Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

Aktuality

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016 Půjčky Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Reklamy na výhodné půjčky útočí ze všech stran, všichni se nám snaží namluvit, že právě jejich nabídka je ta nejlepší a mnoho firem přitom jen využívá nedostatečných znalostí lidí v oblasti financí a úvěrů. Jak ale poznat neseriózní nebo dokonce podvodnou nabídku a vyhnout se jí? Přinášíme vám několik praktických tipů.

Vždy si zjistěte hodnotu RPSN (roční procentuální sazba nákladů). Za nízkými úroky se někdy mohou skrývat vysoké poplatky, které si firma naúčtuje. Právě o poplatcích nejlépe vypovídá RPSN, které v sobě zahrnuje veškeré náklady spojené s úvěrem, tedy i poplatky. Obecně platí, že čím je RPSN nižší, tím je úvěr výhodnější. Máte vybráno a zbývá už jen podepsat smlouvu? Vždy byste měli vědět, co podepisujete. Seriózní společnost vám poskytne vzor smlouvy předem k prostudování. Pokud tuto možnost odmítá, zřejmě se snaží před vámi zatajit důležité informace.

Seriózní poskytovatel by vám dále měl nabídnout možnost splatit úvěr kdykoliv předem. Tuto povinnost mu dokonce ukládá zákon o spotřebitelském úvěru, který v případě předčasného splácení umožnuje poskytovateli požadovat pouze odůvodněné náklady (max. do výše 1% z úvěru). Důkladně si proto prostudujte smlouvu a vyberte si pouze takovou půjčku, kterou je možné kdykoliv předčasně splatit bez sankcí.

Chtějí po vás poplatek předem? Ruce pryč od takové nabídky, i kdyby byla sebevýhodnější. Jakýkoliv poplatek předem zavání podvodným jednáním. Měli byste vědět, že skutečně solidní firmy nikdy nepožadují žádné poplatky předem. Chcete-li si vzít půjčku od skutečně důvěryhodného a seriózního poskytovatele, obraťte se na společnost Asisteam. Asisteam je dlouholetým poskytovatelem nebankovních úvěrů, který klade důraz na férové jednání a transparentnost. S Asisteamem si můžete půjčit na cokoliv, a to s nízkou úrokovou sazbou od 10,99 %. A to, že neplatíte žádné poplatky předem, je naprostou samozřejmostí.

Štítky: nebankovní půjčka | osobní finance | půjčky |

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »