojišťovacím trhu v Evropské Unii a dále k zvýšení společenské zodpovědnosti pojišťoven. Jakub Strnad doufá, že až hrozba až 150 % přirážky k ceně pojistného (jak to tomu například v Německu), povede k tomu, aby i přísloveční „piráti silnic“ jezdili více opatrně.

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »