Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Dávejte si pozor na podezřelé půjčky

Aktuality

Dávejte si pozor na podezřelé půjčky

6. 2. 2014 Půjčky Chcete-li si vzít půjčku, obraťte se pouze na ověřené poskytovatele. Narazíte-li na podvodnou firmu, mohou Vás čekat i úroky ve výši 600 procent! Takový případ nyní řeší Státní zastupitelství v Ústí nad Labem na firmu Finpomoc.cz.

Za podivných okolnosti poskytovala půjčky společnost Finpomoc.cz lidem nejen v Ústí nad Labem. Lidem tato společnost několik let nabízela několikatisícové půjčky, za které si nyní účtují nehorázné úroky. Pokud lidé nesplácí, hrozí jim exekucemi na byt, dům i plat. Například paní Miloslava Š. si v roce 2007 půjčila pouhých 20 tisíc korun. Podmínky však byly nastaveny velmi nevýhodně a ve výsledku musela zaplatit pokutu ve výši 70 tisíc korun a půjčku zaplatila navíc dvakrát. Podobně postižených jsou však tisíce. Odhaduje se, že celkem tato společnost hrozí exekucemi přes osmi tisícům klientů a to nejen Ústeckém kraji.

Případy řeší soudy

Desítky poškozených klientů se obrátily na soud či na sdružení Nedejte se!, které klientům Finpomoc.cz nabídlo pomoc. V minulosti nebyly podobné případy příliš úspěšné. Nyní však soudy hodnotí uzavřené smlouvy jako jednostranně výhodné pro firmu. Klienti neměli podle jejich vyjádření šanci podmínky splnit. Smlouvy tak odporovaly dobrým mravům a zaváněly lichvou. Byly proto uznány za neplatné a soudy rozhodly ve prospěch klientů. Vyjádření společnosti není možné získat, protože vedení společnosti není v současné době k zastižení.

Půjčky si vybírejte obezřetně

Nejlepším řešením však je, se podobné situaci zcela vyhnout. Při vybírání půjček by si lidé měli velmi obezřetně vybírat poskytovatelé. Na trhu s půjčkami nyní působí stovky nebankovních společností, z nichž řada z nich poskytuje velmi nevýhodné úvěry. Vybranou společnost by si zájemce měl velmi důkladně ověřit ještě před tím, než podepíše smlouvu o půjčce. Zároveň je důležité si prostudovat smluvní podmínky, zejména pak hrozící sankce a pokuty.

Náš tip: “S výběrem správné půjčky Vám na Úspory.cz pomůžeme. Najdete zde půjčky od ověřených společností, které si můžete mezi sebou snadno porovnat.”

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »