Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Nebojte se nebankovních půjček

Aktuality

Nebojte se nebankovních půjček

3. 10. 2013 Půjčky Nebankovní společnosti a jejich produkty se netěší nejlepší pověsti. Většina lidí si okamžitě představí pouze podvodníky a lichváře. Skutečnost je však taková, že i mezi nebankovními společnostmi se najdou také ty poctivé.

Na poctivé a nepoctivé společnosti narazíte v každém oboru. A to platí i pro nebankovní společností poskytující úvěry. Jejich pověst není nejlepší a většina lidí si okamžitě vybaví lichváře. Realita tak špatná však není. Na současném trhu působí také ověřené nebankovní společnosti, které nabízí kvalitní produkty srovnatelné s těmi bankovními. Jejich výhodou oproti bankám je však rychlost a obvykle i menší papírování.

Rychleji a jednodušeji

Hlavní výhoda nebankovních půjček oproti těm bankovním spočívá v rychlosti. Nebankovní půjčky lze často vyřídit online a vše trvá jen pár minut. Žadatel o půjčku se tak během pár minut dozví, zda půjčku získá či nikoliv. A k tomu zde odpadá složité papírování. U nebankovních půjček často klient potřebuje pouze jeden doklad totožnosti, zvláště u menších půjček.

Schvalovací proces probíhá téměř okamžitě. Nebankovní společnosti méně využívají registr dlužníků a tak se ověřování omezí na několik údajů, jako je věk, zaměstnání, další závazky, prohlášení o příjmu, apod. Pokud je žádost schválená, získá žadatel peníze běžně do dvou pracovních dnů.

Náš tip: Nejvýhodnější půjčku najdete díky našemu porovnávači na Úspory.cz.

Za rychlost se platí

Nebankovní půjčky mají i své nevýhody. Nejčastěji jsou kritizovány výše jejich úroků, které jsou o dost vyšší než úroky u bankovních půjček. Vzhledem k tomu, že nebankovních půjček existují na trhu stovky, si však žadatel může snadno vybrat takovou, jejíž podmínky bude ochoten akceptovat. Pozor však na další podmínky půjčky, ke kterým patří různé poplatky či sankce. Právě ty totiž mohou ve výsledku půjčku prodražit více než samotný úrok.

Nebankovní půjčky nejsou rizikové, pokud si je žadatel vědom výše svých závazku, a je si jistý tím, že je bude moci bez problémů splácet.

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »