Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Povinné ručení >> Zásah ČNB a oslabení kurzu koruny se projevil na vyšších cenách pohonných hmot

Aktuality

Zásah ČNB a oslabení kurzu koruny se projevil na vyšších cenách pohonných hmot

18. 2. 2014 Povinné ručení Zásah České národní banky v uplynulých dnech, v jehož důsledku česká koruna zaznamenala pětiprocentní pokles, se projevil také na cenách elektroniky, energií i pohonných hmot. Průměrné ceny benzínu a nafty vzrostly o desítky haléřů za litr.

Zvýšení cen zaznamenala CCS Česká společnosti pro platební karty, která ceny pohonných hmot sleduje dlouhodobě. Z jejích aktuálních informací tak jednoznačně vyplývá, že oslabení kurzu české koruny způsobilo také nárůst cen pohonných hmot, čímž došlo k přerušení zlevňování, ke kterému docházelo v uplynulých dvou měsících.

Natural 95 je nyní průměrně za 36,06 korun

Současné ceny benzínu i nafty jsou dražší o několik desítek haléřů. Natural 95 nyní v průměru seženete za 36,06 korun za litr a naftu za 36,13 korun za litr. "Snížení marží majitelů čerpacích stanic a v distribučních sítích přispělo minulý týden k tomu, že nárůst koncových cen pohonných hmot neodpovídá zvýšení cen paliv v Rotterdamu. Ceny benzinu a nafty v Rotterdamu pokračovaly v růstu i minulý týden," uvedl Vít Jedlička, analytik ze společnosti Colosseum. Zároveň doplnil, že ceny pohonných hmot budou i růst i v následujících dnech.

Nejlevnější benzín mají v Královéhradeckém kraji, nejdražší v Praze

Nejlevněji natankují lidé v Královéhradeckém kraji benzín a to za 35,68 korun za litr. Nafta je nejlevnější v Ústeckém kraji a to za 35,59 korun za litr. Naopak nejdražší ceny pohonných hmot mají Pražané a to benzín za 36,96 korun za litr a naftu za 37,03 korun za litr. Druhý nejdražší kraj je Olomoucký.

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12. 11. 2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27. 10. 2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

3. 10. 2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11. 8. 2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita

Jak ušetřit za povinné ručení na motocykl? Zkuste sezónní pojištění

25. 5. 2016

Také majitelé motocyklů se nevyhnou sjednání povinného ručení. Na rozdíl od auta však na motocyklu v našich končinách nejspíš nejezdíte po celý rok a váš stroj přes zimu odpočívá v garáži. Proč tedy za toto období povinné ručení platit?

Celá aktualita

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

1. 5. 2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

1 2 3 »