Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky před výplatou >> Pozor na nevýhodné vánoční půjčky

Aktuality

Pozor na nevýhodné vánoční půjčky

19. 11. 2014 Půjčky před výplatou Vánoce se blíží. Již pár dní nás na toto důležité období upozorňuje pestrá a blyštivá vánoční výzdoba v ulicích a v obchodních centrech. Také finanční instituce se začínají předhánět v nabídce “výhodných” vánočních půjček. Mnoho lidí se totiž nechá přesvědčit a na vánoční dárky si jednoduše půjčí.

Ač jsou půjčky na vánoční dárky předmětem častých kritik, ne vždy se musí jednat o krok špatným směrem. V případě smysluplných dárků má půjčka určitě význam. Vánoční období však skýtá mnoho lákadel a lidé si velmi často berou půjčky na bezvýznamné a zbytečné dárky, které za pár týdnů ztratí svůj lesk. Splátky však zůstanou a s nimi i často finanční problémy. A proto je více než důležité neskočit na lep a vybrat si půjčku opravdu dobře.

„Podle našich průzkumů více než deset procent Čechů neušetří z platu ani korunu. Při mimořádných událostech, jako jsou třeba větší výdaje v období vánočních svátků, se pak některé domácnosti mohou dostat do úzkých. Ať už plánujete utratit za vánoční svátky jakoukoliv částku, vždy je dobré nejprve zhodnotit svou finanční situaci. Seřaďte si zamýšlené výdaje od těch nejdůležitějších, bez kterých se na Vánoce neobejdete. Až pak zvažte, jestli se najdou peníze i na něco dalšího,“ řekl František Klufa, výkonný manažer útvaru Péče o klienta a interní komunikace ČSOB.

Průměrně utratí Čech za vánoční dárky 5 000 až 6 000 korun

Vánoce každý rok poměrně výrazně ovlivní výdaje českých domácností. S Vánoci jsou totiž spojené nákupy dobrého jídla a dárků. V letošním roce se průměrné výdaje za Vánoce odhadují na 6 000 korun. Pro mnoho lidí je však i tato zdánlivě nízká částka významnou částkou v rodinném rozpočtu. Mnoho lidí si proto vezme půjčky, aby své děti a blízké neochudili o pěkné vánoční dárky.

„Čtvrtina lidí, oproti loňsku téměř dvojnásobný počet, plánuje vynaložit na dárky 5 000 až 6 000 korun. Každý desátý Čech předpokládá, že ho dárky vyjdou na více než 10 000 korun,“ komentuje Josef Libertín z GE Money Bank. Podle průzkumu GE Money Bank plánují Češi utratit za dárky 6 000 korun a za jídlo, pití a výzdobu více než 3 000 korun, což je oproti loňskému roku více. Čeští spotřebitelé se nebojí letos utratit více.

To samozřejmě vědí finanční instituce, které během vánočních svátků mívají velmi vytížené období. To platí zejména pro nebankovní instituce, které nabízí právě malé půjčky do 10 000 korun. „U vybraných nebankovních společností tvoří poslední kvartál až 75 procent ročního objemu poskytnutých půjček! Především poskytovatelé malých půjček tedy mají před Vánoci opravdové žně. My se naštěstí na tomto období hojit nemusíme, protože jsme v půjčování peněz stabilně vytíženi po celý rok,“ říká například Petr Šíma, marketingový ředitel ve společnosti Acema Credit.

Pozor na opravdu “výhodné” nabídky

Pokud také Vy uvažujete nad půjčkou na vánoční dárky pro své blízké, tak si zachovejte chladnou hlavu a půjčku si vyberte opravdu dobře. Úvěrové společnosti se snaží klienty nalákat na nejrůznější odměny, bonusy, akční úroky či nízké splátky. Ne vždy to však znamená výhodnou půjčku. Před podpisem smlouvy si proto vždy ověřte všechny podmínky, které se k půjčce vztahují.

Akční nabídky totiž velmi často obsahují skrytá “ale”, která mohou půjčku značně prodražit. To platí i pro odměny za řádné splácení. Odměnu Vám totiž úvěrové společnosti nevyplatí jen tak pro nic za nic. „I seriózní nebankovní firmy podmiňují výhody řádnou platební morálkou klienta. O bonusy tak lze snadno přijít, stačí se opozdit s platbou. U neseriózních firem hrozí navíc i zhoršení podmínek úvěru,“ doplňuje Petr Šíma a dodává, že i na Vánoce se má utrácet s rozumem.

Hodnocení článku:

Podobné články

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Snadná půjčka od TOMMY STACHI – půjčka pro všechny a pro všechno

30. 1. 2017

Rozmýšlíte se, kde si půjčit peníze? Rádi bychom Vám představili Snadnou půjčku od společnosti TOMMY STACHI s.r.o., která představuje zajímavou alternativu k bankovním půjčkám. Mezi její hlavní přednosti patří rychlost a jednoduchost vyřízení, bezúčelnost, možnost předčasného splacení zdarma a získání peněz v hotovosti do 20 minut. Co dalšího od ní můžete očekávat?

Celá aktualita

Japonská půjčka – Řešení, když vás překvapí nečekaný výdaj nebo chybí pár korun do výplaty

17. 1. 2017

Pokazila se vám lednička a nemáte z čeho zaplatit opravu? Výplata vám tento měsíc přijde pozdě? Museli jste své ratolesti zajistit lyžařské vybavení a teď přemýšlíte, jak do příští výplaty vyjdete? Nejvýhodnějším a nejbezpečnějším řešením je Japonská půjčka. Podívejte se, na co si dát pozor u mikropůjček a který poskytovatel má nejnižší poplatky.

Celá aktualita

Konec neférových půjček před výplatou v Čechách?

2. 12. 2016

Krátkodobé půjčky si našly své příznivce a není divu. Drobné potíže vyřeší za okamžik a půjčku splatí do měsíce. Život se vrátí do normálních kolejí. Ovšem, pokud vše jde dobře. Na krátkodobé půjčky se snáší vlna kritiky, a to zejména na část poskytovatelů, které nelze označit jinak než jako podvodníky a lichváře.

Celá aktualita

Pětitisícová půjčka od Air Bank – alternativa rychlé půjčky?

9. 11. 2016

Poměrně mladá banka Air Bank, která patří do skupiny PPF , se už od svého počátku prezentuje jako moderní a spolehlivá banka, konkurující společně s dalšími mladými bankami zaběhlým a „ne-cool“ bankám. Jednou z velmi zajímavých možností, které Air Bank nabízí, je také rychlá a dostupná půjčka od 5000 Kč.

Celá aktualita

Japonská půjčka – nejbezpečnější půjčka před výplatou

22. 9. 2016

Japonská půjčka funguje na trhu s půjčkami před výplatou již déle než jeden rok. Jako stabilní a klienty prověřená společnost neustále inovuje a rozvíjí své služby. Nově Japonská půjčka poskytuje svým klientům kromě mikropůjček také tak zvanou velkou půjčku až do výše 200 000 Kč. Tímto a také svou bezpečností, rychlostí a nízkými poplatky se odlišuje od jiných mikropůjček na trhu.

Celá aktualita

Jak na nebankovní půjčky?

15. 9. 2016

Nebankovní trh v současné době připomíná nepřehlednou džungli nabídek a produktů. Jak si mezi nimi správně vybrat a zvolit půjčku s výhodnými parametry a nízkými splátkami, která vám bude vyhovovat? Nabízíme několik rad, jak vybírat nebankovní půjčky.

Celá aktualita

Rychlá půjčka? Slovo „investor“ by vás mělo odradit

19. 8. 2016

Když rychlá půjčka před výplatou, tak raději osvědčená a krytá stabilní společností. To je základ, pokud se nechcete dostat do nepříjemných dluhů, které si nezaviníte sami.

Celá aktualita

1 2 3 »