Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Kontokorent nebo úvěr? Co je výhodnější?

Aktuality

Kontokorent nebo úvěr? Co je výhodnější?

24. 8. 2011 Půjčky

Dost často se může stát, že na konci měsíce nebo v příslovečném týdnu před výplatou prostě dojdou peníze a vyvstává potřeba si někde půjčit. Na chod domácnosti, na zaplacení nájmu nebo jednoduše na nákup běžných potřeb. Člověk se pak musí dobře rozmyslet kde si půjčit. V takovém rozhodování se Vám nyní pokusíme pomoci.

Nejschůdnější řešení je samozřejmě půjčit si od příbuzných nebo od známých, nicméně ne každý může nebo chce využít této možnosti. V tomto případě zbývá využít nabídky některé společnosti, která se zabývá poskytováním peněžních prostředků. Takových finančních produktů lze však na trhu nalézt spousty a leckdy je velmi obtížné se v nich zorientovat. Mezi nejtradičnější patří kontokorent, spotřebitelský úvěr.

Kontokorent

Je bankovní služba, která se běžně sjednává k bankovnímu účtu. Takový účet se nazývá kontokorentní účet a z tohoto účtu je možné dále čerpat finanční prostředky, i když už na něm není žádný zůstatek. Výše kontokorentu vždy závisí na dohodě s bankou. Jeho částečné nebo úplné splácení probíhá vždy, když jsou Vám na účet připsány peníze. Tento druh úvěru je nejvhodnější využít pro financování krátkodobých finančních potřeb nebo pravidelných plateb jako je třeba inkaso nebo pojistné. Zpravidla mají tyto krátkodobé úvěry vyšší úrokovou míru než běžný spotřebitelský úvěr.

Výhody kontokorentu

  • Rychlost získání – úvěr se začne čerpat automaticky po dosažení nulového zůstatku na účtu
  • Jedná se o revolvingový úvěr – je možné jej po splacení ihned znovu čerpat

Spotřebitelský úvěr

Naproti tomu spotřebitelský úvěr by měl pokrýt potřeby na koupi již konkrétní věci. Vybavení domácnosti, automobil, dovolená apod. Se spotřebitelským úvěrem je možné získat rychle mnohem více peněz a jeho splatnost je rozložena do mnohem delší doby než u kontokorentu. V zásadě se rozlišuje úvěr účelový a neúčelový. Účelový úvěr je charakteristický nižší úrokovou sazbou než neúčelový, ale jeho vyřízení trvá zpravidla déle. A naopak.

Výhody spotřebitelského úvěru

  • Vyšší finanční obnos – možné získat až 1 milion Kč
  • Dlouhá doba splácení – díky dlouhé splatnosti klient splácí pouze malé částky
  • Volitelná výše splátek
  • Pojištění – úvěr je možné pojistit pro případ neschopnosti jej splácet
  • Libovolná možnost splácení – složenkou, převodem, bezhotovostně
Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »