Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Konsolidace půjček. Je opravdu tak výhodná?

Aktuality

Konsolidace půjček. Je opravdu tak výhodná?

29. 1. 2015 Půjčky Půjčka na auto, půjčka na pračku, kreditní karty a kontokorenty. Jistě to znáte také. Každý měsíc je třeba ohlídat včasné zaplacení všech splátek. Každá půjčka má přitom různé podmínky, různé úrokové sazby i poplatky. Díky konsolidaci půjček je přitom možné ušetřit a ne málo.

Konsolidace půjček není v nabídce bank žádnou novinkou a naopak se ji snaží klientům stále nabízet. A ideálně klientům konkurenčních bank. Ano, je pravda, že banky se snaží získat nové klienty, a proto nabízí například půjčky za výhodnějších podmínek. Hlavními prostředky v konkurenčním boji je právě konsolidace či refinancování půjček. V obou případech platí, že banka klientovi konkurenční banky nabídne “převod” jedné či více půjček za výrazně výhodnějších podmínek. Klient díky tomu ušetří poměrně znatelný obnos každý měsíc.

Konsolidace půjček až do 2,5 milionu korun

Konsolidace půjček má samozřejmě své podmínky. Může ji využít pouze fyzická osoba pro osobní záležitosti a zájemce nesmí být zavalený dluhy, které dlouhodobě neplatí Jeho jméno by nemělo být v úvěrových registrech. Pokud klient tyto podmínky splňuje, pak není problém do konsolidace zahrnout nejrůznější půjčky, kreditní karty i kontokorenty. Některé banky si umí poradit také s leasingovými splátkami. Nezáleží přitom na tom, od kolika úvěrových společností úvěrové produkty pochází. Banka je převod a sjednocení půjček schopná provést kompletně sama a klient tak zůstane ušetřen většiny administrativní práce.

S čím však mívají banky při konsolidaci půjček zásadní problém, je prodej na splátky a rychlé půjčky do 5 000 korun, které nejsou uvedené v úvěrových registrech. Tyto případy bývají řešené tak, že banka úvěry či zboží uhradí a splátku zahrne do nové půjčky. Banky v rámci konsolidace také často nabízí peníze navíc. Ty je rovněž možné použít právě na úhradu podobných dluhů, pokud je banka zamítne zahrnout do konsolidace.

Pro banky je logicky důležitý limit půjček, které chce klient konsolidovat. Každá banka má proto danou minimální i maximální výši všech půjček, které je možné konsolidovat. Obvykle se jedná o částky od 50 tisíc do půl milionu korun, ale může jít i menší či vyšší částky do 2,5 milionu korun.

Nižší úrokové sazby i nulové poplatky

V případě více půjček a jiných úvěrových produktů je problém v různých podmínkách. Více půjček Vás tedy stojí více peněz a také čas. Díky konsolidaci půjček získáte jednotnou a často výrazně nižší úrokovou sazbu. V současné době je možné získat úrokovou sazbu již od 4,9 procenta (UniCredit Bank). Zuno nabízí úrokovou sazbu ve výši 9,9 procenta.

Další výhodou jsou nulové poplatky. Banky stále častěji přechází na bezpoplatkovou politiku a to zejména v případě nových těžce získaných klientů. Proto za vedení konsolidační půjčky zpravidla nechtějí žádný poplatek. Výjimkou jsou například Česká spořitelna a Expobank, které si účtují 1 procento, a UniCredit bank, která si účtuje 1 500 korun na počátku. Zdarma jsou také mimořádné splátky či předčasné splacení půjčky.

Konsolidace osobně i online

Stále více bank se přiklání k vyřízení půjčky online. Ne vždy je to však možné. V současné době vyžaduje osobní kontakt Česká spořitelna, Komerční banka a GE Money bank. Sebou je nutné mít dva platné doklady, dokumentaci dosavadních půjček (smlouvy, výpisy, atd.) a vyplněnou žádost. V případě, že se nejedná o klienta banky, pak je nutné potvrzení o příjmu či daňové přiznání. Pokud banka žádost o konsolidaci půjček schválí, klient podepíše plnou moc a banka vše zařídí.

Štítky: konsolidace | půjčky | spojení půjček |

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »