Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Jak fungují a k čemu slouží registry dlužníků

Aktuality

Jak fungují a k čemu slouží registry dlužníků

28. 8. 2013 Půjčky Máte strach, že se opožděnou platbou či splátkou dostanete do registru dlužníků? Není radno situaci podceňovat. Do registru, ať už bankovního či nebankovního, se můžete dostat i kvůli pouhé stokoruně nebo splátce opožděné o jeden den.

Náš tip: “Jednejte a nespoléhejte, že to nějak dopadne. Zařídíme Vám výhodnou půjčku a poradíme, kde a na čem se dá uspořit.“

Typy registrů dlužníků

  • bankovní - Czech Banking Credit Bureau a Centrální registr úvěrů České národní banky
  • nebankovní - Centrální registr dlužníků CERD a SOLUS

Jak funguje registr dlužníků?

Princip výše zmiňovaných registrů je obecně řečeno stejný. Registry slouží k zaznamenání neplacení ale i placení závazků daného subjektu, ať už fyzické nebo právnické osoby. Všechny závazky (úvěry, hypotéky, půjčky) jsou v registru poznamenány a případné neplnění je evidováno. Evidovány jsou i platby, které jsou uhrazeny včas.

K čemu slouží registr dlužníků?

Registry dlužníků slouží především bankám a institucím, které Vám poskytují nějaké služby, za které platíte. V praxi je běžné, že například při žádosti o úvěr banka nahlédne do registru a ověří si, že jste klient bezproblémový, a nebo že k Vám bude přistupovat obezřetněji, protože jste v minulosti své závazky řádně nesplácel.

Nedopusťte negativní zápis

Na našich stránkách Úspory.cz Vám poradíme, kde a na čem se dá ušetřit, proto si je pečlivě projděte. Bojíte se, že nestihnete uhradit včas splátku hypotéky? Víte již předem, že Váš zaměstnavatel bude mít prodlení s výplatou vaší mzdy? Nenechte to dojít tak daleko a řešte situaci včas. Sjednejte si s námi výhodnou půjčku!

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »