Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Konsolidací půjček mohou české domácnosti ušetřit

Aktuality

Konsolidací půjček mohou české domácnosti ušetřit

3. 12. 2013 Půjčky Každá Česka domácnost průměrně dluží téměř 300 000 korun. Nejčastěji dluhy tvoří hypoteční úvěry, kreditní karty, spotřebitelské úvěry, kontokorenty a leasingy. Řada českých domácnosti má však více úvěrů, s jejichž splácením mají problémy. Pomoci jim může konsolidace půjček.

V posledních měsících průměrný dluh české domácnosti narostl zejména kvůli růstu hypotečních úvěrů. „Nejčastěji jde o úvěry na rekonstrukci a koupi nemovitosti, opravu nebo pořízení automobilu. Kromě těchto velkých výdajů však Evropané rádi využívají i menší spotřebitelské půjčky na novou elektroniku či výbavu domácnosti. Výjimkou nejsou ani úvěry na splácení předchozích dluhů,“ vysvětluje Vladimír Vachel, jednatel inkasní společnosti EOS KSI.

Lidé se navyšováním různých spotřebitelských úvěru dostávají do situace, kdy přestávají mít nad splátkami přehled, nebo nejsou schopní své dluhy splácet. Ne vždy však jde o zhoršenou finanční situaci. Za potížemi se splácením také často mohou neobnovené příkazy či špatně zadané čísla účtů.

Pomoci může konsolidace půjček

Konsolidace půjček je častým řešení při splácení více úvěrů různým společnostem. V podstatě se jedná o spojení různých úvěrových produktů do jednoho. V čem spočívá hlavní výhoda konsolidace? Především v získání přehledu a kontroly nad splácením všech svých úvěrů. Díky sjednocení není již nutné hlídat různé termíny splátek a dlužníkovi se tedy nemůže stát, že na některý z úvěrů zapomene. Dále získá jeden úvěr s jedním poplatkem a jednou úrokovou sazbou. S konsolidací půjček si dlužník může stanovit nové rozvržení splátek a jejich výši. Díky konsolidace je navíc pravděpodobné, že díky jednotné úrokové sazbě může dlužník na splátkách dokonce i ušetřit stovky až tisíce korun.

Omezení spočívá v konečné výši úvěru

Sjednotit takto můžete různé spotřebitelské úvěry, kreditní karty i kontokorenty. Jediné omezení se týká konečné výše konsolidačního úvěru, nikoliv jejich počtem. Záleží tedy na bance či společností, se kterou dlužník konsolidaci řeší. Problém obvykle nastává až při částce nad jeden milión korun.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »