Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Vyberte si správné povinné ručení

Aktuality

Vyberte si správné povinné ručení

18. 7. 2014 Povinné ručení Nemít své motorové vozidlo pojištěné je značně riskantní. Za prvé je to zákonné pojištění a to znamená, že povinné ručení musí mít každé motorové vozidlo, které je provozováno na veřejných komunikacích. A za druhé Vás povinné ručení chrání před finančními důsledky nehod.

Vlastník motorového vozidla si však může vybrat takové povinné ručení, které bude odpovídat jeho představám a možnostem. Povinné ručení nabízí všechny české pojišťovny. Jejich nabídky jsou odlišné a to nejen ve výši pojistného, ale liší se také rozsahem pojištění, nabídkou služeb a zákaznickým servisem. Před podepsáním smlouvy o povinném ručení si proto jednotlivé nabídky důkladně porovnejte. My Vám poradíme, co je důležité a na co si dát pozor.

Dostatečně vysoké limity plnění jsou hlavní

Zákon o povinném ručení stanovuje minimální výši pojistného plnění 35 milionů korun pro škody na zdraví a životě a 35 milionů korun pro škody na majetku. Pojišťovny však nabízí dvě až tři varianty s různě vysokými pojistnými limity. Vy si můžete vybrat, zda Vám vystačí zákonem daný limit, nebo si raději zvolíte vyšší. Nejvyšší limity pojistného plnění se pohybují kolem 100 milionů korun. Ač se tyto částky mohou zdát přehnané, škody pohybující se v milionech nejsou vůbec neobvyklé. To platí zejména pro velké dopravní firmy.

Pozor na rozsah pojištění

Povinné ručení se vztahuje na škody, které vlastník pojištěného motorového vozidla může způsobit provozem motorového vozidla třetím osobám na jejich majetku, zdraví či životě. Součástí pojištění však mohou být další doplňková připojištění a to buď zdarma nebo za poplatek.

A zde se nabídky pojišťoven mohou značně lišit. Doplňková pojištění mohou tedy méně či více ovlivnit výslednou cenu pojištění. Mezi doporučená připojištění patří zejména úrazové pojištění, pojištění skel a pojištění střetu se zvěří. Některé pojišťovny tato připojištění mají již v základním balíčku. To platí také pro asistenční služby, jejichž rozsah se u jednotlivých pojišťoven liší. Samozřejmostí je, že si můžete připlatit lepší asistenční služby.

Povinné ručení rychle a snadno

Důležitou roli by také měla hrát úspora času a starostí. Proto současné pojišťovny stále častěji nabízí možnost sjednat si povinné ručení online. Povinné ručení si tak vyřídíte během pár minut a z pohodlí svého domova. Platné je okamžitě po uhrazení pojistného. Veškeré smluvní podklady včetně zelené karty Vám během pár dnů dorazí poštou.

Náš tip: Které povinné ručení je pro Vás nejvýhodnější, si můžete vypočítat na Úspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »