Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Dávejte si pozor na “levné” půjčky
Aktuality

Dávejte si pozor na “levné” půjčky

11. 5. 2015 Půjčky Při výběru půjčky nehleďte pouze na jeho cenu. Podle odborníků cena úvěru již dávno není nejpodstatnějším parametrem. O kvalitě a výhodnosti úvěru rozhodují další kritéria, která mohou hrát významnou roli zejména v případě problémů se splácením úvěru a jiných nestandardních situacích.

O současném stavu půjček informují aktuální výsledky projektu Navigátor bezpečného úvěru. „Letošní výsledky Studie Navigátor bezpečného úvěru dokládají, že se trh v segmentu bezpečných poskytovatelů do značné míry sám reguluje, a reaguje tak na potřebu zvýšené ochrany spotřebitelů,” uvedl Michael Mejstřík, zakladatel projektu Navigátor bezpečného úvěru a profesor Univerzity Karlovy.

Cena je při výběru půjčky stále klíčová

Podle profesora Mejstříka přestává být cena úvěru hlavním parametrem. Důvodem je úzké rozmezí, ve kterém se ceny úvěru u bezpečných poskytovatelů půjček pohybují. Proto je třeba sledovat další kritéria. I přesto, že význam ceny úvěru klesá, je však stále klíčový. 

Zájemce o půjčku však musí počítat s tím, že obdrží velmi podobné nabídky. Samozřejmě to platí pouze v případě, že osloví úvěrové společnosti v rámci bezpečného segmentu.

Stále platí, že velmi důležité je si vybrat bezpečného a ověřeného poskytovatele půjček, jehož postavení na trhu je dostatečně známé. Výběr půjčky by měl začít volbou porovnávaných společností, u kterých o půjčku zájemce zažádá. Poté je třeba porovnat nejen cenu půjčku, ale také další kritéria, které porovnají také přidanou hodnotu. 

Přidanou hodnotou může být například specifický parametr dané půjčky či zajímavá doplňková služba (např. pojištění neschopnosti splácet půjčku zdarma, právní poradenství, internetová správa půjčky a jiné).

Sjednejte si výhodnou půjčku na Úspory.cz!

Podstatnou roli hraje chování úvěrových společnosti v krizových situacích

Problémy se splácením půjčky a potažmo s úvěrovou společností zpravidla nebývají až do doby, dokud nenastane krizová situace. Mezi takové kritické situace patří nejčastěji potíže se splácením půjčky.

Ztráta zaměstnání či dlouhodobá nemoc může klienta úvěrové společnosti dostat do nelehké situace, kdy nebude schopen půjčku po nějakou dobu splácet. Pro tyto případy se vyplatí mít předem dostatečné informace o tom, jak bude daná společnost nastalou situaci řešit. 

Úvěrové společnosti mívají pro podobné situace vypracované scénáře, podle kterých se běžně chovají. Při výběru půjčky se o tento scénář zajímejte. V případě problémů Vám to může ušetřit nemalé finanční prostředky. Některé společnosti se totiž snaží najít řešení vhodné pro obě strany, jiné na krizových situacích vydělávají díky vysokým poplatkům za pozdní splácení.

Nejlepší půjčky nabízí Komerční banka

Navigátor bezpečného úvěru zveřejnil Studii za rok 2014, v níž porovnal konkrétní půjčky. Celkem bylo hodnoceno 64 poskytovatelů půjček a porovnáno bylo 105 spotřebitelských úvěrů. Podle této studie se nejlepší úvěrovou bankou v České republice stala Komerční banka následována mBank, Home Credit, Air Bank, Equa Bank a Cetelem.

"Celkem sedm společností se umístilo v bodovém hodnocení nad hranicí devět bodů, což lze považovat za velmi dobrý výsledek," ohodnotil výsledky Matěj Urban, zpracovatel této odborné studie. V kategorii půjčky ve výši 30 tisíc korun si nejlépe vedly Air Bank a Home Credit. V případě půjčky ve výši 100 tisíc korun nejlepší podmínky nabídly Komerční banka, mBank, Equa bank, Zuno, Cetelem a Home Credit.

Štítky: bezpečná půjčka | Levné půjčky | nebankovní půjčka | Online porovnávač půjček | porovnání půjček | poskytovatelé půjček |

Hodnocení článku:

Podobné články

Rizika půjčky ihned na účet bez doložení příjmů

11. 5. 2018

Půjčit si, to není vůbec těžké. V dnešní době plné nabídek a reklam na půjčky, kdy banky i nebankovní společnosti bojují o své klienty, je totiž nutné vycházet klientům maximálně vstříc. Jinak hrozí, že nabídka moc nezaujme.

Celá aktualita

Ministerstvo spravedlnosti navrhuje snadnější oddlužení

30. 4. 2018

Podle nového návrhu ministerstva spravedlnosti by mohl vymazat dluhy i ten, kdo nesplatí téměř nic. Změna insolvenčního zákona by měla pomoci zejména dlužníkům, kteří se nachází v úpadku. Současný právní řad jim nedovoluje situaci řešit, a tak se nakonec uchylují do šedé ekonomiky, která jejich stav ještě více zhorší.

Celá aktualita

Hypotéka versus stavební spoření: Znáte rozdíl?

23. 4. 2018

Díky státní podpoře je stavební spoření mezi Čechami oblíbené. V současné době je hodně využíváno v podobě překlenovacího úvěru na koupi vlastního bydlení. To se týká zejména domácností, které nemají naspořeno. Stavební spoření v tomto případě nahrazuje vlastní úspory.

Celá aktualita

Od konce května budou stovky úvěrových společnosti bez licence

16. 4. 2018

Nový zákon o spotřebitelském úvěru přinesl zásadní změny. Ty však naplno pocítíme až po osmnácti měsících od jeho uvedení v platnost na konci letošního května, kdy se desítky úvěrových firem ocitnou bez licence nutné k provozování činnosti. Poradíme vám, jak se zachovat, pokud u takové společnosti máte sjednaný úvěr.

Celá aktualita

Typy dlužníků: Patříte mezi příležitostné dlužníky nebo půjčky odmítáte?

5. 2. 2018

Žít na dluh už dávno není nic divného nebo výjimečného. Naopak podstatná většina Čechů splácí nejméně jednu půjčku. Pro některé z nich je přitom půjčka nezbytnost, pro jiné možnost jak rozhazovat peníze, které nemají a nikdy mít nebudou. Víte, do jaké skupiny dlužníků patříte?

Celá aktualita

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

1 2 3 »