Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Konsolidace půjček - kde si vybrat?

Aktuality

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016 Půjčky O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Pokud vám půjčky přerostly přes hlavu a nejste schopni svou finanční situaci “ošéfovat”, nastal čas pro radikální řešení. Více půjček lze konsolidovat pod jednu větší zastřešující půjčku s delší dobou splatnosti a nižší úrokovou sazbou. Tímto způsobem své pohledávky sjednotíte pod jednu a splácení dluhu si rozložíte do delšího časového úseku. Tento krok je nazýván konsolidací.

 

Kdy se konsolidace půjček vyplatí?

  • Splácíte více půjček, kreditních karet a kontokorentů najednou.

  • Celková výše splátek a s nimi spojených výdajů (např. poplatky, pokuty za pozdní splácení, apod.) omezuje základní životní potřeby (tj. jídlo, bydlení, ošacení, léky).

  • Výše nového úvěru, úroková sazby a poplatky vychází níže oproti stávajícím úvěrům.

 

Mějte vytvořenou rezervu, s jejíž pomocí zvládnete překonat horší časy. Ideální je rezerva ve výši 4 až 6 měsíčních výdajů domácnosti.

Kde si vybrat?

Nad konsolidací půjček se vyplatí strávit více času a najít si takovou půjčku, která vyřeší vaše problémy se splácení, aniž byste zaplatili více. Výsledná půjčka by měla vycházet levněji nejen při pohledu na součet měsíčních splátek a poplatků, ale v ideálním případě i v celkové splacené částce.

 

Na Uspory.cz lze porovnat konsolidace od bankovních i nebankovních společností, konkrétně se jedná o Air Bank, Cetelem, Českou spořitelnu, Equa bank, Raiffeisenbank a Home Credit.

 

Air Bank - nízký úrok od 6,9 %

(10 000 - 900 000 Kč, 6,9 %, 6 - 120 měsíců)

Air Bank nabízí konsolidace všech půjček, kontokorentů a kreditních karet do celkové výše 900 000 Kč. Mezi hlavní výhody patří nízký úrok, žádné poplatky a odměna v podobě až 13 odpuštěných splátek za včasné splácení. Pro získání půjčky je nutné mít pravidelný příjem a kompletní dokumentaci ke všem půjčkám.

 

Cetelem půjčí až 1 000 000 korun

(50 000 - 1 000 000 Kč, 7,99 %, 6 - 96 měsíců)

Jsou vaše dluhy opravdu vysoké? Cetelem poskytuje konsolidaci až do výše 1 000 000 Kč s úročením od 7,99 %. Konsolidovat lze půjčky, kontokorenty i kreditní karty. Hlavními výhodami jsou možnost navýšení půjčky oproti dlužné částce a pravidelné měsíční splátky. Podmínkou pro získání půjčky jsou smlouvy o půjčkách a samozřejmě osobní doklady.

 

Česká spořitelna odpustí až 15 splátek

(10 000 - 700 000 Kč, 6,9 %, 12 - 120 měsíců)

Oblíbená česká banka umožňuje konsolidaci půjček od 20 000 do 700 000 korun s úrokovou sazbou od 6,9 %. Při včasném splácení může být klientům odpuštěno až 15 měsíčních splátek s ohledem na výši úvěru a dobu splácení. Konsolidaci od ČP může získat pouze osoba starší 18 let a s pravidelným příjmem bez exekučního řízení či návrhu na insolvenční řízení.

 

Equa bank - rychlá on-line půjčka

(10 000 - 600 000 Kč, 9,9 %, 6 - 120 měsíců)

On-line lze vyřídit konsolidaci od Equa bank, která nabízí sloučení úvěrů, kontokorentů, kreditních karet i leasingů. Potřeba není ručitele ani jištění nemovitostí a navíc je možné si půjčku navýšit. K vyřízení půjčky jsou nutné osobní doklady a smlouvy k převáděným půjčkám.

 

Raiffeisenbank - žádné poplatky za sjednání ani vedení půjčky

(20 000 - 600 000 Kč, 7,99 %, 6 -120 měsíců)

Konsolidace od Raiffeisenbank nabízí sloučení různých typů úvěrů až do 600 000 korun s tím, že převést lze jednu a více půjček. Klient neplatí žádné poplatky za sjednání či vedení půjčky a navíc si můžete zvolit den splátky podle svých možností.

 

Home Credit - nízký úrok od 4,9 %

(30 000 - 600 000 Kč, 4,9 %, 24 - 96 měsíců)

Pod jedinou půjčkou lze spojit spotřebitelské půjčky, kontokorenty, kreditní karty i leasingy. Klientovi nejsou účtovány poplatky za sjednání, vedení, ani předčasné splacení půjčky. Homo Credit navíc nabízí možnost snížení a odložení splátky v průběhu splatnosti. K získání půjčky je nutný pravidelný příjem, dva doklady totožnosti a informace o půjčkách.

 

Štítky: konsolidace | konsolidace půjček | půjčky |

Hodnocení článku:

Podobné články

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

1 2 3 »