Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Mějte své osobní finance pod kontrolou

Aktuality

Mějte své osobní finance pod kontrolou

28. 9. 2015 Půjčky Málokdo má neomezený rozpočet pro svůj soukromý život. Většina z nás se potýká se stále stejným problémem “peněz není nikdy dost”. Možnosti, které nám však moderní společnost nabízí, jsou opravdu pestré, a odolat všem lákavým nástrahám není vždy snadné. Proto se vyplatí mít své finance pod drobnohledem.

Aby nám peníze nepřerostly přes hlavu, je dobré znát možnosti svého rozpočtu. Překročit jej je velmi snadné. Mnohem horší je dát napnutý rozpočet opět do pořádku. Pokud tedy nechcete žít od výplaty k výplatě, o svých výdajích raději přemýšlejte dopředu. K tomu vám pomohou užitečné mobilní aplikace i počítačové program určené přímo pro správu osobních financí.

Asi nejjednodušší způsob je využití tabulkového editoru Excel od společnosti Microsoft. Vyžaduje však alespoň minimální znalosti práce s ním a samozřejmě si vše musí uživatel vytvořit sám. Navíc v dnešní “online” době je hůře dostupný z terénu. Proto je vhodnější vyzkoušet si pár specializovaných mobilních aplikací.

Aplikace pro správu osobních financí uživatelům nabízí jednoduché funkce, díky kterým budou mít detailní přehled o všech příjmech a výdajích na jednom místě. Mezi další užitečné funkce patří například tvoření přehledných grafů či zadávání příkazů přímo v terénu.

Wallet - chytrá mobilní “peněženka”

Wallet patří k nejoblíbenějším aplikacím tohoto typu. Jeho základní verze je zdarma, a pro běžné individuální použití si s ní zcela vystačíte. Náročnější uživatelé si mohou připlatit za propracovanější služby. I základní verze však obsahuje všechny potřebné funkce a mnohem více, díky kterým své osobní finance zvládnete spravovat odkudkoliv na světě. Samotné uživatelské rozhraní je velmi přívětivé a zvládnou je i méně zkušení uživatelé.

Aplikace Wallet umožňuje vytvoření dvou samostatných účtů. Kromě konkrétních záznamů budete mít k dispozici aktualizovaný bilanční graf, graficky znázorněné členění příjmu a výdaje dle nastavených kategorií, reporty za dané období, návrhy rozpočtu, přehled na dluhy a další.

Financisto pro podrobnou správu financí

Tato aplikace má méně přívětivé uživatelské rozhraní, ale nabízí možnosti podrobnější správy. Nejedná se o vzhledově atraktivní aplikace, ale zato disponuje velmi jednoduchým až intiutivním ovládáním. Některé funkce jsou dokonce podrobnější než u předchozí aplikace. Mínusem jsou však možnosti dalších rozšířujících funkcí.

V aplikaci si vytvoříte vlastní účet. Ovládat budete moci veškeré své finance, které máte v hotovosti, na bankovním účtu i platebních kartách. K dispozici vám budou podrobné informace i všech platbách. Můžete si vytvořit vlastní rozpočet a sledovat užitečné reporty.

S Money Lover je správa financí zábavná

Podobně jako Wallet se jedná o aplikaci s líbivým a uživatelským příjemným prostředím. Ovládání je velmi snadné, intuitivní a praktické. Opět jsou k dispozici dvě verze - zdarma a placená. Je logické, že FREE verze má omezené funkce. Poplatek za plnou verzi však činí pouze 97 korun.

Kromě běžné správy financí, podrobných přehledů a reportů, vytváření rozpočtu či sledování půjček a dluhů tato aplikaci nabízí dvě nové funkce - úspory a události. V rámci této chytré peněženky si můžete spořit peníze pro horší časy. V případě událostí si nastavíte omezený rozpočet, a tak se vám nemůže stát, že na dovolené utratíte více, než jste plánovali.

Kterou si vyberete vy?

Výše představené mobilní aplikace patří mezi nejvíce používané v oblasti správy osobních financí. Všechny aplikace mají verze FREE i placené, přičemž běžní uživatelé si vystačí s bezplatnou verzí. Pro uživatele by mělo být důležité příjemné prostředí, jednoduché ovládání a funkce, díky kterým vám neuteče ani koruna.

Zajímají vás novinky ze světa financí? Sledujte Úspory.cz a žádná z novinek vám již nikdy neunikne!

Štítky: mobilní aplikace | mobilní peněženka | osobní finance | sledování příjmů a výdajů | správa osobních financí |

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »