Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Který poplatek vadí lidem nejvíce?

Aktuality

Který poplatek vadí lidem nejvíce?

5. 4. 2013 Půjčky

Každoročně vyhlašuje server Bankovní poplatky anketu o nejabsurdnější bankovní poplatek. Letos proběhlo již osmé kolo této soutěže a s přehledem vyhrál poplatek za zjištění zůstatku z bankomatu.

Poplatky

Anketa O nejabsurdnější bankovní poplatek je mezi spotřebiteli dost oblíbená. Každoročně o tom svědčí tisíce účastníků. Letos v anketě hlasovalo přes 22 tisíc lidí. Jde tak vidět, že téma bankovních poplatků je stále velmi aktuální.

Největším trnem v oku byl pro bankovní klienty poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat. Hlasovalo pro něj přes osm tisíc lidí. Tento poplatek vadí spotřebitelům dlouhodobě. Loni se v anketě umístil na druhém místě a předběhl jej pouze poplatek za předčasné splacení úvěru.

Společně se do finále ročníku 2012 dostaly také tyto poplatky:
  • poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat
  • poplatek za vedení účtu k hypotečnímu nebo spotřebitelskému úvěru
  • poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou
  • poplatek za zadání příkazu či změny trvalého příkazu přes internetbanking
  • výše poplatku za vklad na účet na přepážce třetí osobou
Výsledky ankety
graf poplatky

Zdroj: bankovnipoplatky.com

Zajímavé je, že někteří bankovní klienti, kteří hlasovali pro poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat, jej neplatí. Většina tuzemských bank ho totiž nevybírá. Pokud zůstatek zjišťujete přes vlastní bankomat, poplatek zaplatíte pouze u Komerční banky. U všech ostatních institucí je to zdarma. Při výběru z cizího bankomatu už je to jiné. V tomto případě, můžete zaplatit až 20 korun.

„Najděte v naší nabídce (http://www.uspory.cz/penize) produkty bez poplatků.“

Anketu nesledují pouze spotřebitelé a klienti bank, nýbrž i samotné banky a ostatní finanční instituce. Již několikrát se stalo, že některé banky po vyhlášení výsledků jednotlivé poplatky omezily nebo zrušily úplně. A to není příliš obvyklou záležitostí. Pro tuzemské banky totiž poplatky tvoří majoritní část zisku. Na rozdíl od zahraničních bank, které vydělávají především na úrocích z úvěru a vlastních investičních aktivitách.

„Podle portálu bankovnipoplatky.com se denně vybere na území ČR až 106 876 800 korun. Roční zisk bank z poplatků se tak pohybuje kolem 40 miliard.“

Napište nám pod článek, jaký poplatek Vás nejvíce štve a který byste nejradši úplně zrušili.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »