Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky před výplatou >> Průměrný věk žadatelů o osobní bankrot se snížil na 28 let

Aktuality

Průměrný věk žadatelů o osobní bankrot se snížil na 28 let

17. 8. 2015 Půjčky před výplatou Půčky jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. O tomto přísloví se každoročně přesvědčí stovky lidí, kteří půjčky brali na lehkou váhou a se zlou se potázali. Bohužel se tak častěji stává mladým lidem ve věku do 30 let. Přitom v minulých letech se průměrný věk dlužníků pohyboval okolo 35 let.

Společnost Vše pro insolvenci (VPI) zveřejnila zajímavé informace českých dlužníků ve vztahu k osobnímu bankrotu. Věk dlužníků, kteří své závazky nezvládají dlouhodobě splácet a situaci řeší osobním bankrotem, se neustále snižuje. Jestliže průměrný věk žadatelů o osobní bankrot činil před pár lety 35 let, dnes je to již 28 let. Problém se splácením dluhů se však týká zejména mladých podnikatelů, nikoliv fyzických osob.

"Od začátku letošního roku počet fyzických osob, které vyhlásily osobní bankrot, klesá. Naopak živnostníků, kteří na sebe podávají insolvenční návrh, je čím dál více. A mezi nimi roste i počet mladých lidí. Čerství absolventi bez praxe totiž v naději najít si zaměstnání si sami zřizují živnostenské listy, kýžený efekt v podobě stabilní práce se ale často nedostaví," uvedl Jan Malý, jednatel společnosti Vše pro insolvenci.

O půjčky nejčastěji žádají lidé do 30 let

V posledních letech přibylo mladých lidí ve věku do 30 letech, kteří žádají o půjčku. Podle statistik tvoří žadatele o půjčky ze 75 procent lidé právě v tomto věku. To platí zejména pro období, kdy opouští rodiče, hledají si zaměstnaní, samostatné bydlení a začínají tak se samostatným životem. Mladí lidé vítají zejména půjčky před výplatou a drobné spotřebitelské půjčky, díky kterým získají peníze například na vybavení nového bytu.

"Problémem jsou právě mladí dlužníci, kteří si na sebe naberou víc půjček, než jsou schopni splácet. Navíc si berou půjčky na věci, které nejsou nezbytně nutné. Poptávka roste v období dovolených a vánočních svátků. Není výjimkou, že si mladí lidé vezmou půjčku, aby mohli splácet tu předešlou. A kolotoč dluhů začíná. Pro mnohé dlužníky je potom jediným řešením vyhlášení osobního bankrotu," varoval Malý.

Potíže s půjčkami však nemívají všichni mladí. Nejčastěji se zadlužují a poté nejsou schopni půjčky splácet lidé s nižším vzděláním a lidé ve finanční tísní. Ti svou finanční situací řeší půjčkami a následně si berou půjčky na splátky předchozích půjček. Nejhorší na tom však je, že až 25 procent lidí si berou půjčku s vědomím, že ji splácet nedokáží. Pocit jakékoliv odpovědnosti je v jejich případě zcela nulový.

Češi žijí od výplaty k výplatě

Hlavním problémem finančních problémů českých domácnosti i podnikatelů je špatné finanční plánování. Mnozí Češi žijí od výplaty k výplatě, a odtud je jen malý krůček k půjčkám. Jakmile dojde ke zlomení hranice, neuvážené půjčky se začnou hrnout jedna po druhé a s nimi nekonečný kolotoč splátek. “Kvůli špatnému finančnímu plánování se do problémů dostávají zpravidla mladí lidé. Ti si neumějí dělat finanční rezervy a berou si i několik půjček najednou, které pak nejsou schopni splácet," zdůraznil jednu z možných příčin problémů Jan Malý.

Situaci by mohlo změnit vzdělání v oblasti finanční gramotnosti a hospodaření s financemi. Současná situace je však nedostatečná. Na základních či středních školách se finanční gramotnosti a základům hospodaření vyhýbají doslova obloukem. Nikdo také mladé lidi nevede k finanční zodpovědnosti. Tento problém se však netýká České republiky. Nedostatečné vzdělávání v tomto směru je špatné ve většině zemích světa.

TIP: Nabídku bezpečných půjček za výhodné podmínky najdete na PŮJČKY.CZ!

Štítky: nebankovní půjčky | nebankovní půjčky online | porovnání půjček | půjčky před výplatou | půjčky.cz | rychlá půjčka |

Hodnocení článku:

Podobné články

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Snadná půjčka od TOMMY STACHI – půjčka pro všechny a pro všechno

30. 1. 2017

Rozmýšlíte se, kde si půjčit peníze? Rádi bychom Vám představili Snadnou půjčku od společnosti TOMMY STACHI s.r.o., která představuje zajímavou alternativu k bankovním půjčkám. Mezi její hlavní přednosti patří rychlost a jednoduchost vyřízení, bezúčelnost, možnost předčasného splacení zdarma a získání peněz v hotovosti do 20 minut. Co dalšího od ní můžete očekávat?

Celá aktualita

Japonská půjčka – Řešení, když vás překvapí nečekaný výdaj nebo chybí pár korun do výplaty

17. 1. 2017

Pokazila se vám lednička a nemáte z čeho zaplatit opravu? Výplata vám tento měsíc přijde pozdě? Museli jste své ratolesti zajistit lyžařské vybavení a teď přemýšlíte, jak do příští výplaty vyjdete? Nejvýhodnějším a nejbezpečnějším řešením je Japonská půjčka. Podívejte se, na co si dát pozor u mikropůjček a který poskytovatel má nejnižší poplatky.

Celá aktualita

Konec neférových půjček před výplatou v Čechách?

2. 12. 2016

Krátkodobé půjčky si našly své příznivce a není divu. Drobné potíže vyřeší za okamžik a půjčku splatí do měsíce. Život se vrátí do normálních kolejí. Ovšem, pokud vše jde dobře. Na krátkodobé půjčky se snáší vlna kritiky, a to zejména na část poskytovatelů, které nelze označit jinak než jako podvodníky a lichváře.

Celá aktualita

Pětitisícová půjčka od Air Bank – alternativa rychlé půjčky?

9. 11. 2016

Poměrně mladá banka Air Bank, která patří do skupiny PPF , se už od svého počátku prezentuje jako moderní a spolehlivá banka, konkurující společně s dalšími mladými bankami zaběhlým a „ne-cool“ bankám. Jednou z velmi zajímavých možností, které Air Bank nabízí, je také rychlá a dostupná půjčka od 5000 Kč.

Celá aktualita

Japonská půjčka – nejbezpečnější půjčka před výplatou

22. 9. 2016

Japonská půjčka funguje na trhu s půjčkami před výplatou již déle než jeden rok. Jako stabilní a klienty prověřená společnost neustále inovuje a rozvíjí své služby. Nově Japonská půjčka poskytuje svým klientům kromě mikropůjček také tak zvanou velkou půjčku až do výše 200 000 Kč. Tímto a také svou bezpečností, rychlostí a nízkými poplatky se odlišuje od jiných mikropůjček na trhu.

Celá aktualita

Jak na nebankovní půjčky?

15. 9. 2016

Nebankovní trh v současné době připomíná nepřehlednou džungli nabídek a produktů. Jak si mezi nimi správně vybrat a zvolit půjčku s výhodnými parametry a nízkými splátkami, která vám bude vyhovovat? Nabízíme několik rad, jak vybírat nebankovní půjčky.

Celá aktualita

Rychlá půjčka? Slovo „investor“ by vás mělo odradit

19. 8. 2016

Když rychlá půjčka před výplatou, tak raději osvědčená a krytá stabilní společností. To je základ, pokud se nechcete dostat do nepříjemných dluhů, které si nezaviníte sami.

Celá aktualita

1 2 3 »