Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Když Vás zaskočí nečekané výdaje, zachovejte chladnou hlavu

Aktuality

Když Vás zaskočí nečekané výdaje, zachovejte chladnou hlavu

3. 10. 2013 Půjčky Nejen finanční odborníci doporučují mít pro případy nečekaných výdajů naspořenou částku alespoň ve výši tři měsíčních platů. Skutečnost je ale taková, že většina českých domácností dá do kupy na nečekaný výdaj stěží 15 tisíc korun.

Mít našetřeno dostatek peněz, aby Vás nezaskočil žádný výdaj navíc, je krásná představa. Ne vždy se ji však podaří uskutečnit. A někdy nastane situace, kdy peněženka zeje prázdnotou, a přesto budete muset uhradit něco, co odklad nesnese. Řešením takové situace může být vhodně zvolená půjčka. Poradíme Vám, jak si správně vybrat.

Do 5 000 korun Vám banka nepůjčí

Jsou situaci, kdy problém vyřeší menší částka do 5 000 korun. Může jít například o opravu nebo nákup spotřebiče. Pokud není domácnost tuto částku schopná uhradit z vlastních prostředků, je vhodné se nejprve obrátit na rodinu či přátelé.

Není-li zbytí, může Vám pomoci krátkodobá půjčka se splatností jednoho měsíce. Tyto půjčky však neposkytují banky, ale pouze nebankovní finanční instituce. U krátkodobé půjčky neplatíte úrok, ale paušální poplatek. Rozhodující informací o výhodnosti půjčky by měla být informace, kolik ve výsledku skutečně zaplatíte.

S výdaji do 20 000 korun Vám pomůže kreditka

U výdajů do 20 000 korun může být řešením opět půjčka nebo rezerva v podobě kreditní karty. Peníze z kreditní karty můžete využívat neustále dokola, a pokud využijete bezúročného období, které může být dlouhé až 55 dní, půjčíte si vlastně peníze zadarmo. Se správným využitím kreditní karty tak můžete ve výsledku dokonce ušetřit.

Předtím, než si kreditní kartu pořídíte, si jasně určete její využití a zvolte rozumnou částku, kterou nebudete mít problém splácet. Dále si také zjistěte, jaké výhody Vám kreditní karta poskytuje. Získat tak můžete slevy v různých obchodech či se Vám vrátí část z utracených peněz. To vše nezapomeňte porovnat s poplatky, které s kreditkou souvisí.

Půjčka nad 20 000 korun? Pozor na neověřené nebankovní společnosti

Překvapí-i Vás nečekaný výdaj nad 20 000 korun, půjčce se pravděpodobně nevyhnete. Na trhu existují desítky úvěrových produktů, z nich můžete vybírat. Pozor si však dejte na výběr společnosti, u které o půjčku zažádáte. Důvěryhodnější jsou rozhodně banky, ale ani nebankovním společnostem není třeba se vyhýbat. Jen si vyberte některou z těch ověřených.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »