Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> 5 tipů, jak se zbavit vánoční půjčky

Aktuality

5 tipů, jak se zbavit vánoční půjčky

8. 1. 2016 Půjčky Vánoce jsou obdobím klidu a míru, říká se. Zároveň se však jedná o období, kdy peníze utrácíme rychleji a lehkovážněji než obvykle. Sváteční nálada ve spojení s touhou obdarovat své milované nejlepšími dárky mnoho lidí dovede k ne příliš výhodným půjčkám. Po novém roce je však čeká rozčarování.

Ať už vám úvěrová společnost slibuje cokoliv, jednu věc vyvrátit nedokáže. Žádná půjčka není zadarmo a všechny půjčky je nutné splatit. Pokud už jste se nechali přesvědčit a vzali jste si vánoční půjčku na dárky, nejpozději v lednu vás bude čekat první splátka. S největší pravděpodobností si trochu zanadáváte, že jste se nechali unést. Nemá smysl si však své rozhodnutí dlouhodobě vyčítat, vrátit už jej stejně nedokážete. Lepší je začít danou situaci okamžitě řešit a dluhové zátěže v podobě vánoční půjčky se zbavit co nejrychleji.

1. Pročtěte si smlouvu o půjčce

Je možné, že jste si ve své slavnostní vánoční náladě smlouvu o půjčce řádně nepřečetli. Proto se k ní vraťte nyní a zjistěte, za jakých podmínek jste půjčku uzavřeli. Důležitá je měsíční úroková sazba, RPSN neboli roční procentní sazba nákladů, možnosti předčasného splacení či sankce za pozdní splátky. Podle informací zjistíte, zda je úroková sazba výhodná, či se spíše vyplatí půjčku splatit předčasně. Pozor ale na poplatky za předčasné splacení, které mohou půjčku i prodražit.

2. Získejte přehled nad svými závazky

Kývli jste na nevýhodnou půjčku nebo jich máte dokonce více? Účinným řešením je méně výhodnou půjčku refinancovat. Půjčku lze totiž poměrně jednoduše převést k jiné úvěrové společnosti, pokud vám nabídne výhodnější podmínky. Máte-li půjček vícero, zamyslete se nad možností sjednocení čili konsolidací půjček. Díky konsolidaci své půjčky sjednotíte do jedné, čímž ušetříte na poplatcích a často získáte i výhodnější a hlavně jednotnou úrokovou sazbu.

3. Nevytloukejte klín klínem

Mezi lidmi se rozmohl velký nešvar. Nebojí si brát půjčky jako na běžícím páse, a když nemají na jejich splátky, vezmou si půjčku na splátku, nebo je nesplácí vůbec. Tento způsob je nejsnazší a nejrychlejší cestou, jak se osobně seznámit s exekutory. A věřte, že se nebude jednat o přátelské setkání. Mnohem lepší je zvážit stávající situaci, případně se poradit s finančním odborníkem. Někdy stačí se uskromnit a na čas slevit ze svých nároků.

Rozumným řešením je rovněž výše uvedené refinancování či konsolidace půjček. Případně oslovte úvěrovou společnost a domluvte se na snížení splátek či prodloužení doby splatnosti. Vše je lepší než neustálé zvyšování dluhové zátěže.

4. Půjčky splácejte včas a řádně

Koupili byste si raději něco pěkného na sebe nebo na vás “mrká” nový telefon? Půjčka vám přece neuteče… Zapomeňte na to a měsíční splátky splácejte vždy řádně v termínu. Za opožděné splátky si úvěrové společnosti rády naúčtují nemalé poplatky. Vysněný telefon či nový kousek do šatníku by vás nakonec přišel dráže, než si umíte představit. Jak se říká “po práci zábava”. Nejprve tedy uhraďte své závazky, a až poté se bavte. A navíc mnohé společnosti za řádné splácení nabízí zajímavé odměny.

5. Poraďte se s odborníky

Život nás vede různými cestami a zabloudit je snadné. Pokud jste sešli z cesty a dluhy vám přerostly přes hlavu, nebojte se zajít za odborníky. Existují poradny při finanční tísni, kde vám školení pracovníci poradí s nalezením nejlepšího způsobu řešení těžké životní situace a s ní i nové nezadlužené cesty životem.

Přemýšlíte nad půjčkou? Půjčka může být dobrým pomocníkem, vyberte si však správně z nabídky ověřených společností na Úspory.cz.

Štítky: jak se zbavit vánoční půjčky | konsolidace půjček | půjčky a úroková sazba | půjčky online | refinancování půjček | vánoční půjčka |

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »