Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> S jednou nezaplacenou splátkou povinné ručení nezaniká

Aktuality

S jednou nezaplacenou splátkou povinné ručení nezaniká

24. 8. 2011 Povinné ručení

Se začínajícími prázdninami se dá čekat větší vytíženost silnic. Podle předběžných odhadů na evropské silnice v létě vyrazí až 190 miliónů vozidel. To samozřejmě zvyšuje pravděpodobnost nehody. Proto je, obzvláště teď, velmi důležité mít platné povinné ručení.

Svým způsobem je povinné ručení zvláštní pojistnou ochranou. Od ostatních majetkových nebo životních pojistek se totiž liší tím, že kryje pojistnou škodu, která je způsobena někomu jinému. I kvůli tomu nemůže být smlouva o povinném ručení vypovězena ze strany pojišťovny, aniž by o tom byl klient písemně informován – což je pro klienta často velmi výhodné.

Toto potvrzuje i Milan Kaněra z ČSOB pojišťovny, který říká: „Pojišťovna nemůže dělat takzvaně mrtvého brouka, ale pokud opravdu dlužíte pojistné, musí vám prokazatelně doručit upomínku, na které je jasně řečeno, že dlužíte a pohledávku musíte do určité doby zaplatit. Teprve pokud byste nereagovali na tyto upomínky, pojištění zaniká“.

Toho mohou využít především, ti kteří mají nastaveny roční nebo půl roční splátky. Takovým klientům může dojít upomínka o nezaplacení splátky až za jeden měsíc a získají tak více času na uhrazení dlužné částky. Přesné datum do kdy jste povinni částku uhradit, se dozvíte v upomínacím dopise. Do té doby Vaše povinné ručení ovšem stále platí.

Nešťastnou shodou okolností se také může stát, že Vás pojišťovna nebude o dluhu na pojistném informovat. V takovém případě to není Váš problém a Vaše povinné ručení stále platí. K jeho vypovězení musí být totiž pojišťovna schopná prokázat, že jste byl o neuhrazené splátce včas informován.

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »