Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky před výplatou >> Novela o úvěrech zlepší půjčky před výplatou

Aktuality

Novela o úvěrech zlepší půjčky před výplatou

15. 6. 2016 Půjčky před výplatou Rychlé půjčky jsou záchranným kolem pro ty, jenž nutně potřebují pár tisíc korun, které do měsíce splatí. Bohužel právě tento způsob půjčování se přímo hemžil podvodnými společnostmi, které využívaly děr v zákonech. Novela o úvěrech, která byla schválena v červnu, si klade za úkol spotřebitele před podvodnými praktikami ochránit.

Žádná předražená čísla

Pokud jste rychle potřebovali půjčit peníze, mohli jste často narazit na od pohledu divná telefonní čísla, na které jste měli zavolat a o půjčku zažádat. Tato čísla byla často zpoplatněná 80 až 90 korunami za minutu hovoru, přičemž budoucího klienta operátorky ujišťovaly, že mu částka bude proplacena při předání peněz – jedinou podmínkou dle nich bylo neukončit hovor předčasně. Problém nastal ve chvíli, kdy se spojení po cca půlhodině samo přerušilo a vy jste tak přišli o nárok na vrácení peněz za volání na předraženou linku. Jednoznačný podvod.

S tím však bude konec, protože novela upravuje podmínky pro poskytování úvěru i z tohoto hlediska – předraženým linkám tak brzy odzvoní.

 

Žádní amatéři

Že mohl rychlou půjčku nabízet v podstatě kdokoliv byl velký problém pro ochranu spotřebitelů. Často se jednalo o fyzické osoby, které ve stylu lichvy půjčovaly peníze skrze skrytá callcentra. Novela myslela i na to, a proto upravila zákon tak, aby spotřebitele ochránila.

Nově proto bude nutné v případě zájmu o poskytování půjček zažádat o licenci u České národní banky a složení minimálního kapitálu 20 milionů korun. Kromě toho bude poskytovatel muset složit test o znalosti současného finančního trhu a v neposlední řadě bude muset dosáhnout minimálně maturitního vzdělání.

 

Žádná hrozba neschopnosti splácet

Jednou z největších hrozeb u rychlých půjček byla ochota půjčit komukoliv bez nutnosti doložit příjem. Důvěřiví lidé, kteří potřebovali peníze ve finanční tísni, se mohli sami chytit do pasti, která spočívala v neschopnosti půjčku splatit. Vzhledem k radikálním podmínkám těchto půjček tak člověk, který potřeboval narychlo jen pár tisíc, spadl do dluhů čítajících desítky tisíc korun. Poskytovatel půjčky poté velmi rychle přešel k vymáhání a hrozba exekuce ničila spotřebiteli život.

Novela však tomuto udělá přítrž. K poskytnutí jakékoliv půjčky – včetně té rychlé – bude nutné doložit výši příjmu a potvrdit, že půjčené finance dokážete splatit. To může sice prodloužit dobu, za kterou lze půjčku získat, avšak jde o dobro spotřebitele. Pokud se tedy stane, že vám věřitel odmítne půjčku poskytnout, věřte, že k tomu má pádný důvod a vy se proto nedostanete do zbytečných dluhů.

Štítky: půjčky | půjčky před výplatou |

Hodnocení článku:

Podobné články

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Snadná půjčka od TOMMY STACHI – půjčka pro všechny a pro všechno

30. 1. 2017

Rozmýšlíte se, kde si půjčit peníze? Rádi bychom Vám představili Snadnou půjčku od společnosti TOMMY STACHI s.r.o., která představuje zajímavou alternativu k bankovním půjčkám. Mezi její hlavní přednosti patří rychlost a jednoduchost vyřízení, bezúčelnost, možnost předčasného splacení zdarma a získání peněz v hotovosti do 20 minut. Co dalšího od ní můžete očekávat?

Celá aktualita

Japonská půjčka – Řešení, když vás překvapí nečekaný výdaj nebo chybí pár korun do výplaty

17. 1. 2017

Pokazila se vám lednička a nemáte z čeho zaplatit opravu? Výplata vám tento měsíc přijde pozdě? Museli jste své ratolesti zajistit lyžařské vybavení a teď přemýšlíte, jak do příští výplaty vyjdete? Nejvýhodnějším a nejbezpečnějším řešením je Japonská půjčka. Podívejte se, na co si dát pozor u mikropůjček a který poskytovatel má nejnižší poplatky.

Celá aktualita

Konec neférových půjček před výplatou v Čechách?

2. 12. 2016

Krátkodobé půjčky si našly své příznivce a není divu. Drobné potíže vyřeší za okamžik a půjčku splatí do měsíce. Život se vrátí do normálních kolejí. Ovšem, pokud vše jde dobře. Na krátkodobé půjčky se snáší vlna kritiky, a to zejména na část poskytovatelů, které nelze označit jinak než jako podvodníky a lichváře.

Celá aktualita

Pětitisícová půjčka od Air Bank – alternativa rychlé půjčky?

9. 11. 2016

Poměrně mladá banka Air Bank, která patří do skupiny PPF , se už od svého počátku prezentuje jako moderní a spolehlivá banka, konkurující společně s dalšími mladými bankami zaběhlým a „ne-cool“ bankám. Jednou z velmi zajímavých možností, které Air Bank nabízí, je také rychlá a dostupná půjčka od 5000 Kč.

Celá aktualita

Japonská půjčka – nejbezpečnější půjčka před výplatou

22. 9. 2016

Japonská půjčka funguje na trhu s půjčkami před výplatou již déle než jeden rok. Jako stabilní a klienty prověřená společnost neustále inovuje a rozvíjí své služby. Nově Japonská půjčka poskytuje svým klientům kromě mikropůjček také tak zvanou velkou půjčku až do výše 200 000 Kč. Tímto a také svou bezpečností, rychlostí a nízkými poplatky se odlišuje od jiných mikropůjček na trhu.

Celá aktualita

Jak na nebankovní půjčky?

15. 9. 2016

Nebankovní trh v současné době připomíná nepřehlednou džungli nabídek a produktů. Jak si mezi nimi správně vybrat a zvolit půjčku s výhodnými parametry a nízkými splátkami, která vám bude vyhovovat? Nabízíme několik rad, jak vybírat nebankovní půjčky.

Celá aktualita

Rychlá půjčka? Slovo „investor“ by vás mělo odradit

19. 8. 2016

Když rychlá půjčka před výplatou, tak raději osvědčená a krytá stabilní společností. To je základ, pokud se nechcete dostat do nepříjemných dluhů, které si nezaviníte sami.

Celá aktualita

1 2 3 »