Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky před výplatou >> Půjčky před výplatou využívají zejména ženy mezi 35 až 44 lety

Aktuality

Půjčky před výplatou využívají zejména ženy mezi 35 až 44 lety

9. 10. 2014 Půjčky před výplatou Půjčky před výplatou neboli mikropůjčky jsou vhodné pro situace, kdy několik dní před výplatou chybí pár tisíc korun. Může jít o užitečnou pomoc avšak pouze v případech, kdy se tyto půjčky využívají zřídka a s rozumem tak, aby nepřerostly přes hlavu a nestaly se příčinou ještě závažnějších finančních problémů.

Půjčky před výplatou patří do skupiny tzv. mikropůjček. Poskytují je nebankovní úvěrové společnosti a obvykle se jedná o půjčky nejvýše do 5 tisíc korun. Na první pohled se tyto půjčky zdají být skvělé. Jsou snadno dostupné a během pár hodin vyřízené. Jenomže špatný výběr půjčky, byť ve výši pár tisíc korun, může znamenat značné komplikace a finanční trable.

„Finanční půjčky do pěti tisíc korun patří mezi nejaktivněji nabízené produkty řady úvěrových společností. Ačkoliv se nejedná o příliš vysokou částku, představují právě tyto půjčky pro spotřebitele značné riziko,“ upozorňuje Veronika Kuřinová z inkasní společnosti KRUK Česká a Slovenská republika.

Opatrnosti není nikdy dost

Půjčky před výplatou jsou rizikové z důvodu menší ochrany spotřebitele. Na půjčky do 5 tisíc korun se totiž nevztahuje zákon o spotřebitelských úvěrech. „Dlužníci malých půjček tak nejsou dostatečně chráněni. Zadlužené osoby nemají mimo jiné možnost odstoupit od smlouvy, aniž by neplatily sankce. Počty takových případů přibývají,“ zdůrazňuje Veronika Kuřinová.

A právě proto je velmi důležité si půjčku vybrat správně a od důkladně prověřené společnosti. Znalost smluvních podmínek je základem. Pokud není klient schopen dostatečně zvážit všechna možná rizika, pak by se těmto půjčkám měl vyhnout. „Lidé neumějí vyhodnotit možná nebezpečí, jak vysoké sankce hrozí v případě prodlení a nesplácení takového úvěru, kdy celková dlužná částka může narůst do několikanásobného rozměru,” říká David Šmejkal, ředitel Poradny při finanční tísni.

Smlouva o půjčce by měla obsahovat všechny informace včetně poplatků a sankcí za nesplácení půjčky. Není-li Vám cokoliv jasné a srozumitelné, raději od půjčky upusťte. Pozor zejména na půjčky zajištěné směnkou či šekem. „Půjčka do pěti tisíc korun může být navíc zajištěna směnkou nebo šekem, díky čemuž se dlužná částka může značně navýšit. Zadlužené osoby také často podepíší blankosměnku, na které chybí vyplněné údaje. Věřitel pak vyplní na základě oprávnění, které mu dlužník udělil ve smlouvě o úvěru, významně vyšší částku se splatností ihned. Tato přemrštěná suma je následně odůvodněna například různými smluvními pokutami,” doplňuje Veronika Kuřinová.

Splácejte řádně a včas

V každém případě není důležité, jak velkou půjčku máte, ale zda ji splácíte. Malé dluhy se rozhodně nevyplácí ignorovat, protože jejich nevýhodou jsou vysoké sankce. Zadlužení velmi rychle naroste a dlužníkovi může exekutor zaklepat na dveře již za pár měsíců. Pokud se tak stane, dluhy je třeba řešit co nejdříve.

„Nejdůležitější je mít na paměti cíl zbavit se malého dluhu dřív, než se stane větším,“ podotýká Veronika Kuřinová. Z nesnází Vám také mohou pomoci zkušení odborníci z finančních poraden, které funguje zdarma.

Půjčky před výplatou nejčastěji využívají ženy

Inkasní společnost KRUK nedávno ukončila výzkum, který se vztahoval mimo jiné také k půjčkám před výplatou. Podle výsledků průzkumu tyto půjčky využívají zejména ženy ve věku od 35 až do 44 let, které mají tendenci mnohem snáze podlehnout líbivé reklamě.

Hodnocení článku:

Podobné články

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Snadná půjčka od TOMMY STACHI – půjčka pro všechny a pro všechno

30. 1. 2017

Rozmýšlíte se, kde si půjčit peníze? Rádi bychom Vám představili Snadnou půjčku od společnosti TOMMY STACHI s.r.o., která představuje zajímavou alternativu k bankovním půjčkám. Mezi její hlavní přednosti patří rychlost a jednoduchost vyřízení, bezúčelnost, možnost předčasného splacení zdarma a získání peněz v hotovosti do 20 minut. Co dalšího od ní můžete očekávat?

Celá aktualita

Japonská půjčka – Řešení, když vás překvapí nečekaný výdaj nebo chybí pár korun do výplaty

17. 1. 2017

Pokazila se vám lednička a nemáte z čeho zaplatit opravu? Výplata vám tento měsíc přijde pozdě? Museli jste své ratolesti zajistit lyžařské vybavení a teď přemýšlíte, jak do příští výplaty vyjdete? Nejvýhodnějším a nejbezpečnějším řešením je Japonská půjčka. Podívejte se, na co si dát pozor u mikropůjček a který poskytovatel má nejnižší poplatky.

Celá aktualita

Konec neférových půjček před výplatou v Čechách?

2. 12. 2016

Krátkodobé půjčky si našly své příznivce a není divu. Drobné potíže vyřeší za okamžik a půjčku splatí do měsíce. Život se vrátí do normálních kolejí. Ovšem, pokud vše jde dobře. Na krátkodobé půjčky se snáší vlna kritiky, a to zejména na část poskytovatelů, které nelze označit jinak než jako podvodníky a lichváře.

Celá aktualita

Pětitisícová půjčka od Air Bank – alternativa rychlé půjčky?

9. 11. 2016

Poměrně mladá banka Air Bank, která patří do skupiny PPF , se už od svého počátku prezentuje jako moderní a spolehlivá banka, konkurující společně s dalšími mladými bankami zaběhlým a „ne-cool“ bankám. Jednou z velmi zajímavých možností, které Air Bank nabízí, je také rychlá a dostupná půjčka od 5000 Kč.

Celá aktualita

Japonská půjčka – nejbezpečnější půjčka před výplatou

22. 9. 2016

Japonská půjčka funguje na trhu s půjčkami před výplatou již déle než jeden rok. Jako stabilní a klienty prověřená společnost neustále inovuje a rozvíjí své služby. Nově Japonská půjčka poskytuje svým klientům kromě mikropůjček také tak zvanou velkou půjčku až do výše 200 000 Kč. Tímto a také svou bezpečností, rychlostí a nízkými poplatky se odlišuje od jiných mikropůjček na trhu.

Celá aktualita

Jak na nebankovní půjčky?

15. 9. 2016

Nebankovní trh v současné době připomíná nepřehlednou džungli nabídek a produktů. Jak si mezi nimi správně vybrat a zvolit půjčku s výhodnými parametry a nízkými splátkami, která vám bude vyhovovat? Nabízíme několik rad, jak vybírat nebankovní půjčky.

Celá aktualita

Rychlá půjčka? Slovo „investor“ by vás mělo odradit

19. 8. 2016

Když rychlá půjčka před výplatou, tak raději osvědčená a krytá stabilní společností. To je základ, pokud se nechcete dostat do nepříjemných dluhů, které si nezaviníte sami.

Celá aktualita

1 2 3 »