Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky před výplatou >> Rychlé půjčky před výplatou – na co si dát pozor

Aktuality

Rychlé půjčky před výplatou – na co si dát pozor

12. 4. 2016 Půjčky před výplatou Rychlá půjčka před výplatou může být efektivní a jednoduché řešení náhlého problému, ale ne vždy poskytovateli půjčky záleží na vašem dobru. Pokud se pro rychlou půjčku před výplatou rozhodnote, je třeba se mít na pozoru.

Je to klasicky rozšířený nešvar – stejně jako Murphyho zákony. Zbývá jen pár dnů do výplaty a zrovna v tu chvíli nastane neodkladná situace, která si žádá vynaložení určitých financí. Pokud máte štěstí, rozbijete prasátko nebo rozpářete matraci a nějakých těch pár tisíc vás z míry nevyvede. Alternativně sáhnete předčasně do svého spoření, což ale nikdo nedělá rád. A pokud by nevyšlo ani to, zbývá půjčka. Půjčka před výplatou. Půjčky před výplatou jsou v několika posledních letech poměrně rozšířený fenomén. Potřebujete nutně pár tisíc a jste si jisti, že je dokážete rychle splatit? Stačí pár kliknutí nebo krátký hovor a máte je na účtu. Vypadá to jednoduše a jednoduché to i je. Přesto je nutné dát si pozor na několik aspektů.

RPSN

RPSN (roční procentní sazby nákladů) je většinou první údaj, který nás při žádosti o půjčku zajímá. Podle její procentuální výše snadno zjistíme, jak moc je půjčka výhodná. Čím nižší RPSN, tím lepší pro nás. Zatímco u větších půjček se RPSN pohybuje v desítkách procent, u rychlé půjčky počítejte i s několika tisíci procenty. Jelikož je však rychlá půjčka koncipována jako úvěr na menší částku, který splatíte do několika týdnů, nemusí vás tento fakt tolik děsit. V případě, že si budete půjčovat větší obnos, už ale úroky mohou narůst do hrůzných rozměrů.

Poplatek za poskytnutí půjčky

Většina společností nabízející rychlou půjčku po vás napoprvé nebude chtít žádné peníze za poskytnutí, nebo jen symbolickou částku. Nicméně opravdu jen napoprvé. Pokud si budete chtít u stejné společnosti znovu půjčit, většinou musíte počítat s poplatkem. Některé zavedené banky (např. Airbank) nabízí nízké půjčky s možností splacení do 30 dnů bez poplatku, čímž konkurují právě samostatným poskytovatelům rychlých půjček.

Skutečně zvládnete zaplatit?

Půjčka před výplatou svým názvem naznačuje, že jde o peníze, které zvládnete po výplatě hned zaplatit. Vyhněte se proto jakýmkoliv pochybnostem a v případě nejistoty si půjčku neberte. Zabráníte tím nepříjemným pokutám a sankcím za neschopnost splácet. Zatímco při splacení částky do dohodnutého termínu přeplatíte v nejlepším případě něco kolem pár stovek, při prodloužení o více týdnů můžete přeplatit až několik tisíc!

Dá se jim věřit?

Půjčování peněz mimo zavedenou banku by mělo být vždy až to poslední řešení vaší tíživé finanční situace. Pokud jste rozhodnutí si půjčit, prozkoumejte nejdříve internet, použijte náš srovnávač půjček a přečtěte si zkušenosti ostatních s úvěry u jednotlivých poskytovatelů. Nenechte se zlákat líbivými reklamami a slogany. Mít do zítřka milion na účtu je sice hezká představa, ale když takovou společnost nezajímá, zda vůbec pracujete a jestli budete schopni vše splácet, něco tu nehraje. Obraťte se proto vždy raději na zavedené společnosti a banky. Například Japonská půjčka od Home Credit je ověřenou alternativou rychlých půjček poskytovaných nebankovními společnostmi.

Půjčka na splacení půjčky

Nejhorší situace, která vás může při půjčování potkat, je půjčování si na půjčku. Rychlá půjčka k tomuto přímo svádí, protože můžete mít peníze hned a nemusíte na nic čekat. Právě to pak vede k noční můře každého dlužníka – exekuci. U nebankovní půjčky mějte vždy na paměti, že jediným cílem poskytovatele je vydělat na vás. Již jsme zmínili, že existují banky, které umožňují splatit půjčku do 30 dnů bez poplatků, a půjčit si můžete klidně jen pár tisíc. Zvažte proto, zdali není právě půjčka u ověřené banky lepší alternativou. Existuje sice riziko, že vám banka nepůjčí, ale věřte, že v takovém případě má proto zřejmě dobrý důvod. Vyhnete se tak nepříjemné situaci neschopnosti splácet, sankcím, pokutám a případným vymahačům a exekutorům.

Rychlá půjčka může být efektivním pomocníkem ke zvládnutí náhlé finanční tísně, pokud k ní budete přistupovat s obezřetností a respektem. Vaším nejsilnějším pomocníkem je především informovanost a zkušenosti. Nepodléhejte reklamě ani svému selskému rozumu – raději se spolehněte na odborníky. 

Chcete i vy získat výhodnou mikropůjčku? Na stránkách Úspory.cz si můžete porovnat bezpečné půjčky před výplatou od ověřených společností.

Štítky: bankovní mikropůjčky | mikropůjčky | mikropůjčky online | porovnání půjčky před výplatou | půjčky před výplatou |

Hodnocení článku:

Podobné články

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Snadná půjčka od TOMMY STACHI – půjčka pro všechny a pro všechno

30. 1. 2017

Rozmýšlíte se, kde si půjčit peníze? Rádi bychom Vám představili Snadnou půjčku od společnosti TOMMY STACHI s.r.o., která představuje zajímavou alternativu k bankovním půjčkám. Mezi její hlavní přednosti patří rychlost a jednoduchost vyřízení, bezúčelnost, možnost předčasného splacení zdarma a získání peněz v hotovosti do 20 minut. Co dalšího od ní můžete očekávat?

Celá aktualita

Japonská půjčka – Řešení, když vás překvapí nečekaný výdaj nebo chybí pár korun do výplaty

17. 1. 2017

Pokazila se vám lednička a nemáte z čeho zaplatit opravu? Výplata vám tento měsíc přijde pozdě? Museli jste své ratolesti zajistit lyžařské vybavení a teď přemýšlíte, jak do příští výplaty vyjdete? Nejvýhodnějším a nejbezpečnějším řešením je Japonská půjčka. Podívejte se, na co si dát pozor u mikropůjček a který poskytovatel má nejnižší poplatky.

Celá aktualita

Konec neférových půjček před výplatou v Čechách?

2. 12. 2016

Krátkodobé půjčky si našly své příznivce a není divu. Drobné potíže vyřeší za okamžik a půjčku splatí do měsíce. Život se vrátí do normálních kolejí. Ovšem, pokud vše jde dobře. Na krátkodobé půjčky se snáší vlna kritiky, a to zejména na část poskytovatelů, které nelze označit jinak než jako podvodníky a lichváře.

Celá aktualita

Pětitisícová půjčka od Air Bank – alternativa rychlé půjčky?

9. 11. 2016

Poměrně mladá banka Air Bank, která patří do skupiny PPF , se už od svého počátku prezentuje jako moderní a spolehlivá banka, konkurující společně s dalšími mladými bankami zaběhlým a „ne-cool“ bankám. Jednou z velmi zajímavých možností, které Air Bank nabízí, je také rychlá a dostupná půjčka od 5000 Kč.

Celá aktualita

Japonská půjčka – nejbezpečnější půjčka před výplatou

22. 9. 2016

Japonská půjčka funguje na trhu s půjčkami před výplatou již déle než jeden rok. Jako stabilní a klienty prověřená společnost neustále inovuje a rozvíjí své služby. Nově Japonská půjčka poskytuje svým klientům kromě mikropůjček také tak zvanou velkou půjčku až do výše 200 000 Kč. Tímto a také svou bezpečností, rychlostí a nízkými poplatky se odlišuje od jiných mikropůjček na trhu.

Celá aktualita

Jak na nebankovní půjčky?

15. 9. 2016

Nebankovní trh v současné době připomíná nepřehlednou džungli nabídek a produktů. Jak si mezi nimi správně vybrat a zvolit půjčku s výhodnými parametry a nízkými splátkami, která vám bude vyhovovat? Nabízíme několik rad, jak vybírat nebankovní půjčky.

Celá aktualita

Rychlá půjčka? Slovo „investor“ by vás mělo odradit

19. 8. 2016

Když rychlá půjčka před výplatou, tak raději osvědčená a krytá stabilní společností. To je základ, pokud se nechcete dostat do nepříjemných dluhů, které si nezaviníte sami.

Celá aktualita

1 2 3 »