Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Mladí Češi dluží průměrně 28 700 korun

Aktuality

Mladí Češi dluží průměrně 28 700 korun

6. 9. 2013 Půjčky Mladí Češi často přecení své finanční možnosti a lehce se zadluží. Ve věku od 18 do 24 v průměru dluží 28 700 korun. Nejčastěji se jedná o nezaplacené telefonní účty.

Nejvíce dluží Češi za telefonní účty

Nedostatek sebereflexe je často příčinou zadlužení mladých lidí. Mladé ženy v průměru dluží více - 30 600 korun než muži s částkou 27 300 korun. Nejvíce zadlužených mladých lidí pak žije v Moravskoslezském kraji. Nejvíce mladí lidé dluží telefonním operátorům. Z dlužné částky jde o 42 procent, 15 procent náleží finančním institucím a 10 procent bankám. Mladí lidé své závazky často dlouhodobě neplatí, přičemž si neuvědomují, že takový nezodpovědný přístup může mít dalekosáhlé důsledky v podobě soudního řízení a exekuce. Mladí lidé si neuvědomují, že dluhy samy od sebe nezmizí, a po letech zjistí, že se záznamem v registru nemusí dostat žádný jiný úvěr nebo hypotéku.

Náš tip: “Nejvýhodnější půjčku najdete na Úspory.cz


Nejvíce dluží Češi ve věku od 35 do 44 let

Jak je to s ostatními věkovými kategoriemi? Nejvíce jsou zadluženi lidé ve věku od 35 do 44 let. Ti se na celkovém dluhu podílí z 28,83 procent. Což je logické, protože právě v tomto věku si lidé nejvíce berou hypotéky. Druhou nejvíce zadluženou skupinou jsou lidé od 25 do 34 let (26,16 procent) a od 45 do 54 let (22,1 procent). Ve výsledku jsou tak mladí lidé do 24 let společně se seniory nejméně zadluženi.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »