Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Nebojte se půjček online

Aktuality

Nebojte se půjček online

7. 1. 2015 Půjčky V minulosti bylo možné půjčku vyřídit pouze osobně. Dnes to již neplatí. Půjčku si mnohem snáze vyřídíte online a z pohodlí svého domova. Kromě času můžete také ušetřit na poplatcích a dokonce i na úrocích. Důležité však je vybrat si půjčku správně.

První půjčky online se objevily před pár lety a začaly s nimi nebankovní společnosti. Původně jich bylo velmi málo, ale jejich počet se díky rostoucímu zájmu rozrostl. V současné době nabízí online půjčky nejen nebankovní společnosti, ale také většina českých bank. Půjčky online je možné si sjednat na stránkách konkrétních úvěrových společností nebo prostřednictvím tzv. online porovnávačů, které nabízí půjčky od různých společností, jejichž nabídky si tak snadno a během pár minut porovnáte.

Půjčka, kdykoliv si vzpomenete

Hlavní výhodou půjček online je absence otevírací doby. O půjčku tedy můžete zažádat v podstatě kdykoliv. To se Vám při osobním jednání nemůže stát. Banky a jejich pobočky mají dané otevírací doby a mimo ně máte jednoduše smůlu. Internet však máte k dispozici 24 hodin každý den v týdnu a online si tak snadno zažádáte o jakoukoliv půjčku. A to vše můžete vyřídit z pohodlí svého domova, aniž byste učinili jeden jediný krok.

Výhodné porovnání

Zároveň také máte možnost porovnat si více nabídek v klidu a bez tlaku. Při osobním jednání se Vás budou poskytovatelé snažit přesvědčit, že jejich nabídka na půjčku je ta nejlepší a nejvýhodnější. To však nemusí být pravda, což právě zjistíte až při podrobnějším porovnání více nabídek.

Není tedy nutné brát hned první nabídku. Mnohem lepší je oslovit více poskytovatelů půjček a to jak bankovních, tak i nebankovních. Při výběru společností vždy hleďte na jejich důvěryhodnost. Zapomeňte na neznámé společnosti, které Vám slibují “modré z nebe”. Vždy se obraťte na známé a ověřené úvěrové společnosti, čímž snížíte riziko, že naletíte neseriózní společnosti.

Při výběru půjčky hleďte na více kritérií a nesoustřeďte se pouze na úrokovou sazbu. Dalšími důležitými kritérii je zejména hodnota RPSN, ze které se dozvíte, na kolik je úvěr výhodný. Vždy si také spočítejte, kolik ve výsledku za půjčku zaplatíte. To znamená, že kromě úrokové sazby zahrňte do výpočtu také všechny poplatky, které s danou půjčkou souvisí. Ty totiž mohou půjčku výrazně prodražit. Nejlepší jsou takové půjčky, které nezahrnují žádné poplatky, což v současné době není neobvyklé.

Poplatky také sledujte v případě mimořádných splátek a předčasného splacení. Dnes už to není tak časté, ale poplatky za mimořádné splacení se v minulosti pohybovaly ve výši několika procent z půjčené částky.

V případě vyšších půjček na delší dobu je rozhodně doporučeno pojištění neschopnosti splácet. V případě, že náhle onemocníte či přijdete o práci, pojišťovna za Vás uhradí splátky po domluvenou dobu.

Vyřízení půjčky online zabere pouze pár minut

Postup vyřízení půjčky online bývá všude velmi podobný. Nejprve si vyberete konkrétní půjčku a zadáte její parametry (výše půjčky, doba splácení, atd.). Poté vyplníte údaje, které poskytovatel požaduje (jméno, příjmení, adresu, zaměstnání, příjmy, výdaje, atd.) a žádost odešlete.

Žádost o půjčku je zpravidla schválená během pár minut až hodin v závislosti na výši půjčky. V případě schválení žádosti obdržíte peníze na bankovní účet. U vyšších půjček je zpravidla nutné zajít osobně na pobočku a smlouvu podepsat. Některé společnosti smlouvu i peníze dodají prostřednictvím kurýra.

Štítky: porovnání půjček | půjčka přes internet | půjčky |

Hodnocení článku:

Podobné články

Noví poskytovatelé úvěrů musí složit zkoušky. Jak certifikace probíhá?

20. 11. 2017

Nový zákon o spotřebitelském úvěru je platný téměř dvanáct měsíců. Neustále se o mluví a píše o tom, co vše musí poskytovatelé půjček nově splňovat. Jednou z podmínek je také složení odborné certifikační zkoušky ČNB. Jak taková zkouška probíhá a jaký má vliv na kvalitu poskytovatelů úvěrů a jejich poradců?

Celá aktualita

U TOMMY STACHI si klienti užívají Úrokové prázdniny

5. 5. 2017

S výhodnými půjčkami s úrokem 0 % se roztrhnul pytel, a tak ani společnost TOMMY STACHI nemohla zůstat pozadu. Důležité však je odlišit se, proto přišla s Úrokovými prázdninami, jež nemají na českém trhu konkurenci.

Celá aktualita

EC Financial Services podala žádost o licenci ČNB mezi prvními

5. 4. 2017

Zdá se, že novela zákona o spotřebitelském úvěru, vnese na současný trh s nebankovními půjčkami pořádný rozruch. O licenci ČNB, bez které již nesmí půjčky poskytovat, v zákonné lhůtě požádalo pouze 108 nebankovních společností. Přitom dosud poskytovaly půjčky více než 50 000 různých společností. Kam se poděly?

Celá aktualita

Společnost TOMMY STACHI svou žádost o licenci ČNB již podala. Nyní dává rady, jak poznat poskytovatele bezpečných půjček

30. 3. 2017

Do konce února musel každý, kdo chce poskytovat nebo zprostředkovávat spotřebitelské úvěry, podat žádost o licenci České národní banky. Ta staví nebankovní půjčky na stejnou rovinu jako bankovní úvěry, což znamená, že půjčit si u nebankovní společnosti je stejně bezpečné jako u banky, mnohdy však za ještě výhodnějších podmínek, například bez zástavy majetku. Na udělení dané licence má ČNB 15 měsíců. Jak ale nyní poznat poskytovatele bezpečných půjček?

Celá aktualita

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

1 2 3 »