Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky před výplatou >> Půjčky před výplatou. Kdy se vyplatí a kdy nikoliv

Aktuality

Půjčky před výplatou. Kdy se vyplatí a kdy nikoliv

31. 10. 2014 Půjčky před výplatou Finanční odborníci často varují před riziky tzv. půjček před výplatou. Ne vždy se jich však musíte bát. Naopak existují situace, kdy Vám půjčky před výplatou mohou “vytrhnout trn z paty”, jak se říká. Podívejme se blíže na situace, kdy Vám pomohou a kdy je lepší se jim vyhnout.

Základy finanční gramotnosti hovoří jasně. Půjčky před výplatou jsou vysoce rizikové. Neházejme však všechny půjčky do jednoho pytle a podívejme se na některé z nich blíže. I mezi půjčkami před výplatou můžeme najít dobré a seriózní produkty. Ukážeme Vám, jak se v nich lépe zorientovat a při výběru nešlápnout vedle.

Když není žádná finanční rezerva

Finanční odborníci také důrazně doporučují vytvořit si dostatečnou rezervu na nečekané a dlouhodobé výdaje. To však není tak jednoduché a rodina s dětmi a průměrnými příjmy sotva vystačí od výplaty k výplatě. Přitom se nejedná o žádné neseriózní dlužníky, a pokud si vezmou půjčku, zaplatí ji do posledního halíře. Potíž je v tom, že banka jim z důvodu nedostatečné bonity půjčku neposkytne.

Lidé, jejichž příjmy sotva vystačí na základní životní úroveň, navíc potřebují půjčku s jasnými a srozumitelnými podmínkami. Ne vždy se však jedná o sociální případy, ale o běžné rodiny, které prostě jednou za čas potřebují menší finanční výpomoc. Pokud jim nemůže pomoci rodina (rodiče, sourozenci, apod.), stávají se vhodnou alternativou právě půjčky před výplatou.

A proto bychom neměli půjčky před výplatou odsuzovat. Důležité je si dobře vybrat. Prostudovali jsme za Vás obchodní podmínky a zjistili jsme některá důležitá fakta.

Půjčky jsou dostupné všem, ale ne předluženým osobám

Půjčky před výplatou poskytují nebankovní společnosti, jejichž podmínky jsou méně přísné, než je tomu u bank. To znamená, že na běžnou nebankovní půjčku dosáhne téměř kdokoliv. Nezáleží tedy ani tak na výši příjmu, jako na stavu zadluženosti. Ani nebankovní společnosti nechtějí příliš riskovat a osobám, jejichž míra zadluženosti je příliš vysoká, půjčku neposkytnou.

Obecně však platí, že půjčky před výplatou jsou určené nejen zaměstnaným, ale také lidem bez pravidelného příjmu, matkám (otcům) na mateřské (otcovské) dovolené, důchodcům i studentům. Všichni tito lidé mají alespoň nějaký základní příjem díky státním dávkám či brigádám a mohou tak bez problému splatit půjčku ve výši až do 5 000 korun.

Na co však půjčky před výplatou nejsou vhodné? Určitě nejsou určené k zalepování starších dluhů, exekucí či probíhajících insolvenčních řízení. Tuto situaci je vhodné řešit s pomocí finančního odborníka, který navrhne ideální řešení. Další zvyšování dluhu však mezi vhodná řešení vysoké zadluženosti rozhodně nepatří.

Hodnocení článku:

Podobné články

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Snadná půjčka od TOMMY STACHI – půjčka pro všechny a pro všechno

30. 1. 2017

Rozmýšlíte se, kde si půjčit peníze? Rádi bychom Vám představili Snadnou půjčku od společnosti TOMMY STACHI s.r.o., která představuje zajímavou alternativu k bankovním půjčkám. Mezi její hlavní přednosti patří rychlost a jednoduchost vyřízení, bezúčelnost, možnost předčasného splacení zdarma a získání peněz v hotovosti do 20 minut. Co dalšího od ní můžete očekávat?

Celá aktualita

Japonská půjčka – Řešení, když vás překvapí nečekaný výdaj nebo chybí pár korun do výplaty

17. 1. 2017

Pokazila se vám lednička a nemáte z čeho zaplatit opravu? Výplata vám tento měsíc přijde pozdě? Museli jste své ratolesti zajistit lyžařské vybavení a teď přemýšlíte, jak do příští výplaty vyjdete? Nejvýhodnějším a nejbezpečnějším řešením je Japonská půjčka. Podívejte se, na co si dát pozor u mikropůjček a který poskytovatel má nejnižší poplatky.

Celá aktualita

Konec neférových půjček před výplatou v Čechách?

2. 12. 2016

Krátkodobé půjčky si našly své příznivce a není divu. Drobné potíže vyřeší za okamžik a půjčku splatí do měsíce. Život se vrátí do normálních kolejí. Ovšem, pokud vše jde dobře. Na krátkodobé půjčky se snáší vlna kritiky, a to zejména na část poskytovatelů, které nelze označit jinak než jako podvodníky a lichváře.

Celá aktualita

Pětitisícová půjčka od Air Bank – alternativa rychlé půjčky?

9. 11. 2016

Poměrně mladá banka Air Bank, která patří do skupiny PPF , se už od svého počátku prezentuje jako moderní a spolehlivá banka, konkurující společně s dalšími mladými bankami zaběhlým a „ne-cool“ bankám. Jednou z velmi zajímavých možností, které Air Bank nabízí, je také rychlá a dostupná půjčka od 5000 Kč.

Celá aktualita

Japonská půjčka – nejbezpečnější půjčka před výplatou

22. 9. 2016

Japonská půjčka funguje na trhu s půjčkami před výplatou již déle než jeden rok. Jako stabilní a klienty prověřená společnost neustále inovuje a rozvíjí své služby. Nově Japonská půjčka poskytuje svým klientům kromě mikropůjček také tak zvanou velkou půjčku až do výše 200 000 Kč. Tímto a také svou bezpečností, rychlostí a nízkými poplatky se odlišuje od jiných mikropůjček na trhu.

Celá aktualita

Jak na nebankovní půjčky?

15. 9. 2016

Nebankovní trh v současné době připomíná nepřehlednou džungli nabídek a produktů. Jak si mezi nimi správně vybrat a zvolit půjčku s výhodnými parametry a nízkými splátkami, která vám bude vyhovovat? Nabízíme několik rad, jak vybírat nebankovní půjčky.

Celá aktualita

Rychlá půjčka? Slovo „investor“ by vás mělo odradit

19. 8. 2016

Když rychlá půjčka před výplatou, tak raději osvědčená a krytá stabilní společností. To je základ, pokud se nechcete dostat do nepříjemných dluhů, které si nezaviníte sami.

Celá aktualita

1 2 3 »