Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Která půjčka je nejlevnější?

Aktuality

Která půjčka je nejlevnější?

31. 7. 2014 Půjčky Portál Bankovnipoplatky.cz již po sedmé testoval bankovní neúčelové půjčky. Výsledky průzkumu ukázaly, že nejvyšší rozdíl mezi testovanými půjčkami činí dokonce 30 tisíc korun. Podívejme se, která bankovní společnost nyní nabízí nejlevnější půjčku v České republice.

Hlavním smyslem testování bankovních půjček bylo zjistit, jak moc se liší internetové nabídky půjček od skutečných. Model pro testování půjček byl stejný jako v loňském roce. Byl jím mladý svobodný muž s vysokoškolským vzděláním ve věku od 26 do 32 let, který projevil zájem o půjčku na 50 tisíc korun a se splatností pět let. Celkem testaři navštívili čtrnáct bank, přičemž rozdíl mezi nejdražší a nejlevnější půjčkou činil přesně 28 747 korun.

Oproti loňskému roku přibylo bank, které “zájemci o půjčku” nabídly standardní předsmluvní nabídku. Celkem tak učinilo deset bank oproti čtyřem v předchozím šestém kole. Náhradní dokument obdržel zájemce pouze u čtyřech bank (GE Money Bank, UniCredit Bank, Equa bank a Raiffeisenbank). Všechny banky však zájemci sdělily, že jde o finální nabídku.

Banky pokračují v rušení poplatků

„V meziročním srovnání došlo k mírnému zvýšení průměrné RPSN, ale pouze o 0,17 procentního bodu, přestože průměrná úroková sazba vzrostla o více než jeden procentní bod. Z toho jasně vyplývá závěr stejný jako v prvním čtvrtletí 2014. Banky pokračují v rušení různých poplatků, které jsou na úvěry navázány,“ vyjádřil se k výsledkům průzkumu také Patrik Nacher ze serveru Bankovnipoplatky.com.

V sedmém kole tedy zvítězily půjčky od Air Bank a mBank s RPSN 10,4 procenta. Naopak nejdražšími bankami jsou Zuno, ČSOB a LBBW. Oproti předchozímu roku nejvíce snížily hodnotu RPSN banky GE Money Bank (10,8 procentního bodu) a Česká spořitelna (o 8,2 procentního bodu). Naopak ke zvýšení se přiklonily banky Zuno (o 15,3 procentního bodu), LBBW bank (o 12,5 procentního bodu) a ČSOB (o 5,8 procentního bodu). Dle výsledku průzkumu také vyšlo, že dlouhodobě jsou nejméně výhodné ČSOB, GE Money Bank a Česká spořitelna.

Akční nabídky v podobě odměn za řádné splácení

Stále více bank své klienty odměňuje v případě řádného splácení půjčky. V současné době tak činí GE Money Bank, UniCredit Bank, Raiffeisenbank, Sberbank a Air Bank. „Sberbank a Air Bank také do nabídky uvedly, na jakou hodnotu klesne RPSN po uplatnění odměny za řádné splácení. V nabídce Raiffeisenbank je pak alespoň rukou dopsaná zmínka o výši bonusu. Naopak GE Money Bank a UniCredit Bank tento benefit v nabídce pro klienta nikde nezmiňuje,“ komentuje praxi Patrik Nacher.

Náš tip: Nejvýhodnější půjčku si během jedné minuty najdete také na Úspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »