Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Bonus za řádné splácení půjčky je důležitý pro 75 procent Čechů

Aktuality

Bonus za řádné splácení půjčky je důležitý pro 75 procent Čechů

4. 8. 2014 Půjčky Téměř tři čtvrtiny Čechů považují bonus za řádné splácení za důležité kritérium, podle kterého by si vybírali spotřebitelskou půjčku. Tento bonus v současné době nabízí již pět českých bank a dvě úvěrové společnosti. Jako první jej začala nabízet Air Bank.

Jako první přišla s novým motivačním programem Air Bank na podzim roku 2012. Tehdy do své standardní nabídky zařadila půjčku, která řádně splácející klienty odměnila nejnižší úrokovou sazbou na trhu. Podle Air Bank je bonus nejlepším způsobem, jak přimět klienty splácet řádně a včas.

„Klienti tuto možnost uvítali, protože výši úroku ovlivňují jen a pouze svým vlastním chováním. Pokud splácí půjčku včas, získají naši nejnižší úrokovou sazbu vyhrazenou v jiných bankách jen pro ty nejbonitnější klienty,“ vysvětluje výhody odměňování věrných klientů Robert Štefl, vedoucí produktového týmu ve společnosti Air Bank.

Některé banky nabízí nižší úroky, jiné finanční odměnu

Brzy se objevily další banky, které usoudily, že se jedná o dobrý způsob. Dnes bonus za řádné splácení půjčky nabízí také Sberbank, UniCredit Bank, GE Money Bank a Raiffeisenbank. Z nebankovních společností je to Home Credit a Cetelem.

Air Bank, Sberbank a UniCredit Bank mají odměňování jako součást produktu. U ostatních bank se zatím jedná o akční nabídku. Rozdíly také panují ve formě odměny. Některé banky preferují snížení úroku, jiné věrným klientům nabízí finanční odměnu nebo jim odpustí několik posledních splátek. Výše odměny se odvíjí od výše půjčky a doby splácení.

Při výběru půjčky se proto vyplatí porovnat nejen úrok a RPSN, ale tak výši případné odměny. Je však potřeba počítat s tím, že vyplacení odměny závisí na podmínkách banky. Odměna je často vázaná na minimální dobu půjčky od dvou let výše. Důležitým kritériem je také tolerance zpoždění splátky. Některé banky tolerují až 8 dní, jiné banky netolerují ani jediný den.

Náš tip: Porovnejte si půjčky na Úspory.cz a získejte nejvýhodnější půjčku za pár minut.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »