Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> V Praze každý 13. řidič jezdí bez zaplaceného povinného ručení

Aktuality

V Praze každý 13. řidič jezdí bez zaplaceného povinného ručení

24. 8. 2011 Povinné ručení

Jenom v Praze je evidovaných až 71 tisíc vozidel, za které není placeno povinné ručení. Jejím řidičům hrozí nejen vysoké penále, ale také dluhy, které budou v případě nehody splácet do konce života.

Snažit se ušetřit peníze na tom, že nebudete platit povinné ručení, není zrovna nejideálnější řešení. Už jenom poplatky, které řidiči nepojištěných vozidel musí platit, ročně přesáhnou samotnou pojistku hned několikrát. Tento poplatek vybíraný Českou kanceláří pojistitelů činní až 70 korun denně. Ročně tak na poplatcích může řidič zaplatit až 25 tisíc korun.

Toto penále naskakuje automaticky. Česká kancelář pojistitelů má díky přístupu do centrálního registru vozidel o všech přihlášených vozidlech, která nemají zaplacené povinné ručení.

To však není nic proti tomu, kolik nepojištěný řidič zaplatí, způsobí-li dopravní nehodu. Podle Jakuba Hradce z České kanceláře pojistitelů se v případě, že viník někoho zraní, mohou následky vyšplhat až do výše několika milionů korun. Takové částky pak dotyčný obvykle splácí do konce života. A i v případě, že u nehody nebyl nikdo zraněn se náklady, které musí řidič zaplatit, pohybují v řádu statisíců korun českých.

Aby toho nebylo málo, další pokuty může ukládat policie. Její výše je na místě až 1500 Kč a ve správním řízení se může vyšplhat až do 3 tisíc korun. Jiří Dušek z pražské dopravní policie uvedl, že za loňský rok na území Prahy tímto způsobem pokutovali 83 řidičů.

Jestliže patříte mezi řidiče, kteří stále nemají zaplacené povinné ručení, neriskujte a vyberte si na našich stránkách (http://www.uspory.cz/pojisteni/povinne-ruceni-porovnani) nejlevnější a pro Vás nejvýhodnější povinné ručení, které lze na trhu sehnat.

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »