Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Dávejte si pozor na “levné” půjčky

Aktuality

Dávejte si pozor na “levné” půjčky

11. 5. 2015 Půjčky Při výběru půjčky nehleďte pouze na jeho cenu. Podle odborníků cena úvěru již dávno není nejpodstatnějším parametrem. O kvalitě a výhodnosti úvěru rozhodují další kritéria, která mohou hrát významnou roli zejména v případě problémů se splácením úvěru a jiných nestandardních situacích.

O současném stavu půjček informují aktuální výsledky projektu Navigátor bezpečného úvěru. „Letošní výsledky Studie Navigátor bezpečného úvěru dokládají, že se trh v segmentu bezpečných poskytovatelů do značné míry sám reguluje, a reaguje tak na potřebu zvýšené ochrany spotřebitelů,” uvedl Michael Mejstřík, zakladatel projektu Navigátor bezpečného úvěru a profesor Univerzity Karlovy.

Cena je při výběru půjčky stále klíčová

Podle profesora Mejstříka přestává být cena úvěru hlavním parametrem. Důvodem je úzké rozmezí, ve kterém se ceny úvěru u bezpečných poskytovatelů půjček pohybují. Proto je třeba sledovat další kritéria. I přesto, že význam ceny úvěru klesá, je však stále klíčový. 

Zájemce o půjčku však musí počítat s tím, že obdrží velmi podobné nabídky. Samozřejmě to platí pouze v případě, že osloví úvěrové společnosti v rámci bezpečného segmentu.

Stále platí, že velmi důležité je si vybrat bezpečného a ověřeného poskytovatele půjček, jehož postavení na trhu je dostatečně známé. Výběr půjčky by měl začít volbou porovnávaných společností, u kterých o půjčku zájemce zažádá. Poté je třeba porovnat nejen cenu půjčku, ale také další kritéria, které porovnají také přidanou hodnotu. 

Přidanou hodnotou může být například specifický parametr dané půjčky či zajímavá doplňková služba (např. pojištění neschopnosti splácet půjčku zdarma, právní poradenství, internetová správa půjčky a jiné).

Sjednejte si výhodnou půjčku na Úspory.cz!

Podstatnou roli hraje chování úvěrových společnosti v krizových situacích

Problémy se splácením půjčky a potažmo s úvěrovou společností zpravidla nebývají až do doby, dokud nenastane krizová situace. Mezi takové kritické situace patří nejčastěji potíže se splácením půjčky.

Ztráta zaměstnání či dlouhodobá nemoc může klienta úvěrové společnosti dostat do nelehké situace, kdy nebude schopen půjčku po nějakou dobu splácet. Pro tyto případy se vyplatí mít předem dostatečné informace o tom, jak bude daná společnost nastalou situaci řešit. 

Úvěrové společnosti mívají pro podobné situace vypracované scénáře, podle kterých se běžně chovají. Při výběru půjčky se o tento scénář zajímejte. V případě problémů Vám to může ušetřit nemalé finanční prostředky. Některé společnosti se totiž snaží najít řešení vhodné pro obě strany, jiné na krizových situacích vydělávají díky vysokým poplatkům za pozdní splácení.

Nejlepší půjčky nabízí Komerční banka

Navigátor bezpečného úvěru zveřejnil Studii za rok 2014, v níž porovnal konkrétní půjčky. Celkem bylo hodnoceno 64 poskytovatelů půjček a porovnáno bylo 105 spotřebitelských úvěrů. Podle této studie se nejlepší úvěrovou bankou v České republice stala Komerční banka následována mBank, Home Credit, Air Bank, Equa Bank a Cetelem.

"Celkem sedm společností se umístilo v bodovém hodnocení nad hranicí devět bodů, což lze považovat za velmi dobrý výsledek," ohodnotil výsledky Matěj Urban, zpracovatel této odborné studie. V kategorii půjčky ve výši 30 tisíc korun si nejlépe vedly Air Bank a Home Credit. V případě půjčky ve výši 100 tisíc korun nejlepší podmínky nabídly Komerční banka, mBank, Equa bank, Zuno, Cetelem a Home Credit.

Štítky: bezpečná půjčka | Levné půjčky | nebankovní půjčka | Online porovnávač půjček | porovnání půjček | poskytovatelé půjček |

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »