Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky před výplatou >> Předražené telefonní linky? U rychlých půjček bohužel stále problém

Aktuality

Předražené telefonní linky? U rychlých půjček bohužel stále problém

10. 8. 2016 Půjčky před výplatou Výplata za týden a vy zrovna nutně potřebujete pár tisíc. Někdo to řeší půjčkou od kamaráda, jiný i když nerad, sáhne do úspor. Jedno z řešení je také rychlá půjčka, často příznačně nazývána jako „půjčka před výplatou“. Jde o mikroúvěr, kdy do pár minut získáte pár tisíc korun s tím, že do měsíce celou částku splatíte, v nerozšířenějším případě právě hned po výplatě.

Nabídka těchto rychlých půjček je opravdu obrovská. Některé, jako Japonská půjčka od Home Credit, jsou kryty přímo zavedenou a spolehlivou nebankovní společností. Jiné služby fungují podobně, například půjčka od Air Bank, kdy si můžete půjčit již od 5000 Kč. Potom jsou tu soukromé nebankovní subjekty, které půjčku nabízejí a nečekají vás žádné problémy s vyřizováním ani splácením. A nakonec jsou tu podvodné společnosti, jejichž cílem není nic jiného, než vás prostě okrást.

Nedávná novela zákona o úvěrech konečně přestala podvodníky vnímat jako minoritní problém a zpřísnila požadavky na poskytování těchto malých půjček. Jeden z hlavních bodů této novely spočívá v zákazu předražených telefonních linek. Ty většinou začínají předvolbou 900 a jsou zpoplatněny opravdu nesmyslnými cenami pohybujícími se kolem 100 Kč za každou započatou minutu hovoru.

V tomto smyslu by stačilo prostě říct „ pokud chcete půjčku, nevolejte na čísla začínající 9xx“ a vše by dávalo smysl, avšak podvodníci jsou vychytralí.

Návnada skrytá za klasickým číslem

Jelikož zpoplatněné číslo je poměrně průhledné, vymysleli podvodníci lepší způsob. Jako kontaktní telefon uvedou běžné číslo jednoho z telefonních operátorů, které je zpoplatněné dle klasického tarifu. Po zavolání se zájemcem začnou sepisovat údaje pro poskytnutí úvěru a nakonec jej odkážou na takzvaného „investora“. A tehdy začíná okrádání po telefonu, protože veškerá další čísla, na které je nutné volat, jsou již vysoce zpoplatněna. Důvěřivý klient pak těžko couvne, protože již (v dobré víře) poskytl své údaje.

Přehazování si klienta

Běžnou praxí podvodníků při poskytování půjčky po telefonu je takzvané „přehazování“. Funguje to tak, že po zavolání a vyplnění žádosti je žadatel odkázán na další číslo. Na to zavolá a je nucen znovu zadat své údaje. Takto se to může opakovat klidně desetkrát, přičemž operátorky vše obhajují tím, že údaje není možné sdílet s kolegy, i když se jedná o stejnou firmu (což je samozřejmě nesmysl). Hovory se mohou protáhnout na hodiny a přitom se i několikrát přerušit (opět podvodná praktika), přičemž klient pak musí údaje zadávat znovu. Je to nejen frustrující, ale především přijdete o tisíce korun.

Arogance a neochota

Vzít si půjčku u banky sice znamená poněkud zdlouhavý ale profesionální proces získání peněz. To se nedá říct o podvodných firmách, které podobné půjčky poskytují. Operátorky jsou téměř vždy arogantní, neprofesionální a žadatel se cítí, jako by byl snad na obtíž. Téměř nikdy vám nezodpoví i ten sebemenší dotaz typu jak vysoké budou úroky či kolik si vůbec můžete půjčit. Vyloučeny nejsou ani urážky či psychický nátlak, srovnatelný snad jen se „šmejdy“ a jejich psychickým terorem důchodců na předváděcích akcích. Už jen tyto znaky neprofesionality by ve vás měly vzbudit pozornost. Každá instituce nabízející finanční služby musí mít kvalitní a vyškolený personál a operátory, kteří jsou schopní vám bez průtahů odpovědět na každý dotaz.

Štítky: bankovní mikropůjčky | bezpečná půjčka | nebankovní půjčky online | poskytovatelé a zprostředkovatelé úvěrů | půjčka přes internet | půjčky před výplatou | rychlé půjčky |

Hodnocení článku:

Podobné články

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Snadná půjčka od TOMMY STACHI – půjčka pro všechny a pro všechno

30. 1. 2017

Rozmýšlíte se, kde si půjčit peníze? Rádi bychom Vám představili Snadnou půjčku od společnosti TOMMY STACHI s.r.o., která představuje zajímavou alternativu k bankovním půjčkám. Mezi její hlavní přednosti patří rychlost a jednoduchost vyřízení, bezúčelnost, možnost předčasného splacení zdarma a získání peněz v hotovosti do 20 minut. Co dalšího od ní můžete očekávat?

Celá aktualita

Japonská půjčka – Řešení, když vás překvapí nečekaný výdaj nebo chybí pár korun do výplaty

17. 1. 2017

Pokazila se vám lednička a nemáte z čeho zaplatit opravu? Výplata vám tento měsíc přijde pozdě? Museli jste své ratolesti zajistit lyžařské vybavení a teď přemýšlíte, jak do příští výplaty vyjdete? Nejvýhodnějším a nejbezpečnějším řešením je Japonská půjčka. Podívejte se, na co si dát pozor u mikropůjček a který poskytovatel má nejnižší poplatky.

Celá aktualita

Konec neférových půjček před výplatou v Čechách?

2. 12. 2016

Krátkodobé půjčky si našly své příznivce a není divu. Drobné potíže vyřeší za okamžik a půjčku splatí do měsíce. Život se vrátí do normálních kolejí. Ovšem, pokud vše jde dobře. Na krátkodobé půjčky se snáší vlna kritiky, a to zejména na část poskytovatelů, které nelze označit jinak než jako podvodníky a lichváře.

Celá aktualita

Pětitisícová půjčka od Air Bank – alternativa rychlé půjčky?

9. 11. 2016

Poměrně mladá banka Air Bank, která patří do skupiny PPF , se už od svého počátku prezentuje jako moderní a spolehlivá banka, konkurující společně s dalšími mladými bankami zaběhlým a „ne-cool“ bankám. Jednou z velmi zajímavých možností, které Air Bank nabízí, je také rychlá a dostupná půjčka od 5000 Kč.

Celá aktualita

Japonská půjčka – nejbezpečnější půjčka před výplatou

22. 9. 2016

Japonská půjčka funguje na trhu s půjčkami před výplatou již déle než jeden rok. Jako stabilní a klienty prověřená společnost neustále inovuje a rozvíjí své služby. Nově Japonská půjčka poskytuje svým klientům kromě mikropůjček také tak zvanou velkou půjčku až do výše 200 000 Kč. Tímto a také svou bezpečností, rychlostí a nízkými poplatky se odlišuje od jiných mikropůjček na trhu.

Celá aktualita

Jak na nebankovní půjčky?

15. 9. 2016

Nebankovní trh v současné době připomíná nepřehlednou džungli nabídek a produktů. Jak si mezi nimi správně vybrat a zvolit půjčku s výhodnými parametry a nízkými splátkami, která vám bude vyhovovat? Nabízíme několik rad, jak vybírat nebankovní půjčky.

Celá aktualita

Rychlá půjčka? Slovo „investor“ by vás mělo odradit

19. 8. 2016

Když rychlá půjčka před výplatou, tak raději osvědčená a krytá stabilní společností. To je základ, pokud se nechcete dostat do nepříjemných dluhů, které si nezaviníte sami.

Celá aktualita

1 2 3 »